Rok po transplantaci vlasů v Turecku – Jak s odstupem času Lukáš hodnotí výsledek?


S ročním odstupem vám přinášíme další rozhovor, ve kterém Lukáš hovoří o tom, jak to probíhalo po transplantaci vlasů a jaká byla jeho osobní zkušenost z organické transplantace vlasů. V tomto rozhovoru se také se dozvíte, proč Lukáš letěl do Turecka na druhou transplantaci vlasů a čeho se nejvíce bál během cesty do Turecka v koronavirové situaci a omezení cestování v souvislosti s šířením nemoci COVID-19.

Jaké byly Lukášovi pocity bezprostředně po první transplantaci vlasů v únoru 2020 se dočtete v článku: Byl jsem s Lukášem na transplantaci vlasů v Turecku. Co na to říká?

Lukáši, můžeš popsat, jak probíhala regenerace po transplantaci vlasů?

Musím říct, že regenerace po operaci probíhala naprosto v pořádku. Neměl jsem žádné problémy. Samozřejmě byl pro mě nezvyk to, že jsem nějakou dobu nemohl sportovat a cvičit. Týden po operaci člověk nesmí pít ani kávu a má nějaká drobná omezení. Není to však nic, co by se nedalo za účelem žádaného výsledku vydržet.

Jak rychle ti po transplantaci začaly růst nové vlasy?

Po operaci bylo zvláštní mít úplně oholenou hlavu, výhodou však je, že člověku začnou ihned růst vlasy, které tam již byly. Zároveň jsem tam měl ty štěpy, takže to vypadalo fakt dobře. Po cca 2 týdnech již nebylo téměř poznat, že jsem nějaký zákrok absolvoval. Nové vlasy začaly nejvíce růst cca 3 měsíce po transplantaci. Zároveň jsem měl pocit, jako kdyby některé štěpy ani nevypadaly a spojily se s těmi novými vlasy. Upřímně jsem pořád čekal, kdy to vypadá. Je dobré se čas od času vyfotit, protože pokud se člověk vidí každý den, nevidí ten rozdíl. Zvlášť to období, kdy dojde k zahuštění a největší růstové fázi.

Co bylo pro tebe ve spojení s transplantací vlasů nejtěžší?

Nejtěžší je vždycky udělat to rozhodnutí. Člověk některé věci chce, pořád váhá, odkládá a někdy může promeškat vhodnou příležitost. Řeší, co na to okolí, jak to bude vysvětlovat v práci, kamarádům, zda je teď vhodná chvíle a podobně. Za mě tedy doporučuji vnímat a řešit pouze sám sebe a jít si za tím, pokud je to pro člověka opravdu důležité.

Co se týče období po operaci, tak nejhorší pro mě bylo, abych nic nepodcenil, nezanedbal a abych se o ty své nové štěpy staral co nejlépe. První dny po operaci jsou nejnáročnější, jelikož se člověk pořádně nevyspí, není to však nic, co by se nedalo vydržet.
Byl jsi s růstem po transplantaci vlasů spokojený a jak to probíhalo?

Ano, byl jsem spokojený, člověk musí být realista, a hlavně být trpělivý. Každý z nás je jiný a má jiné dispozice, typ vlasů a podobně. Já mám dost jemné vlasy, což je moje nevýhoda, ale i tak musím opravdu říct, že na místech, kde byly štěpy transplantovány, tak se uchytily – výsledek je opravdu viditelný.

Co tvoje okolí říkalo na pokrok a výsledek transplantace vlasů?

Setkal jsem se s pozitivními reakcemi, podporou a pochvalou, když ukážu někomu fotku před a po, tak tomu už ani nevěří, že ten pokrok byl tak velký.

Jak jsi se po transplantaci vlasů cítit a vnímal jsi už nějakou změnu?

Po transplantaci vlasů jsem se cítil dobře, člověk je opravdu šťastný, že do toho šel, má v sobě spoustu pocitů, těší se na výsledek, doufá, přeje si, aby se vše uchytilo a podobně. Byl jsem také zvědavý, jak vlasy porostou, co se bude dít, jak budu vypadat.

Proč jsi se rozhodl podstoupit druhou transplantaci vlasů? Byla druhá transplantace vlasů plánovaná?

Druhá transplantace byla plánovaná, aby byl výsledek co nejlepší a do budoucna udržitelný. Zákrok byl tedy již před první transplantací rozdělen na dvě části. Člověk by to samozřejmě chtěl mít za sebou vše najednou. Když teď nad tím přemýšlím, tak tohle bylo pro mě asi to nejtěžší. Přijmout fakt, že zrovna u mě to nejde najednou.

Jak probíhala tvoje cesta do Turecka během této koronavirové situace? Setkal jsi se během cesty s nějakými problémy?

