Tuğçe Çakırca – posila česko-tureckého týmu


ČeskoTurecko a má od září 2014 novou tureckou posilu týmu. Je jí mladá slečna Tuğçe Çakırca, která do Prahy na zkušenou přicestovala z Istanbulu. Česká republika pro ni není první zahraniční zkušeností, ale o tom se více dozvíte v následujícím medailonku, ve kterém se Tuğçe představuje.

tugce_cakircaNarodila jsem se v roce 1991 v tureckém Istanbulu. Po základní škole jsem absolvovala “Pertevniyal Anatolian lyceum”, které patří mezi velice uznávané střední školy v Turecku. Dále jsem pokračovala v rámci bakalářského studia na fakultě průmyslového inženýrství na Technické univerzitě “Yıldız”. Poslední semestr svého bakalářského studia jsem strávila v rámci výměnného programu na “Università degli Studi di Perugia” v Itálii.

Během svého studia jsem také měla možnost získat pracovní zkušenosti na stážích v různých společnostech z různých odvětví. Jednalo se zejména pozice v marketingu a řízení vztahů se zákazníky. Tyto obory mě velice baví a také bych se jim chtěla věnovat i v budoucnu.

Mezi mé záliby patří poznávání nových kultur, jazyků, zvyků atd. Mým snem vždy bylo žít v zahraničí, potkávat nové lidi, poznávat nové tradice a naučit se nový jazyk. To byl také jeden z důvodů proč jsem se rozhodla zapojit do projektu ČeskoTurecko a byla jsem velmi nadšená, když jsem tuto možnost dostala.

V neposlední řadě zmíním můj oblíbený citát od Henryho Davida Thoreau „Vydej se s důvěrou za svými sny. Žij životem, který sis představoval“. Tento citát mám velmi ráda, jelikož mi vždy připomene, že můžeme měnit své sny ve skutečnost. Venku je svět, který čeká na to, až ho objevíme, a přitom máme velmi omezený čas.

Tuğçe má v ČeskoTurecko zejména na starosti průzkum trhu, komunikaci s tureckými zákazníky a přípravu marketingových aktivit spolu s psaním odborných příspěvků na blog v tureckém jazyce.