Proč je nutné mít zahraniční cestovní pojištění?


Mnoho lidí si klade otázku, proč je nutné mít do zahraničí cestovní pojištění? Lidé si také myslí, že když mají evropskou kartičku pojištění EHIC (běžnou kartičku české zdravotní pojišťovny), tak vlastně žádné pojištění nepotřebují. Ale opak je pravdou.

Bohužel mnoho lidí spoléhá na to, že se jim nic nestane, a nemyslí na nepříjemnosti, které se jim mohou v zahraničí přihodit. Většině lidí se opravdu během lidí nic vážného nestane, ale když se stane, problém je na světě a například takový úraz v zahraničí se může opravdu prodražit. O tom kolik stojí lékařské ošetření se například dozvíte v našem jiném článku: Není radno zapomenout na cestovní pojištění.

Cestovní pojištění snižuje rizika problémů v zahraniční

S cestou do zahraničí jsou spojená nejrůznější rizika a cílem cestovního pojištění je tyto rizika snížit. Nejdůležitější je tedy prevence a předcházení případných problémů v zahraničí.

cestovní pojištění zahraničíCestovní pojištění se také netýká jen zdravotních problémů – tedy pojištění léčebných výloh, ale můžete si také snadno a online pojistit zavazadla, odpovědnost za škodu či veterinární péči o domácí miláčky. O tom, proč je dobré mít cestovní pojištění i když cestujete po Evropské unie a máte kartičku EHIC (European Health Insurance Card), se také dozvíte ve zmíněném článku: Není radno zapomenout na cestovní pojištění. EHIC neboli Evropská kartička zdravotního pojištění sice hradí část výdajů na lékařskou péči, ale rozhodně nehradí všechny výdaje a nekryje všechny rizika. Bez toho, abyste si zdravotní péči zaplatili na místě, tedy nemusíte být ani ošetřeni.

kartička pojištěnce turecko

Výhodou cestovního pojištění je, že se v případě nutnosti o Vás v zahraničí postará asistenční služba, která bude s vámi komunikovat v českém jazyce a je znalá místního prostředí. Toto se hodí zejména při cestě do exotických zemí, kde se nedomluvíte tak snadno.

Pojištění nejen pro Vás, ale také pro ostatní

Cestovní pojištění také může hradit cestovní náklady a ubytování doprovázející osoby. Jestliže máte u cestovního pojištění sjednané také úrazové pojištění, při úrazu v zahraničí dostanete odškodné. Pojištění odpovědnosti za škodu pak výdaje, které byste museli platit, pokud způsobíte škodu někomu jinému.

Pro srovnání existuje mnoho různých druhů a typů cestovního pojištění a liší se jak typem krytých rizik, tak také výší krytí – tedy lidově řečeno, do jaké výše bude pojišťovna náhrady platit.

cestovní pojištění zlomenina Turecko

Například Pojišťovna VZP, a.s nabízí cestovní pojištění Basic, Confort a Excelent. Z nabídky cestovního pojištění od VZP si můžeme vybrat online zde a také si jej rovnou online sjednat bez nutnosti osobní návštěvy pobočky pojišťovny.

Rychle a online si můžete například sjednat cestovní pojištění od UNIQA pojišťovny. Toto cestovní pojištění si můžete sjednat ve 4 krocích a vybrat si můžete z limitu celkového plnění 5 mil., 7 mil. nebo 10 milionů. Dále si můžete připojistit zimní sporty, což se hodí zejména při lyžování v nadcházející zimní sezóně. Také si můžete vybrat rozšířenou asistenční službu Auto+. Toto připojištění vám pomůže při případné poruše auta či poškození auta během autohavárie. Díky sjednání cestovního pojištění online ušetříte cestu na pobočku a ještě dostanete slevu na pojištění.

PVZP pojištění cizinců logo uniqa pojišťovna
Koupit cestovní pojištění online Koupit cestovní pojištění online

Cestovní pojištění by tedy mělo být pro každé cestovatele samozřejmostí, stejně jako zabalit si na cestu do zahraničí pas nebo občanský průkaz. Díky cestovnímu pojištění si tak svou dovolenou v zahraničí můžete užít bez obav. Pokud si chcete cestovní pojištění na poslední chvíli objednat online, můžete využít online cestovní pojištění od Pojišťovny VZP nebo cestovní pojištění od UNIQA pojištovny.