Petra přesvědčil až skvělý výsledek transplantace vlasů kamaráda


Na blogu ČeskoTurecko mimo jiné představujeme naše klienty, kteří s námi letěli do Turecka na transplantaci vlasů. Tentokrát přinášíme dvojrozhovor s naším klientem Petrem a jeho přítelkyní Bety, která jej na transplantaci vlasů do Istanbulu doprovázela.

Mladý pár Petr (31 let) a Bety (27 let) pochází z Českých Budějovic, ale jelikož mají rádi cestování a neradi žijí ve stereotypu, již několik let bydlí v zahraničí. Proč se Petr pro transplantaci vlasů rozhodl právě s ČeskoTurecko a jak na jeho rozhodnutí reagovala přítelkyně Bety se dozvíte v rozhovoru níže. V rozhovoru také oba prozradí, o svém cestování po světě, které turecké jídlo ochutnali a jaký dojem na ně udělal Istanbul.

Petr a Bety:

V roce 2013 jsme odletěli na Nový Zéland, kde jsme strávili téměř rok. Byl to takový náš první větší „výlet“ Za tuto zkušenost jsme velmi rádi, i když ne vše bylo růžové. Když jsme se po roce práce a cestování vrátili zpět do ČR, Bety ještě dodělávala vysokou školu, Petr chodil na nějaké brigády, ale oba jsme věděli, že ještě nechceme nastoupit do klasické práce a spíš nás lákalo zase někam vyjet.

Tentokrát jsme se rozhodli pro Kanadu, jelikož v tu dobu to byla jediná další země, která poskytovala pracovní Working Holiday víza po dobu jednoho roku. A tak jsme v roce 2016 znovu odjeli do zahraničí. Letos už tomu bude po páté, co do Kanady zase odlétáme. V Kanadě jsme vyzkoušeli mnoho různých zaměstnání, přes práci na vinici, úklid, pokladní, mytí oken, hlídání dětí i třeba instalaci okapů. Za tu dobu jsme v Kanadě, konkrétně v Britské Kolumbii, moc spokojení a každý rok v zimě navštěvujeme rodinu a přátele v ČR. Právě v Kanadě jsme se skamarádili s Nourem, který transplantaci vlasů v Turecku podstoupil, a tak o tomto zákroku začal Petr sám uvažovat.

Petře, proč jste se rozhodl pro transplantaci vlasů?

Petr: Od svých 24 let jsem měl účes na „vojáka“ kvůli koutům a řídnutí vlasů. Nyní mi je 31 a říkám si, že ještě nejsem tak starý na to, abych byl stále dohola. Jednoduše řečeno chci vypadat k světu a mít ze sebe dobrý pocit. Původně bych nikdy o zákroku neuvažoval tak vážně, ale kamarád Nour podstoupil transplantaci vlasů v Turecku v roce 2017. Když jsem po roce viděl výsledek změnil jsem kompletně názor.

Prostě jsem si nechtěl připadat „staře“. Myslím si, že pro všechny mladé muže přináší vypadávání vlasů a plešatost vnitřní nejistotu ať si to přiznávají nebo ne. Když je tu ta možnost s tím něco udělat, rozhodl jsem se do toho jít.

Bety, jaká byla Vaše první reakce, když Vám Petr oznámil, že uvažuje o transplantaci vlasů?

Bety: Pamatuji si, že když náš kamarád transplantaci podstoupil, Petr se mu smál. Když pak za mnou přišel s tím, že o tom také začal uvažovat, tak jsem mu nejdříve nevěřila. Měla spíše negativní postoj, i když kamarádova transplantace byla velmi zdařilá. Přišlo mi, že to Petr nepotřebuje. Vždy měl vlasy hodně na krátko, tudíž ani nějaké řídnutí či kouty nebyly na první pohled vidět a mě to přišlo zbytečné. V jeho rozhodnutí jsem ho ale podpořila a musím uznat, když se teď zpětně podívám na rozdíl, tak to stálo za to :-)

vysledek transplantace vlasů

Jaká byla Vaše představa o Turecku? Lišila se následně nějak Vaše představa a realita v Turecku?

Petr: Nikdy předtím jsme v Turecku nebyli ani nikde ve východní Evropě, proto naše představy byly trochu zkreslené. Turecko, a hlavně Istanbul je krásná destinace, lidi jsou vřelí a jídlo je prvotřídní.

Bety: Musím říci, že pokud bych tam nejela jako doprovod Petrovi, sama bych si tuto destinaci asi nevybrala. Ať už kvůli probíhajícímu konfliktu na hranici se Sýrií, tak ani pro mě tato destinace nebyla příliš lákavá, a ještě v zimě. O to víc mě návštěva překvapila. Vůbec jsem netušila, jak je Turecko obrovské, jen v samotném Istanbulu žije přes 15 milionů lidí.

Velmi mě překvapilo, jak moderní celé město je. Má mnoho krásných historických památek, ale na druhou stranu je zde i velké množství moderních budov, bytů, restaurací a malých obchůdků. Celé město na mě dýchlo pozitivní atmosféru. Dalším překvapením bylo, kolikrát jsou lidé denně svoláváni k modlitbě a jakým způsobem. Zcela nový pohled, jak lidé jinde žijí.

istanbul lodě

A kde se Vám v Istanbulu nejvíce líbilo Bety?

