Obchod s Tureckem je snadný, ale když víte jak na to


Mnoho českých firem či obchodníků si myslí, že obchod s Tureckem je snadný, a bohužel se snaží oslovit turecké obchodní partnery vlastními silami. Říkají si, že přeci nemůže být nic složitého na tom „napsat pár emailů“ a absolvovat několik mezinárodních hovorů. Opak je však pravdou. Tento český přístup obchodu s Tureckem je způsoben přetrvávajícím českým kutilstvím, kdy si Češi myslí, že vše nejlépe zvládnou sami a co si neudělají, to nemají.

V lepším případě se v českých firmách věnuje exportu do Turecka nebo importu zboží z Turecka mezinárodní oddělení, kde pracují zkušení odborníci. Ano, tito lidé již mají s mezinárodním obchodem zkušenosti, ale mnohdy musí při své činnosti zvládnout komunikovat jak s Němci, tak Francouzi či Španěly, ale je otázkou, zda dokáží stejně obratně komunikovat také s velmi kulturně odlišnými Turky?

Obchod s Tureckem

Proto, aby česká firma mohla na tureckém trhu uspět, je nutné se spojit s prověřenou poradenskou firmou specializující se na Turecko, která zná specifika tureckého trhu a má zde také potřebné osobní kontakty. Tento partner, který se na tureckém trhu vyzná, provede úvodní analýzu trhu, zhodnotí příležitosti a rizika. Česká firma se pak následně může rozhodnout, zda na turecký trh vstoupí přímo, tedy založí zde svou pobočku, nebo zda se rozhodne pro nepřímý vstup na turecký trh pomocí místního distributora.

Turecký obchod Carrefoursa logoTurecký trh má své specifika, které je nutné respektovat

Turecký trh je poměrně specifický, i velcí hráči v oboru vždy na turecký trh vstupují za pomocí poradenské firmy, kterou je například ČeskoTurecko, s cílem najít zde místního partnera, který pak turecký trh samostatně obsluhuje. Takovým příkladem je třeba francouzská firma Carrefour, která spojila síly s tureckou firmou Sabaci Holding a v Turecku tak provozuje obchodní řetězec pod značkou CarrefourSA.

ČeskoTurecko je prověřený partner, který pomáhá českým firmám vstoupit na turecký trh, zprostředkuje relevantní kontakty a poskytuje profesionální poradenské služby. Díky spolupráci s ČeskoTurecko tak můžete nastartovat svůj obchod s Tureckem a nevystavovat se zbytečnému riziku, pokud byste se pokoušeli na turecký trh vstoupit samostatně. ČeskoTurecko Vám pomůže v přímé expansi spojené se založením turecké pobočky nebo se snadnější cestou – nalezením tureckého distributora výrobků českých firem.

Exportní příležitosti v Turecku

Českým firmám se v Turecku nabízí zajímavé obchodní příležitosti, které díky spolupráci s ČeskoTurecko mohou využít. Mezi perspektivní obory pro vývoz do Turecka patří zejména energetika, řídící technika, zlepšování dopravní infrastruktury, odpadové hospodářství, ale také zbrojní a obranný průmysl.

Pokud chcete obchodovat s Tureckem, neváhejte nám napsat na info@ceskoturecko.cz nebo rovnou zavolat na +420 736 177 368.