První divadelní vystoupení Prag Türk Tiyatro Kulübü


Ve čtvrtek 16. dubna 2015 se v Café Lajka konalo historicky první veřejné vystoupení turecké ochotnické divadelní skupiny Prag Türk Tiyatro Kulübü. Nápad tureckých spoluobčanů sestavit divadelní klub, vznikl začátkem léta 2014. Během babího léta se vytvořilo jádro ochotnického spolku, jehož členové přes zimu a jaro pravidelně společně zkoušeli, aby se sehráli. Všichni herci se zkoušení věnovali v podvečer po práci ve svém volném čase. Někteří členové divadelního klubu již mají drobné herecké zkušenosti, ale pro některé bylo představené jejich životní veřejná premiéra.

Usilovný trénink a zkoušení stály za to, a během svého čtvrtečního představení působili jako velice sehraný tým. Sehranost ansámblu Prag Türk Tiyatro Kulübü je velice důležitá, jelikož se věnují takzvané improvizaci, kde text a osnova zábavného divadelního představení nejsou předem jasně dány, ale spíše připomíná veselé improvizované scénky.

Přestože se jednalo o první veřejné vystoupení Prag Türk Tiyatro Kulübü, na které byli pozváni pouze nejbližší přátelé a známí, všichni herci sklidili zasloužené nadšené ovace diváků. Ze všech herců čišela velmi pozitivní energie a představení plné humoru si užili i ti diváci, pro které není turečtina rodným jazykem.

Podle zákulisních informaci budou mít znovu diváci příležitost vidět divadelní vystoupení Prag Türk Tiyatro Kulübü naživo do dvou měsíců, kdy je plánované další vystoupení. Do té doby se můžete na ukázku  podívat v krátkém videu a fotogalerii.