Velvyslanectví České republiky v Ankaře pokračuje v propagaci českého skla v Turecku


České sklo má ve světě velmi dobrý zvuk a není tomu jinak v Turecku, kde se české sklo těší velké oblibě a dokáže se prosadit v ostré konkurenci s domácími značkami. Velvyslanectví České republiky v Ankaře české sklo v Turecku aktivně podporuje a organizuje akce, které přispívají k jeho zviditelnění.

Velvyslanectví České republiky v Ankaře prezentace

Například 25. září 2017 se v reprezentativních prostorách rezidence velvyslance představili české firmy Preciosa, Crystal Bohemia, Jihlavské sklárny a projekt Eye’s delight, které zde vystavily reprezentativní vzorky svých výrobků. O možnosti se účastnit této prezentační akce a využít zajímavé propagační příležitosti jsme předtím informovali v článku zde.

Součástí této akce představující české sklo v Turecku bylo také jednání s vybranými tureckými partnery, kteří se zabývají velkoobchodem, maloobchodem a interiérovou architekturou. Turecké obchodníky se sklem a potenciální obchodní partnery nejvíce zaujalo tradiční české broušené sklo, ale líbily se jim také designová svítidla od české firmy Preciosa, která již v minulosti realizovala v Turecku několik velkých projektů v luxusních hotelech a rezidencích. Projekt Eye’s delight se na prezentační akci představil svou zajímavou kombinací českého křišťálu a kaligrafie.

České sklo v Turecku

Na tuto prezentaci dále navázalo slavnostní zahájení výstavy českého skla v obchodním centru Panora, které proběhlo v Ankaře dne 23. října 2017. Obchodní centrum Panora (Panora Alışveriş ve Yaşam Merkez) se nachází na okraji Ankary a na ploše 40 000 m čtverečních je možné nalézt asi 200 obchodů nejrůznějších značek. Výstava českého křišťálu vycházela z projektu Eye’s delight kombinující český křišťál zdobený jedinečnou islámskou kaligrafií a obrazy tureckého malíře Ahmeta Suly.

České republice dělá sklo v Turecku velmi dobré jméno a také se například v minulosti podílela na rekonstrukci 10 velkých lustrů (Atom avizeler) v tureckém parlamentu. Tyto lustry byly poničeny během pokusu o vojenský převrat 15. července 2016 zásahem rakety a následnou tlakovou vlnou.

Turecký trh s 80 miliony obyvatel nabízí českým firmách velice zajímavé obchodní příležitosti. Je to dáno zejména tradiční tureckou kulturou, kde je dáván důraz na péči o interiér a jeho designové zpracování a zdobení. České skleněné výrobky jsou tak velmi vhodným dárkem pro turecké obchodní partnery, nebo jako suvenýr z České republiky pro turecké turisty.

ČeskoTurecko pomáhá českým firmám prosadit se v Turecku. V minulosti tak například zorganizovalo obchodní jednání mezi tureckými obchodníky, kteří v České republice hledali vhodné dodavatele skleněných výrobků. Více se o této návštěvě tureckých obchodníků dozvíte zde. Pokud chcete do Turecka vyvážet své výrobky nebo naopak najít v Turecku prověřeného dodavatele, neváhejte se na nás obrátit na info@ceskoturecko.cz, rádi Vám v rámci našich služeb pomůžeme.