Rozhovor: Kdo je Milan Hnátek a proč je jeho osud spjatý s Tureckem?


Na našem česko-tureckém blogu jsme již představili příběhy a zkušenosti mnoha našich klientů. Také jsme psali o ostatních lidech, kteří mají co dočinění s Tureckem. Jak se říká, kovářova kobyla chodí bosa. Hlavní postava jako by stála v pozadí, i když díky ní klienti získávají zpět své sebevědomí, například pomocí transplantace vlasů.

Proto jsme se rozhodli čtenářům představit českou polovinu, která stojí za vznikem česko-tureckého projektu ČeskoTurecko. Osobnost, která udělá všechno pro to, aby transplantace vlasů v Turecku proběhla dokonale. Seznamte se blíže s Milanem Hnátkem v upřímném rozhovoru.

Milan Hnátek ČeskoTurecko

Kdy jste Turecko navštívil poprvé?

Do Turecka jsem letěl poprvé v roce 2009 v rámci mého magisterského studia prostřednictvím studijního programu Erasmus. V srpnu 2009 jsem nejdříve na Sabanci University v Istanbulu absolvoval kurz turečtiny a od září 2009 jsem pak nastoupil na Anadolu University v Eskişehiru.

Původně jsem měl být v Turecku jen jeden semestr, ale natolik se mi tam zalíbilo, že jsem si svůj pobyt v Turecku prodloužil na celý akademický rok, a také jsem tam dokončil svou magisterskou práci.

Ale toto nebyl Váš poslední dlouhodobý pobyt v Turecku, že?

Ano, do Turecka jsem se vrátil ještě v roce 2012, kdy jsem byl na pracovní stáži v istanbulské kanceláři CzechTrade. Díky tomu jsem Turecko poznal nejen jako student, ale pochopil jsem jej také z obchodní a podnikatelské stránky.

Kdy jste pak spoluzaložil ČeskoTurecko a proč?

Na česko-tureckém projektu ČeskoTurecko pracujeme společně s mojí tureckou manželkou Ece Ergüney Hnátkovou od roku 2013. Z toho, co jsme v první fázi dělali jen jako hobby, jehož cílem bylo poznat česko-tureckou komunitu, se časem vyvinula plnohodnotná práce na plný úvazek.

Stále v sobě spojujeme dva světy – lidi, co Turecko zajímá jen jako turistickou destinaci, ale současně pomáháme českým podnikatelům s podnikáním v Turecku a poskytujeme jim profesionální placené služby.

Naší jedinečnou výhodou je, že Česko a Turecko opravdu spojujeme. Máme k oběma zemím stejně blízko. Já mám na starosti české klienty – jednám s nimi v českém jazyce a s tureckými klienty je v kontaktu moje manželka. I když bydlíme v Praze, část roku trávíme v Turecku a můžeme na místě ledacos zařídit.

A co tedy jako ČeskoTurecko děláte?

Popravdě děláme všechno. Žádná zakázka pro nás není moc malá nebo naopak velká. Děláme všechno od dovozu slupky z meruňkových jader přes zprostředkování prodeje tankerů nebo lokomotiv až po překlady dokumentů do turečtiny nebo doprovod na obchodní jednání v Turecku.

Naše práce je hodně různorodá a musíme se rychle zorientovat v nejrůznějších oborech. Mezi ta nejzajímavější témata patřilo třeba vývoz býčího sperma, prodej autorských práv na knihy a televizní seriál nebo komunikace s nadnárodními sportovními značkami.

Toto jsou všechno ale Vaše služby zaměřené na mezinárodní obchod, děláte toho ale více, že?

Ano, naše služby mají celkem 3 kategorie. První je, jak jsem již zmínil, poradenství pro mezinárodní obchod. Těmi dalšími službami je pak zprostředkování studia na českých vysokých školách pro zahraniční studenty. Spolupracujeme s nejlepšími vysokými školami a univerzitami a rekrutujeme pro ně studenty zejména z Turecka.

