Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Dovolená v Turecku


Letenky Ubytování v Turecku Cestovní pojištění  Zájezdy do Turecka Půjčovna aut v Turecku Jízdenky na autobus  
letenky_turecko ceskoturecko_ubytovani ceskoturecko_cestovni_pojisteni_100x100 Dovolená Turecko pláž autopůjčovna turecko listky_na_autous_online

Turecko je ideální destinací pro odpočinek i poznávání

Ostrov Cunda (Cunda Adası)

Ostrov Cunda (Cunda Adası)

Turecko nabízí skvělé podmínky pro odpočinkovou dovolenou u pláže i pro poznávací zájezdy. Díky své unikátní poloze mezi Evropou a Asií představuje křižovatku kultur a přes jistý evropský nádech zde můžete zažít atmosféru nefalšovaného Orientu.

Turecko nabízí dlouhé písečné pláže lemující jeho jižní pobřeží, čisté moře i další přírodní krásy jako horské masivy, četné historické památky i bohaté kulturní a zábavní vyžití. Každý si zde tak přijde na své. Turecko je ideální volbou jak pro rodiny s dětmi, mladé individuální cestovatele, seniory, milovníky historie nebo třeba sportovce.

Úroveň služeb v letoviscích i ve velkých tureckých městech je srovnatelná se západní Evropou, zato někdy i dvakrát levnější. Většina turistů přijíždějících do Turecka za letním odpočinkem, poznáním nebo zábavou míří hlavně na pobřeží Turecké nebo Egejské riviéry.

Turecká riviéra

Pokud hledáte ideální místo pro pohodovou dovolenou, vyrazte na Tureckou riviéru, která se se rozprostírá na jižním pobřeží země mezi městy Antalya a Alanya. Můžete si zde užívat vodních radovánek v azurově čistém moři, lenošení na písčitých plážích, ale i objevovat místní starověké památky a malebná městečka. Množství obchůdků, kaváren a restaurací na vás navíc dýchnou svou jedinečnou orientální atmosférou.

Egejská riviéraa

Egejská riviéra se nachází na jihozápadě Turecka v těsné blízkosti řeckých ostrovů. K jejím nejnavštěvovanějším střediskům patří Marmaris, Bodrum, Fehtiye nebo Kuşadasi. Oblast vyniká bujnou zelení a horskými masívy ve vnitrozemí a kromě vyznavačů relaxování na plážích je tak hojně vyhledávána i příznivci pěší turistiky, potápění a také milovníky různých vodních i adrenalinových sportů. Egejská riviéra je kromě toho skvělým výchozím bodem pro návštěvu mnoha zajímavých míst v okolí, mimo jiné antických památek.

Istanbul

Pakliže se zajímáte o historii a kulturu, rozhodně byste měli navštívit Istanbul. Toto podmanivé velkoměsto rozprostírající se na dvou kontinentech, ve kterém se mísí křesťanství s islámem, si vás získá svou nezaměnitelnou atmosférou, pulsujícím životem a množstvím historických památek a architektonických skvostů.

Istanbul

Istanbul

Ať už hledáte dovolenou v Turecku na first minute nebo na poslední chvíli na last minute, ze široké nabídky pobytových zájezdů si vybere každý. Pokud vás příliš nelákají organizované zájezdy a radši byste krásy této země objevili na vlastní pěst, můžete se podívat na nabídku letenek s odletem z Prahy a také využít možnosti půjčit si v Turecku auto. Pokud váháte, kam se přesně vydat, podívejte se na mapu nejvýznamnějších tureckých měst, která vám s rozhodováním pomůže. Pro pobyt v Turecku, který nepřesáhne 90 dní, nepotřebují čeští občané víza a k vaší cestě vám tak postačí platný cestovní pas.

Zajímavé články z našeho blogu: