Rajská zahrada – česko-turecké grilování v ráji na Zemi


Náplň společenských a kulturních aktivit ČeskoTurecko se neustále rozšiřuje. Kromě pravidelného promítání tureckých filmů nebo přátelských setkání nad zlatavým mokem, se ve čtvrtek 25. 6. 2015 uskutečnilo první česko-turecké letní grilování.

ceskoturecko_bbq_2

Grilování se konalo v příjemném prostředí Kavárny Rajská zahrada ve stejnojmenném parku na pražském Žižkově. Park Rajská zahrada je luxusní park, který byl vybudován na zanedbaném prostoru mezi Riegrovými sady a Vysokou školou ekonomickou. Park slouží pro rekreaci a trávení volného času věkově širokému spektru mládeže i dospělých.

Neformálním středobodem parku je Kavárna Rajská zahrada s letní dřevěnou terasou, která sousedí s dětským hřištěm, a proto je vyhledávána zejména rodiči s dětmi. Děti se tak mohou vydovádět na nejrůznějších prolézačkách za dohledu rodičů sedících u kávy nebo studených nápojů, která kavárna nabízí. Hned vedle kavárny je také dětský koutek pro nejmenší a fotbalové hřiště s umělou trávou čtvrté generace. O kvalitách parku Rajská zahrada a Kavárny Rajská zahrada také svědčí fakt, že byly například kulisou pro fotografování inovativního venkovního topení Galavito RESTO.

Čtvrteční česko-turecké letní grilování se neslo ve velmi přátelském duchu. Každý přinesl nějaké pochutiny na gril a něco k zakousnutí. Například Kemal vlastnoručně připravil köfte dle tajného rodinného receptu a Lucka uvařila lahodný kuskus s krůtím masem. Grilování v Kavárně Rajská zahrada bylo příjemnou příležitostí se znovu sejít v rámci česko-turecké komunity ČeskoTurecko a poznat další přátele z Turecka a České republiky. Kromě skalních příznivců a zakladatelů ČeskoTurecko se letního grilování také účastnili nováčci, kteří tak rozšířili již velkou česko-tureckou komunitu.

ceskoturecko_bbq_1

Během letních prázdnin a času dovolených zvolní také společenské aktivity ČeskoTurecko, ale obchodní část ČeskoTurecko bude stále pracovat v plném proudu a je připravena podpořit podnikatelské aktivity českých a tureckých firem. Pokud si nechcete nechat ujít žádnou nadcházející akci, sledujte ČeskoTurecko na facebooku nebo se přidejte do největší česko-turecké skupiny ČeskoTurecko.