Je cestování do Turecka v roce 2021 možné a za jakých podmínek?


Přemýšlíte o cestě do Turecka a nevíte, zda je cestování možné i během šíření nemoci COVID-19? Chcete využít volného času k péči o sebe? I přes nejrůznější opatření v souvislosti s šířením nemoci COVID-19 naši klienty do Turecka na transplantace vlasů a na další estetické zákroky létají.

Po jarní a letní pauze jsou lety mezi Prahou a Istanbulem obnoveny a v cestě do Turecka vám formálně nic nebrání. Díky našim klientům, kterým jako ČeskoTurecko v Turecku zajišťujeme lékařské a estetické zákroky, máme ty nejčerstvější informace ohledně cestování do Turecka a také o podmínkách vstupu zpět do České republiky z Turecka. Teď se o ně podělíme také s vámi!

Jelikož se situace dynamicky mění a časem dále vyvíjí, důrazně doporučujeme sledovat webové stránky Ministerstva zahraničních věci ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR a Letiště Praha, kde jsou podmínky cestování průběžně aktualizovány a upravovány.

Istanbul letiště COVID-19 Turecko

Nová opatření a cestování do Turecka

Od pátku 5. 2. 2021 platí nová pravidla cestování, která vycházejí z cestovatelské mapy. Tato mapa barevně označuje míru rizika v souvislosti s nemocí COVID-19. Zelenou barvou jsou označeny státy s nízkou mírou rizika a tmavě červenou naopak státy s velmi vysokým rizikem nákazy.

Cestovatelká mapa COVID Turecko koronavirus

Aktuálně platí, že Turecko je na podle této mapy označeno tmavě červenou barvou. Tudíž pro cestování z Turecka a do Turecka platí ty nejpřísnější podmínky cestování. Čeští občané mířící do Turecka se musí před vstupem do země prokázat platným negativním PCR testem. Tento PCR test by neměl být starší více než 72 hodin. Při cestě do Turecka je nutné tento platný test na COVID-19 předložit během odbavení. Bez platného testu nebude cestujícímu vydána palubní vstupenka.

Během pohybu na letišti a také samotného letu doporučujeme mít nasazený respirátor třídy ochrany FFP2 a vyšší.

Jsou transplantace vlasů v Turecku a další estetické zákroky teď bezpečné?

Všechna naše partnerská lékařská zařízení, se kterými spolupracujeme pro transplantace vlasů a další estetické zákroky (stomatologické zákroky, plastické operace nosu, BBL, plastické operace prsou atd.) už na začátku řádění koronaviru přijala ta nejpřísnější hygienická a bezpečnostní opatření.

Všichni klienti jsou před samotným zákrokem znovu testovány na COVID-19. Jelikož se také jedná o soukromá lékařská zařízení nebo přímo estetické kliniky, nejsou těchto zařízeních léčeni koronaviroví pacienti. Můžete si tak být jisti, že svůj zákrok podstoupíte v 100 % bezpečném prostředí a nehrozí zde riziko nákazy koronaviru. O zkušenostech jednoho z našich klientů s transplantací vlasů během covidu si můžete přečíst v tomto článku: Během transplantace vlasů byl personál vstřícný a stále pozitivní (nééé Covid pozitivní)!
V Turecku platí povinnost nosit roušky a zejména o víkendu je zavedeno omezení pohybu pro určité skupiny obyvatel. Tato opatření však mají mnoho výjimek. Většině našich klientů tato opatření nezpůsobují žádné větší komplikace a neomezují je v záměru v Turecku podstoupit transplantaci vlasů nebo jiný estetický zákrok.

Turecko je vyhlášenou destinací estetické medicíny. Mezi hlavní přednosti zákroků v Turecku patří jejich vysoká kvalita a velmi dostupná cena. Jedinečnou výhodou ČeskoTurecko je, že se v Turecku skutečně vyznáme a díky spolupráci s více zařízeními dokážeme doporučit to nejlepší řešení přesně pro vás. Můžete se také spolehnout na to, že vás během cesty a pobytu v Turecku podpoříme a se vším vám pomůžeme. Díky spolupráci s nám bude o vás skvěle postaráno.

Pokud vás zajímá, jaké estetické zákroky můžete s námi v Turecku podstoupit, neváhejte nám napsat na info@ceskoturecko.cz nebo zavolat na +420736177368. Také nás můžete sledovat do Instagramu a Facebooku.

Návrat do České republiky z Turecka

Při návratu do České republiky musí cestující z Turecka vyplnit a předložit příjezdový formulář a současně podstoupit PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 72 hodin. Písemné potvrzení výsledku je podle našich praktických zkušeností nutné předložit na letišti jak při odletu z Turecka, tak následně v České republice při pasové kontrole. Z tohoto důvodu tedy doporučujeme zajistit si negativní test na COVID-19 ještě v Turecku. Pokud se do Turecka rozhodnete cestovat s námi, poskytneme vám ty nejčerstvější informace o aktuální situaci v Turecku a také vám pomůžeme se zajištěním testu na COVID-19.

Cestující z Turecka musí následně předložit druhý PCR test provedený v ČR, který lze provést nejdříve 5. den od příjezdu. Výsledek tohoto testu je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu na COVID-19 je nutná samoizolace, což tedy v praxi znamená 5denní karanténu. Tuto dobu je tedy možné využít k regeneraci a zotavení po transplantaci vlasů nebo jiném estetickém zákroku.

Turkish Airlines letadlo

Při návratu do České republiky z tmavě červeně označených zemí také platí povinnost 10 dnů po příjezdu nosit respirátor třídy ochrany FFP2 všude mimo domov. Opět na základě našich praktických zkušeností se doporučuje již před plánovanou cestou do Turecka kontaktovat hygienickou stanici v místě svého bydliště a domluvit se s nimi na předložení výsledku testů na COVID-19 a případně dalších dokumentech po návratu. Také důrazně doporučujeme průběžně sledovat sdělovací prostředky a weby výše uvedených ministerstev, a zjistit si aktuálně platná omezení a doporučení na cesty do Turecka.

Zapracujte na sobě během lockdownu

Současná omezení pohybu a práce z domova na home office také přinášejí nové příležitosti. Povinnou 5denní karanténu po návratu z Turecka tak můžete využít k regeneraci a odpočinku po transplantaci vlasů či jiném estetickém zákroku. Pokud se například rozhodnete vylepšit svůj úsměv a spravit si zuby, tak díky nošení roušky můžete zakrýt vytrhané zuby a vsazené implantáty, které čekají na korunku. Za roušku se také schováte, pokud se rozhodne pro plastickou operaci nosu. Díky práci z domova a lockdownu se můžete vyhnout zvědavým pohledům kolegů a ukázat se jim až s odstupem času a s konečným výsledkem.

Jestliže tedy chcete využít příležitostí, které vám uzávěra neboli lockdown nabízí, kontaktujte nás na info@ceskoturecko.cz nebo na telefonu +420736177368 a rádi vám poskytneme více informací a pomůžeme vám s organizací cesty do Turecka za sebevědomějším a krásnějším já.