Večeře s nejznámějšími áriemi a duety z Mozartových oper


Na ČeskoTurecko kromě profesionálních služeb zaměřených na podporu obchodu mezi Českou republikou a Tureckem také a společně s našimi partnery poskytujeme další služby zaměřené na kulturní a společenské akce.

Naším cílem je také přispívat ke společné kulturní a společenské interakci a zlepšování osobních a obchodních vztahů. Nejlepším způsobem jak toho dosáhnout, je právě skrze zajímavé tématické akce, kterými jsou například Večeře s nejznámějšími áriemi a duety z Mozartových oper, Dobová show ve středověké krčmě a Český kabaret, Plavba lodí po Vltavě a další. Našimi zákazníky jsou jak turečtí turisté cestující do Prahy, tak také čeští občané, kteří chtějí jsou rodnou zem poznat také z jiného úhlu.

Večeře pro zamilované, ale i obchodní partnery

První ze zmíněných akcí je Večeře s nejznámějšími áriemi a duety z Mozartových oper. Nejedná se o turistickou atrakci, ale také o skvělý kulturní zážitek, který ocení jak obchodní partneři, tak také zamilované páry či manželé, kteří si chtějí společně zpestřit večer a zažít skvělou kombinaci dobré večeře s klasickou hudbou. Tuto jedinečnou show také za ČeskoTurecko navštívil Milan Hnátek se svou manželkou Ece Ergüney.

Slavnostní večeře s Mozartem

Přestože jsem okolo tohoto hotelu prošel snad tisíckrát, až doposud jsem nevěděl, že malý nenápadný postranní vstup skrývá vchod do jednoho z nejkrásnějších historických tanečních sálu v Praze. Po sestupu po schodech dolů se před námi otevřel krásný zlatočervený sál a rázem jsme si připadali jak v jiném století, kdy se v tomto sále zejména za první republiky pořádaly luxusní párty pro místní smetánku. Na takzvané taneční večery „soirées dansantes“ tehdá hodili i takové osobnosti, jako byl ministr zahraničí Jan Masaryk nebo tehdejší velvyslanec Spojených států.

Večeře Mozart

Milá hosteska u vstupu zkontrolovala naše vstupenky a usadila nás do naší soukromé lóže. Prostor nabízí jak soukromou lóži na balkoně, tak větší stůl pro 2-8 osob. Výhodou těchto stolů také je, že účinkující jsou s hosty v přímém kontaktu a často s nimi v rámci zpěvu opery komunikují. Přestože se jedná o klasický koncert, rozhodně se nejedná o nudnou zábavu, ale účinkující své arie a duety odlehčují také decentními vtípky a žertíky, které celé vystoupení obzvláštní.

Celá večeře s nejznámějšími áriemi a duety z Mozartových oper je koncipována jako večeře se třemi chody, které vychází z tradiční české a rakouské kuchyně. Prvním chodem je hráškový krém s máslovými krutony, ve druhém chodu pak ochutnáte oblíbená hovězí líčka na červeném víně a tymiánu, podávaná s celerovo-bramborovým pyré. Sladkou tečkou je pak domácí jablečný štrůdl s mandlemi a vanilkovou omáčkou.

Večeře s živou hudbou Mozart

Mezi jednotlivými chody si můžete užít nejznámější árie a duety z Mozartových oper, kterými jsou například Figarova svatba, Kouzelná flétna a Don Giovanni, jehož premiéra se odehrála dne 29. října 1787 v Nosticově (dnes Stavovském) divadle v Praze. Slavný rakouský hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart Prahu a další česká města (Brno, Olomouc) několikrát navštívil a místní publikum si velmi oblíbil. Pražany tehdy nadchla Mozartova opera Figarova skladba, která naopak diváky ve Vídni nebyla kladně přijata. Mozart tehdy české publikum ocenil slavnou větou “Moji Pražané mi rozumějí“ a z vděku pro ně právě složil operu Don Giovanni a její premiéru zde osobně dirigoval.

Pokud tedy také chcete zažít tuto jedinečnou Večeři s nejznámějšími áriemi a duety z Mozartových oper, rezervujte se svá místa na info@ceskoturecko.cz nebo na telefonu +420 736 177 368

Cena vstupenek:

  • 1 místo u stolu pro 8 osob: 1520 Kč
  • 1 místo u stolu pro 2 osoby: 1680 Kč
  • 1 místo u stolu v exklusivním balkonu pro 2 – 4 osoby: 2520 Kč
  • 1 místo pro dítě do 12 let věku (stůl dle libovolného výběru): 820 Kč

Cena nápojů:

Balíček 4 nápojů za jednotnou cenu 310 Kč: 1 nealko + 1 sklenice vína dle výběru (0,15 l) + čaj nebo káva + další nápoj dle výběru (nealko, pivo, víno (0,15 l), Bohemia Sekt Brut Chardoney (0,15 l)

Balíček 2 nealko nápojů pro děti: 120 Kč

Nápoje samostatně:

Rýnský Ryzlink Vlašský (0,15 l): 140 Kč
Lahvové pivo Pilsner Urquell (0,33 l): 80 Kč
Nealkoholické pivo Radegast Birell (0,33 l): 80 Kč
Coca-Cola (0,33 l): 75 Kč
Espresso Alfredo: 70 Kč
a další

Adresa: Praha 1

Večeře začíná v 19:00 hod, do sálu můžete přijít již v 18:30 hodin a pohodlně se usadit. Celý program je rozdělen do tří koncertních částí (každá z nich trvá 20 minut, celkem 1 hodinu). Večeře je podávaná v koncertních pauzách.

Rezervujte vstupenky na info@ceskoturecko.cz nebo na telefonu +420 736 177 368