Není radno zapomenout na cestovní pojištění


S blížícím se létem a nadcházející cestovatelskou sezónou je dobré připomenout, že by žádný cestovatel do zahraničí neměl opomenout cestovní pojištění. Je důležité vědět, že kvalitní cestovní pojištění každý ocení, až se “opravdu něco stane” a bude muset v zahraničí vyhledat lékařskou pomoc.

cestovní pojištění

Co se týče cest po Evropské unii, mnoho cestovatelů se spoléhá na poskytování zdravotní péče, které je upraveno nařízeními EP a Rady č. 883/04 a 987/09, jež jsou platná ve všech státech EU (resp. EHS) a mají přednost před zákonem. Na základě těchto nařízení mají čeští pojištěnci po předložení karty EHIC (běžná karta české zdravotní pojišťovny) nárok na zdravotní péči, ale co mnoho cestovatelů neví je, že toto pojištěn nehradí všechny náklady spojené se zdravotní péčí.

kartička pojištěnce turecko

Turecko není v Evropské unii a pokud zde budete muset vyhledat lékaře, náklady na zdravotní péči mohou být opravdu vysoké. Níže najdete příklady zdravotnického ošetření a jejich cenu v Turecku:

Alergická reakce 2 336 Kč
Zánět středního ucha 3 023 Kč
Angína 5 160 Kč
Bolest zubu 6 839 Kč
Infekce močových cest 10 195 Kč
Úraz hlavy 25 370 Kč
Střevní chřipka 25 502 Kč
Zlomenina kotníku 685 544 Kč

V Evropské unii z EHIC není například nikdy hrazena spoluúčast, kterou platí místní pojištěnci (částka, kterou musí pojištěnec za ošetření sám zaplatit a která mu nebude zdravotní pojišťovnou refundována), dále EHIC nehradí zdravotní péči, která je poskytnutá v soukromých zdravotnických zařízeních. Oproti České republice je zejména v zahraničních turistických oblastech většina zdravotnických zařízení soukromých. EHIC se také nevztahuje na převoz do vlasti (repatriaci) a repatriace tělesných ostatků při úmrtí, které by pak museli zaplatit pozůstalé.

uniqa pojištění online

Díky cestovnímu pojištění máte asistenční služby 24 hodin denně

Hlavním rozhodujícími přednostmi a výhodami komerčního cestovního pojištění před zdravotní péčí z veřejných zdrojů jsou zejména asistenční služby, které jsou 24 hodin denně v provozu a připravené pomoci klientovi v tísnivé situaci, s komunikací v českém jazyce.

Na našich webových stránkách si můžete cestovní pojištění sjednat online i na poslední chvíli, třeba cestou na letiště, jelikož se cestovní pojištění od UNIQA pojišťovny vztahuje také na pojistné události nastalé ten samý den.

ČeskoTurecko s UNIQA pojišťovnou spolupracuje dlohodobě a výhody cestovního pojištění také oceňuje cestovatelka a velká milovnice Turecka Radka Tučková:

“Na svých cestách nejen do Turecka využívám cestovní pojištění přes webové stránky ČeskoTurecko, které spolupracuje s UNIQA pojišťovnou. Sjednání cestovního pojištění online je velice jednoduché a rychlé.”

Výhody cestoního pojištění od UNIQA pojišťovny:

  • Sleva 10 % pro každého, při opakovaném sjednání cestovního pojištění on-line sleva 15 %
  • Rychlé sjednání ve 4 krocích
  • Platnost cestovního pojištění již v den sjednání
  • Cestovní pojištění lze sjednat i ze zahraničí
  • Pojištění lze sjednat pro jednotlivce i celou rodinu
  • Velký výběr tarifů (základní i komplexní tarify)

ČeskoTurecko kromě cestovního pojištění od UNIQA pojišťovny také poskytuje zdravotní pojištění pro cizince, které si můžete také sjednat v tureckém jazyce, což uvítají zejména turečtí občané cestující do České republiky. Pro ně je totiž sjednání zdravotního pojištění jednou z nutných podmínek pro získání víza do ČR.