Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Turecké filmové večery


cesko_turecko_filmove_veceryTurecká kinematografie je českému divákovi známa snad jen skrze nekonečné romantické televizní seriály. Jedním z nich je například turecká telenovela Tisíc a jedna noc (turecky Binbir Gece), která se také vysílala v České republice a na Slovensku. Kvůli své délce však jednotlivé díly seriálu musely být rozděleny na polovinu a každá epizoda tak měla pro českého diváka přijatelných 40 minut.

ČeskoTurecko kromě svých obchodních aktivit a poradenství firmám a jednotlivcům se také věnuje organizaci neziskových kulturních aktivit, které mají za cíl přiblížit českým občanům tureckou kulturu. To, co začalo jako iniciativa pro pár přátel, se nakonec stalo velice úspěšnou tradicí a velmi navštěvovanou společenskou událostí. Řeč je o tureckých filmových večerech, za jejich zrodem stojí Lucie Semanská, která je také autorkou několika příspěvků o turecké kinematografii na našem blogu.

Turecké filmové večery

Pomyslné žezlo organizace tureckých filmových večerů v březnu 2016 převzala Radka Tučková. S novou organizátorkou přišla změna místa, ale formát, kdy se akce po filmovém snímku plynule přemění na přátelské česko-turecké setkání, zůstal zachován. Turecké filmové večery tady nejsou jen o filmu, ale zejména o česko-tureckém setkávání a vzájemném poznávání. Dlouhodobým cílem ČeskoTurecko je zorganizovat plnohodnotný turecký filmový festival v České republice a těmito filmovými večery jsou budoucímu festivalu budovány pevné základy.

V Praze organizujeme bezplatné filmové večery - pojďte se také podívat

V Praze organizujeme bezplatné filmové večery – pojďte se také podívat

Další zajímavé příspěvky týkající se tureckého filmu