Turecko v Trade News


trade_news_turecko_smallAktuální číslo dvouměsíčníku o obchodu Trade News, který vychází jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se věnuje Turecku. Podtitul čísla zní: „Turecko je mimořádně atraktivním trhem, ale i lekcí trpělivosti“. Celé číslo najdete ke stažení zde.

V časopise se mimo jiné dočtete o tom, jak turečtí „rybáři“ do svých sítí lákají nezkušenné obchodníky a jak se vyhnout jejich nástrahám. Velmi atraktivním a perspektivním trhem je turecké zdravotnictví. Tento trh každým rokem roste a nabízí velkou příležitost pro českým podnikům.

Jednou z českých firem, které se na turecký trh podařilo proniknout je například Borcad. V Trade News tak naleznete rozhovor s oblastním obchodním manažerem Jiřím Sobkem, ve kterém popisuje vstup na turecký trh a jak se důležité býti s turky v neustálém kontaktu a jak důležitou roli hrají osobní kontakty a vazby.

Mezi další české firmy, které se na tureckém trhu již etablovaly pak patří například Zentiva a český výrobce nemocničních a pečovatelských lůžek Linet.