Ramadán v reklamě


V našich předchozcích článcích (Ramadán: Požehnaný měsíc půstu, Ramadán a obchod: Jde to vůbec dohromady?) jste se mohli dozvědět, že Ramadán není jen měsíc dobrovolného hladovění a skutečnou zkouškou vůle. Ve skutečnosti se jedná i o období, kdy na televizních obrazovkách se objevují reklamní spoty na míru šité pro tento nejvýznamnější náboženský svátek.

Podívejte se, na jaké reklamní šoty můžete v Turecku během Ramadánu narazit. První reklama, na známý slazený nápoj, ukazuje přípravu večeře „iftar“ a její začátek, podle toho, jak nad rozsáhlou zemí zapadá slunce. Druhá reklama je velmi emotivní a hraje na rodinnou notu. Na této vlně je i reklama třetí.

Ramadán v reklamě – ty nejlepší sváteční reklamy

Nejen v období Ramadánu jsou turecké reklamy zaměřený spíše na emoce, než na racionální apel a představení výhod a vlastností výrobku. Turecké reklamy jsou velmi hravé, barevné a ukazují ideální rodinu a pospolitost. V tureckých reklamách se také dost často objevují písničky a rýmované slogany, tak aby lahodily uším zákazníků a dostali se jim pod kůži.

Pokud jste skutečnými reklamozrouty, na další turecké reklamní kousky se můžete podívat zde:

Jestliže se o životě v Turecku chcete dozvědět ještě více zajímavých informací, podívejte se na náš blog ČeskoTurecko. Kromě praktických informací tam najdete také zajímavé články o turečtině, tureckém jídlu a cestách po Turecku.

Aby vám neunikly další články a informace, sledujte ČeskoTurecko na Facebooku a Instagramu. Odebírejte náš YouTube kanál a podívejte se na naše zajímavá videa, která pro vás pravidelně natáčíme.

Klientům z celého světa poskytujeme profesionální služby zaměřené zejména na obchod mezi Českou republikou a Tureckem, zajištění soudních česko-tureckých překladů, zdravotní cestovní ruch a vzdělávání v České republice. Pokud chcete využít našich služeb, napište nám na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte na +420 736 177 368.