Co způsobuje vypadávání vlasů u mužů a jak to řešit?


Vypadávání vlasů je přirozený proces, který se týká v podstatě každého z vás. Pokud ale máte pocit, že vám vlasy padají více než obvykle, měli byste vzniklou situaci řešit. V článku se dozvíte, co způsobuje vypadávání vlasů a co na tento problém skutečně zabírá.

Obsah článku

Kdy je padání vlasů ještě přirozené…
Příčiny nadměrného vypadávání vlasů u mužů
Nejčastější důvod padání vlasů –⁠ androgenní alopecie
Léky na vypadávání vlasů? Pohádky, které nefungují
Co zabírá na vypadávání vlasů?

 

Kdy je padání vlasů ještě přirozené…

Vypadávání vlasů u mužů je přirozené. Průměrně člověku vypadne denně až 150 vlasů. Na jaře nebo na podzim to může být ještě mnohem více. Jistě, nikdo si asi denně nepočítá vlásek po vlásku. Ale nadměrné vypadávání vlasů poznáte jednoduše tak, že vám vlasy prostě padají více než obvykle. 

Pokud bujná kštice řídne, pomalu ale jistě se začínají tvořit kouty a necítíte se ve své kůži, je na čase věnovat padání vlasů pozornost. Jestliže vám denně padá více než 150 vlasů, může to signalizovat problém. S nadměrným padáním vlasů má problém asi 60 % mužů a 30 % žen, což je asi polovina celé populace. 

 

Příčiny nadměrného vypadávání vlasů u mužů

Padání a řídnutí vlasů u mužů je problém, který se v různé intenzitě vyskytuje nejčastěji po třicátém roku. Příčin je několik. Důležitou roli hraje dědičnost a přeměna hormonu testosteronu na dihydrotestosteron, který oslabuje vlasové cibulky. Kvalita a zdraví vlasů totiž odrážejí stav celého organismu, včetně psychického i fyzického rozpoložení. 

Pokud se ale cítíte dobře a přesto se potýkáte s nadměrným vypadáváním vlasů, pravděpodobně jde o jednu z těchto příčin:

 

Nejčastější důvod padání vlasů –⁠ androgenní alopecie

Androgenní alopecie patří mezi nejběžnější formy vypadávání vlasů u mužů. Celoživotní riziko padání vlasů je 50 až 70 %. Tento dědičný problém se vyznačuje miniaturizací chloupků na temeni hlavy, kde jsou husté koncové chloupky nahrazovány jemnějšími, tenčími verzemi. Při tomto druhu vypadávání vlasů se navíc snižuje čas růstové fáze a zvyšuje se čas tzv. „odpočinkové“ fáze vlasového cyklu. Výsledkem jsou tenčí vlasy, které mají snížený počet folikulů. 

Klasifikace vypadávání vlasů u mužů se popisuje pomocí Hamilton-Norwoodovy škály vypadávání vlasů, která popisuje závažnost na základě oblasti postižení a rozsahu vypadávání vlasů. Nejčastěji trpí muži  vypadáváním vlasů v přední vlasové linii a vertexu (koruně) pokožky hlavy. 

Pokud vás dlouhodobě trápí vypadávání vlasů a vyloučili jste všechny jiné možné příčiny, nemusíte si tak úplně zoufat. Existuje totiž řešení, se kterým se vám mohou vrátit husté vlasy a lepší sebevědomí. 

transplantaci vlasů v Turecku

 

Léky na vypadávání vlasů? Pohádky, které nefungují

Trh je zaplaven mnoha kosmetickými přípravky, které slibují až zázračný růst vlasů a tvrdí, že zamezí dalšímu vypadávání vlasů. Skutečnost je ale taková, že jen část z těchto vlasových přípravků jakžtakž funguje a poskytuje falešný pocit řešení. 

Jeden z našich klientů řekl:

„Vypadávání vlasů jsem řešil snad od 25 let. V té době jsem utratil tisíce korun za různé přípravky a šampóny. Samozřejmě nezabíralo vůbec nic. Když se mě dnes zeptá někdo ohledně vypadávání vlasů a jak tomu zabránit, co na to zabírá, tak mám jasnou odpověď. Tomu se zabránit nedá a všechny přípravky a šampóny jsou pouze reklamní tah a vyhozené peníze.”

Dědičnost a rodové predispozice, které jsou ve většině případů příčinou mužského padání vlasů, však zcela ošálit nedovedou. Správnou péčí o vlasy a zdravou životosprávou sice můžeme zvýšit kvalitu svých vlasů, ale i přes veškerou snahu vrozené predispozice vodičky nezmění. V tomhle případě máte dvě možnosti. Nechat vlasy, tak jak jsou. Nebo se padání vlasů postavit transplantací

 

Co zabírá na vypadávání vlasů? 

Transplantace vlasů poskytuje trvalé a funkční řešení problému s vypadáváním vlasů u mužů. Dnes už jde o běžný estetický zákrok, který přináší parádní výsledky. Tady se dozvíte více o transplantaci vlasů>>

Na českém trhu najdete řadu vlasových klinik, které však zcela zaostávají za těmi tureckými. Proto když se řekne problém s vypadáváním vlasů, drtivá většina lidí z České republiky volí možnost cesty do Turecka, kde je kvalita služeb na špičkové úrovni s přijatelnou cenou. 

Například pan Lukáš byl se zákrokem a výsledkem zcela spokojený:

„Personál je milý, nápomocný, zázemí kliniky je velice komfortní, nové, příjemné. Člověk vlastně nemá ani pocit, že jde na nějaký zákrok. S panem doktorem jsem se viděl až před operací, podíval se na mě, navrhl řešení, naplánoval zákrok.”

Přečtěte si celý příběh pana Lukáše>>

 

Zajímá vás víc o transplantaci vlasů?

Kompletní informace o transplantaci vlasů najdete v našem e-booku. Na 67 stránkách najdete praktické a hodnotné informace bez příkras. E-book je ZDARMA

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.