Další službou zaměřenou na české klienty je pak zprostředkování estetických zákroků v Turecku. Mezi ty nejčastější patří transplantace vlasů, ale pro české klienty dokážeme zajistit také plastické operace nebo zubní implantáty apod.

To mě zajímá. Můžete to prosím více rozvést?

Nejpopulárnější jsou zejména transplantace vlasů v Turecku. Turecko je světovým centrem vlasové turistiky. Jen v Istanbulu najdete přes 350 vlasových klinik. Jelikož se na toto téma specializuji, hovořil jsem o transplantacích vlasů a proč za nimi letět do Turecka také v článcích na Seznam Zprávy a Aktuálně.cz

Milan Hnátek v článku na Seznam Zprávy

Českým klientům nabízíme možnost nechat si v Turecku transplantovat vlasy zhruba za poloviční až třetinovou cenu, než by je stejný zákrok stál v České republice.

Také díky naší exkluzivní spolupráci a znalosti Turecka naši klienti u nás nezaplatí nic navíc. A přitom mají skvělý servis. Já osobně jsem s nimi v kontaktu už během plánování jejich cesty do Turecka, tak během samotné transplantace. Ale hlavně také potom, kdy se na mě obrací s nejrůznějšími dotazy.

ČeskoTurecko nejsou jen placené služby, ale také česko-turecká komunita.

Je to tak. Dnes jsme největší česko-turecká komunita. Kromě naší Facebookové stránky ČeskoTurecko máme také uzavřenou skupinu ČeskoTurecko, kde si lidé navzájem radí, doporučují a pomáhají.

Také nás lidé sledují na Instagramu. A zejména moje turecká manželka Ece sdílí své postřehy o životě v České republice. V tomto ohledu fungujeme jako tzv. influenceři a lidé nás rádi sledují, jelikož se dozví také něco nového a zajímavého. Ne jenom, co jsme měli k snídani a jak vypadalo naše kapučíno po snídani. Během léta, kdy pracujeme z Turecka, se naopak já snažím psát na náš blog o zajímavých místech v Turecku a také se něčím „pochlubím“ na svém Instagramu. Máme také YouTube kanál ČeskoTurecko.

V čem si myslíte, že je jedinečnost Vašeho česko-tureckého projektu ČeskoTurecko?

Jednoznačně to bude to vyvážené spojení Česka a Turecka. K oběma zemím máme blízko, vyznáme se v nich a máme osobní kontakty. Odlišuje nás také blog v českém a tureckém jazyce. A to, že kromě obchodních aktivit také neziskově pomáháme česko-turecké komunitě.

Píšeme články o věcech, co nás zajímají a baví. A díky tomu se zajímají také ostatní. Také si na nic nehrajeme a lidé mohou nahlédnout do našeho soukromí skrz Instagram nebo YouTube. Lidé se na nás obrací s důvěrou, jelikož nás znají a ví, že existujeme.

Jelikož se svými klienty jednám na rovinu a bez marketingové omáčky a planých slibů, vytvořil jsem e-book, kde píšu o transplantací vlasů bez vytáček a věcně. Zájemci v něm najdou potřebné informace o tomto zákroku a mohou se pak lépe rozhodnout, komu svěří svou hlavu. Navíc jsem e-book doplnil praktickými radami a konkrétními příklady z mé praxe.

 

Jsme tváří projektu ČeskoTurecko, a proto se snažíme odvést ten nejlepší výsledek, a to ať už jde o tureckého studenta, co chce studovat v České republice, nebo člověka, co letí do Turecka na transplantaci vlasů. Nebo dokonce o mezinárodní firmu s tisíci zaměstnanci, která potřebuje pomoci s obchodem v Turecku.

Chcete využít služeb ČeskoTurecko? Prozkoumejte, co všechno pro vás můžeme udělat.