První narozeniny ČeskoTurecko a ÇekTürk


Dvacátý devátý říjen si celé Turecko připomíná vznik Turecké republiky v roce 1923. V tento významný den, na 90. narozeniny Turecké republiky, jsme také v roce 2013 spustili projekt ČeskoTurecko a ÇekTürk, jehož cílem je propojovat český a turecký společenský a obchodní svět.

Rok se s rokem sešel a dnes 29. 10. 2014 oslavujeme v první narozeniny ČeskoTurecko a ÇekTürk spolu s 91. narozeniny Turecké republiky. Den předtím dne 28. října také Česká republika slavila vznik samostatného Československa, které položilo základy české státnosti. Není tedy lepší příležitosti začít s projektem, který pomáhá vzájemnému poznávání a propojování obou republik.

Za rok fungování ČeskoTurecko se komunita česko-tureckých občanů mnohonásobně rozrostla a dnes v naší uzavřené facebookové skupině sdružujeme více než 500 členů. Jedná se tak o největší česko-tureckou skupinu. Je to zejména díky tomu, že se ČeskoTurecko neomezuje pouze na českou nebo tureckou komunitu, ale opravdu oba národy spojuje a vytváří tak prostor pro vzájemnou interakci a poznávání.

Během roku jsme zorganizovali několik společných setkání a vrcholem těchto společenských aktivit bylo sledování fotbalového zápasu mezi Českou Republikou a Tureckem v rámci kvalifikace na Euro 2016. Dále jsme pro české podnikatele zorganizovali besedu na téma „Jak se podniká v Turecku?

Jako dárek k prvním narozeninám ČeskoTurecko a ÇekTürk jsme pro své členy a čtenáře blogu připravili nové webové stránky a pozměnili grafickou podobu loga, které pro nás vytvořil Ondřej Plšek. Stejně tak, jak se rozrůstala česko-turecká komunita, rozrůstal se i tým ČeskoTurecko, který krom dvou zakladatelů Ece Ergüney a Milana Hnátka dnes také tvoří Lucie Semanská, Zuzana Troubilová, Lukaš Machula a Tuğçe Çakırca.

ceskoturecko_birthday_blog

Díky profesionálnímu týmu, může ČeskoTurecko pomoci českým firmám proniknout na turecký trh, nebo pomoci s obchodováním s tureckým partnerem. Mezi služby, které české firmy oceňují je například nalezení kvalifikovaného turecky hovořícího zaměstnance nebo nalezení spolehlivého dodavatele. V následujících měsících budeme své služby nadále rozšiřovat a plánujeme spustit službu, která pomůže českým občanům nalézt zaměstnání v Turecku a také pomůže Turkům se uplatnit na českém trhu práce.

Jelikož ČeskoTurecku v sobě spojuje obchodní a společenské aktivity, plánujeme pokračovat v tvorbě kvalitního obsahu našeho blogu, organizovat další setkání a také podpořit další kulturní aktivity, mezi které například patří divadelní klub nebo česko-turecká knihovna.

Mnohokrát vám všem děkujeme za přízeň, podporu a iyi ki doğdun ve iyi bayramlar!