Cesta probíhala bez problému, upřímně ale musím říct, že samotná cesta mě stresovala víc než operace. Vzhledem k tomu, že česká vláda dva týdny před odletem zpřísnila opatření, zařadila Turecko do vysoce rizikové země, zavedla po návratu karanténu na 5 dní a další opatření, tak mi to zkomplikovalo již rok plánovanou cestu. Také jsem byl v napětí, zda se třeba opatření ještě nezpřísní a neuzavřou se hranice.

Samotný zákrok jsem tak téměř neprožíval, jelikož jsem věděl, do čeho jdu. Díky velké flexibilitě, vstřícnosti a ochotě Milana se podařilo vše na poslední chvíli posunout tak, aby se to stihlo, abych mohl odletěl a aby z důvodu karantény nebyly ovlivněny mé pracovní povinnosti, za což velice děkuji.

Člověk akorát potřeboval disponovat negativní PCR testem, který na klinice Estetik International uznali i pro operaci.

letadlo Turkish Airlines

Byl jsi s ČeskoTurecko v kontaktu po transplantaci vlasů a jak jsi byl spokojený s komunikací?

Ano, jsme stále v kontaktu. V případě potřeby jsem se mohl kdykoliv ozvat. Výhodou je i osobní přístup, kdy člověk dostane podporu a pochopení v přesně požadovaný okamžik. Také jsem posílal čas od času fotky na zhodnocení.

S komunikací naprostá spokojenost, osobní přístup, ochota a podpora. Vše je jasné, srozumitelné, transparentní.

Proč jsi se rozhodl pro služby ČeskoTruecko a ne pro jinou agenturu nebo neletěl do Turecka „na vlastní pěst“?

Když jsem zvažoval první transplantaci, tak jsem oslovil jinou agenturu, kde mi bylo řečeno, že to není možné a celkově mě ten přístup dost zklamal. Byl jsem z toho dost špatný a rezignoval jsem na to. Potom mi to ale nedalo a kontaktoval jsem ČeskoTurecko, kde se během jednoho týdne vše domluvilo, zařídilo a já jsem mohl odletět. Navíc je zde jistota, že v případě problémů (potíží) se vše vyřeší promptně, beru to i jako určitou záruku kvality.

po transplantaci vlasů

Proč jsi absolvoval obě transplantace vlasů právě v Estetik International?

Protože provádějí organickou transplantaci s využitím vlastního tuku, která je účinnější. První operace proběhla bez problému, tudíž nebyl důvod nic měnit.

Jak jsi byl spokojený s přístupem pana doktora a dalšího personálu?

Personál je milý, nápomocný, zázemí kliniky je velice komfortní, nové, příjemné. Člověk vlastně nemá ani pocit, že jde na nějaký zákrok. S panem doktorem jsem se viděl až před operací, podíval se na mě, navrhl řešení, naplánoval zákrok. Uvidíme, jaké budou výsledky 😊.

Jak probíhala druhá transplantace vlasů a lišila se nějak od té první transplantace?

V den operace mě řidič odvezl na kliniku, absolvoval jsem vstupní vyšetření, odběr krve, následně jsem se šel vyfotil, proběhla konzultace s panem doktorem, následovalo ostříhání vlasů a samotný zákrok. Operace trvala cca 6 hodin.

Druhá operace se lišila v pořadí jednotlivých kroků, u druhé operace mi byl nejdříve odebrán vlastní tuk, následně až štěpy. Jinak to bylo podobné.

Jak jsi byl spokojený s ubytováním v Istanbulu?

Luxusní ubytování. Velký pokoj, který měl dvě části, prostorná koupelna, super výhled. Není co vytknout.

ubytování Istanbul

Co bys doporučil ostatním, kteří nad transplantací vlasů teprve přemýšlejí?

Ať se nebojí a využijí služeb ČeskoTurecko. Jde o to jen najít v sobě odvahu, vyjít z komfortní zóny, překonat pár nepříjemností a výsledek bude určitě stát za to.

Také vás trápí vypadávání vlasů a přemýšlíte o transplantaci vlasů? Stále váháte a uvažujete? Jak v rozhovoru říká Lukáš, první krok je nejtěžší, ale ten pocit po transplantaci vlasů stojí a to! Neřešte, co bude říkat vaše rodina, kamarádi a kolegové a jděte do toho. Udělejte první krok a napište nám na info@ceskoturecko.cz.

Pošlete nám své fotky hlavy a obratem vám dáme vědět, zda je pro vás transplantace vhodné řešení a kolik by bylo potřeba transplantovat vlasových štěpů. Na emailu nebo telefonu +420736177368 vám také odpovíme na jakékoliv vaše dotazy.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.