Pro Zeynep z Turecka se hledá hostitelská rodina


Rok se s rokem sešel a my opět hledáme českou rodinu, která by si v rámci hostitelského programu AFS Mezikulturní programy chtěla „adoptovat“ nového člena rodiny. Po loňské pozitivní zkušenosti, kdy se podařilo najít české rodiče pro turecké studenty Hur a Kıvanç, tentokrát hledáme druhé rodiče pro mladou Zeynep z Turecka.

Zeynep

Studentka Zeynep z Turecka

Zeynep se narodila v roce 2003, je jí tedy 16 let a pochází z tureckého města Izmiru. Mezi její hlavní koníčky patří hra na kytaru a tvorba mozaiky, které se věnuje už 4 roky. Maminka Zeynep je učitelka a tatínek policista. Zeynep se učí anglicky již 7 let a její angličtina je na dobré úrovni. Zeynep se také 2 roky učí německy.

Studenti jako Zeynep přijíždění v rámci programu AFS do celého světa s touhou poznávat, najít nová přátelství a poznat jinou kulturu. Pro Zeynep ideálně hledáme českou rodinu z Prahy a okolí. Tato rodina by měla být bezúhonná a měli by doma mluvit česky.

AFS Mezikulturní programy

Účelem mezinárodního programu AFS je, aby se student nebo studentka stali právoplatným členem své hostitelské rodiny a integrovali se co nejvíce do společnosti. Hostitelská rodina tak nezištně poskytuje studentovi zázemí své rodiny, tzn. ubytování a stravu. Prostě přijímá studenta jako člena vlastní rodiny. Hostitelská rodina tak získává hoštěním nového syna či dceru, ale hlavně také spoustu zajímavých zážitků a zkušeností. Současně se dozví mnoho nového o studentově kultuře a životě v jiné zemi.

Snahou programu AFS také je, aby si zahraniční studenti našli ve škole kamarády, poznávali Českou republiku, naučili se česky a tím celkově přispěli k toleranci a porozumění mezi kulturami a národy.

Velmi hezkým vyvrcholením minulých aktivit AFS Mezikulturní programy byl také ples AFS, kterého jsme se jako ČeskoTurecko na začátku roku 2019 účastnili. Milan Hnátek pak své dojmy z mezinárodního plesu zachytil v článku na našem česko-tureckém blogu: Proč mi srdce zaplesalo na závěr plesové sezóny?

Pokud se také chcete stát jednou z hostitelských rodin a poskytnout Zeynep z Turecka zázemí české rodiny, napište přímo programové vedoucí AFS Tereze Pecháčkové na email tereza.pechackova@afs.org nebo ji zavolejte na +420 602 334 427. Ráda Vám poskytne více informaci jak o programu, tak o tom,  jak se stát hostitelskou rodinou.