Vzpomínka na letošní léto v Turecku


Podzim je v plném proudu, dny se nezastavitelně zkracují a čeká nás už jen zima. Vánoce jsou za dveřmi. Jaro, natož léto, v nedohlednu. Pojďte si tedy s námi připomenout letošní léto v Turecku. Nekonečné pláže, hřejivé sluníčko a osvěžující moře.

Turecko je náš druhý domov, a pokud nám to něco nepřekazí, tak vždy část roku trávíme v Turecku. Nejraději máme samozřejmě léto, ale už se těšíme, až tam zase pojedeme také na Vánoce a Nový rok. Ale zpět k létu. Letos jsme byli skoro celé léto, a dokonce i část babího léta, na letním domě na poloostrovu Saros.

Saros je v západní části Turecka a omývá jej z jedné strany Egejské moře a z druhé strany Marmarské moře. Poloostrov Saros měří na délku asi 47 km a na šířku má asi 25 km. My jsme léto trávili na pobřeží Egejského moře nedaleko města Gelibolu.

Léto v Turecku

Naši práci a služby pro české a turecké klienty můžeme vykovávat odkudkoliv. To, že jsme delší dobu v Turecku, je naše velká výhoda. Můžeme tak například na transplantace vlasů, stomatologické zákroky, a další estetické zákroky naše klienty doprovodit osobně. Pokud v Turecku zrovna nejsme, dokážeme za sebe najít také adekvátní „náhradu“ a naši kolegové nás bez problémů zastoupí. Ale většinou práce stejně vykonáváme online. Naším pracovním nástrojem je notebook a chytrý telefon.

Pracovně v Istanbulu

Náš pobyt v Turecku není jen práce digitálního nomáda z pláže, ale musíme také vyrazit do terénu do víru velkoměsta – Istanbulu. V dalším videu měl Milan Hnátek z ČeskoTurecko v úmyslu ve videoblogu zachytit jeden běžný pracovní den v Istanbulu. Život ani smrt se ale nedá naplánovat, a situace se v průběhu natáčení radikálně změnila. Během dne se Milan dozvěděl smutnou zprávu a místo na pracovní schůzky musel jít na pohřeb.

Video z Istanbulu není jen o pohřbu, ale Milan v něm hovoří také o tom, jak si před cestou do Turecka vygenerovat tzv. HES kód, který je v Turecku vyžadován během pandemie nemoci COVID-19 pro vstup do obchodních center, restaurací a také pokud chcete používat městkou hromadou dopravu atd.

Ať už jsme v Česku nebo Turecku, našim klientům se věnujeme s plným nasazením a poskytujeme jim profesionální služby. Letos v létě jsme v Turecku pro naše klienty zajistili nespočet transplantací vlasů, dále jsme našemu klientovi pomohli splnit sen o nových zubech, a další klientka si na estetické klinice nechala udělat jak nové zuby, tak hlavně se vydala do Turecka na plastickou operaci nosu.

Na dálku také zajistíme česko-turecké překlady, vyřídíme apostilu nebo vám pomůžeme rozjet obchod s Tureckem.

Sledujte nás na YouTube, Instagramu a Facebooku. Také nám můžete napsat na info@ceskoturecko.cz nebo zavolat na +420736177368. Česko a Turecko spojujeme již od roku 2013.