Bety: Nejvíce se mi asi líbilo u Modré mešity a Hagia Sophia. Toto místo je velmi turistické a hojně navštěvované, takže se připravte na více lidí, ale i tak toto místo stojí za návštěvu. Mešity jsou kousek od sebe a mezi nimi je takový malý park s fontánou, místo je velmi fotogenické. Určitě bych návštěvníkům doporučila se jít podívat i dovnitř. U vstupu do modré mešity dostanete šátek, kterým si ženy musí zakrýt vlasy. Samozřejmostí jsou i dlouhé nohavice a rukávy. I jen toto byl zážitek, jelikož my nejsme na nic takového zvyklí.

Bety

Ochutnala jste také místní vyhlášenou kuchyni?

Bety: Při dvoudenním brouzdání městem jsem toho ochutnala mnoho a všechno bylo výborné. V nějakých částech města jsem měla občas problém podle tureckého názvu rozeznat, o jaké jídlo přesně jde, ale většinou na místě byly i obrázky, což mi velmi pomohlo, ne všude totiž lidé mluví anglicky.

Velmi mi chutnala pečená plněná brambora Kumpir a turecké sladkosti, kterých je všude více než dostatek a je těžké si vybrat. Všude po městě jsou krásné výlohy s vyskládanými sladkostmi všech chutí a barev. Dále bych určitě zmínila döner kebab, který chutná trochu jinak než u nás, ale je také výborný. Většinou se tu podává s jehněčím masem. No a nesmí chybět turecký čaj či káva.

turecké sladkosti

Petře, jak jste byl spokojen s přístupem a péčí tureckých lékařů během transplantace vlasů?

Petr: Zákrok, přípravy a vše okolo probíhalo hladce. Doktor mi vysvětlil, jak vše bude probíhat a jeho návrhy na množství transplantovaných vlasů a kudy povede linie vlasů, vše tak jak sem si sám představoval před transplantací. Lékaři byli vstřícní a snažili se, abych se cítil pohodlně jak při zákroku, tak mimo něj.

Bety, byla jste s Petrem i během zákroku?

Bety: Přímo během zákroku jsem s ním nebyla, ale zúčastnila jsem se první návštěvy nemocnice, kde mu odebírali krev a poté pooperační kontroly.

A jaký dojem na Vás udělalo prostředí nemocnice?

Bety: Prostředí nemocnice Memorial bylo velmi moderní, krásná nová budova, z části prosklená. Spíše to na mě působilo jako luxusní hotel, nežli nemocnice. Byla jsem velmi překvapená.

Všichni byli velmi milí a ochotní. Na první schůzce pan doktor vysvětlil Petrovi, jak bude zákrok provádět, a dokonce i mě ukazoval, odkud bude brát vlasy a pokud je to tak v pořádku. Petr byl již před zákrokem v kontaktu s doktorovo asistentem, který mu vysvětlil veškerou pooperační péči a jsou stále v kontaktu.

Petr výsledek transplantace vlasů

Ráda bych také vyzdvihla organizaci celé cesty. Když jsme přistáli na letišti, čekal na nás řidič, který nás odvezl do nemocnice a tam už nás zase potkával někdo další a vedl nás za doktorem. Všechno probíhalo tak, jak nám předtím bylo řečeno. Opravdu profesionální přístup.

Petře, a jak jste byl spokojen s komunikací s Milanem Hnátkem?

Petr: Velmi, domlouval jsem se s panem Hnátkem přibližně půl roku dopředu a vždy odpověděl velice promptně a detailně. Informací na internetové stránce ČeskoTurecko mají více než dost, všechny otázky, které si člověk klade před operací, se dočte zde.

Proč jste se rozhodl pro služby ČeskoTurecko?

Petr: Po brouzdání po internetu a natrefení na jejich stránku jsem byl přesvědčen, že dělají věci, tak jak bych si představoval. Sám pracuji ve službách a poskytujete detailní informace, jak vše bude probíhat před a po zákroku to si získalo mou důvěru.

Doporučil byste ostatním služby ČeskoTurecko?

Petr: Každopádně

Co byste doporučil všem, kteří přemýšlejí nad transplantací vlasů v Turecku?

Petr: Není se čeho obávat, abych řekl pravdu, kliniky v Istanbulu jsou možná i více vyspělejší než u nás v ČR. Doktoři a sestřičky se o vás dobře postarají. Co se financí týče, velmi přijatelné a zároveň máte v ceně i výlet do jiné země, takže dva v jednom.

Co dalšího byste chtěl sdělit čtenářům ČeskoTurecko?

Petr: Než jsem se rozhodl pro transplantaci, sám jsem si četl příspěvky od ostatních pacientů zde na stránkách ČeskoTurecko, a to mě jistým způsobem přesvědčilo, že bych se neměl ničeho bát. Takže pokud toto někdo teď čte, ano sem reálná osoba a pokud ti vadí plešatění jdi do toho!

Bety, chtěla byste dodat cokoliv dalšího?

Bety: Asi bych jen dodala, že jsem před cestou měla trochu obavy, jak celý výlet bude probíhat, ať už z pohledu transplantace vlasů, aby všechno vyšlo, jak má, tak i z mého objevování města. Vše ale předčilo má očekávání a teď všem kamarádům doporučuji Istanbul jako místo, kam by se měli jet podívat.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.