Slavnostní zahájení Festivalu spisovatelů a setkání s paní Ayşe Kulinovou


V pátek 10. listopadu 2017 byl v Černínském paláci, v sídle Ministerstva zahraničí České republiky, slavnostně zahájen 27. ročník mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha. Pro fanoušky turecké literatury byla hlavní hvězdou večera spisovatelka a novinářka Ayşe Kulinová.

Tato slavná turecká spisovatelka a autorka mnoha poutavých bestsellerů je českým čtenářům známa zejména díky své knize Poslední vlak do Istanbulu, která jako zatím jediná byla přeložena do češtiny. Děj této knihy se odehrává v období druhé světové války a vypráví dramatický příběh Selvi a Rafaela Alfandariho, kteří se musí vypořádat nejen s nepřízní jejich rodin, které neschvalují jejich lásku, ale také hrůzami, které přinášela válka a židovský holokaust. Více informací se o slavné turecké spisovatelce Ayşe Kulinové a její knize Poslední vlak do Istanbulu dozvíte v našem předcházejícím článku zde.

Setkání s Ayşe Kulinovou

Slavnostní zahájení Festivalu spisovatelů Praha v Černínském paláci dne 10. listopadu 2017 bylo jedinečnou příležitostí setkat se jak se samotkou autorkou Ayşe Kulinovou, ale také s uznávaným turkologem, překladatelem a expertem na Turecko, panem Tomášem Laně, který její knihu v tureckém originále Nefes Nefese přeložil do češtiny. S oběma osobnostmi se také setkali a krátce pohovořili Ece Ergüney a Milan Hnátek z ČeskoTurecko.

Tomáš Laně na Festivalu spisovatelů Praha

Na letošním Festivalu spisovatelů Praha, jehož motem je „A příště oheň„, budou mít příležitost příznivci autorky Ayşe Kulinová setkat se ještě několikrát, a to zejména během autorského čtení v neděli 12. listopadu od 14:00 hodin v Senátu PČR a také během Galavečera v úterý 14. listopadu 2017. Více informací o Festivalu spisovatelů Praha a celý program také najdete v našem jiném článku nebo zde.