Byl jsem s Lukášem na transplantaci vlasů v Turecku. Co na to říká?


V tomto článku vám přiblížím příběh Lukáše, kterého jsem v polovině února 2020 osobně doprovázel na transplantaci vlasů v Turecku. Lukáš byl tak ochotný a také mi odpověděl na několik otázek ohledně spokojenosti s našimi službami. Protože je Lukáš dost pověrčivý a zatím není možné hodnotit konečný výsledek transplantace vlasů, domluvili jsme se, že budeme hovořit jen o tom, jak se o „nastřelení vlasů v Turecku“ rozhodoval a proč si nakonec vybral naše služby.

Lukáš mě poprvé kontaktoval přes WhatsApp a ptal se mě, jak dlouho se čeká na transplantaci vlasů. Informoval mě, že z důvodu omezené dovolené má možnost do Istanbulu letět jen v konkrétním termínu. Díky tomu, že neorganizujeme skupinové zájezdy a každý klient se může sám rozhodnout, kdy do Turecka chce letět, naplánoval jsem Lukášovu cestu do Istanbulu poměrně rychle a v termínu podle jeho plánované dovolené.

Na začátku naší komunikace Lukáš neměl jasno, jakou metodu „nastřelení vlasů“ zvolit, ale chtěl co nejlepší výsledek a moc neřešil cenu transplantace vlasů. Po konzultaci s panem doktorem se nakonec rozhodl pro Organickou transplantaci s použitím vlastního tuku.

Lukáš se pro tuto inovativní metodu transplantace vlasů využívající vlastní tuk rozhodl zejména proto, že oproti běžné FUE posílí vlasy, omladí pokožku hlavy a zvýší procento uchycení vlasových štěpů. Organická transplantace vlasů a použitím vlastního tuku tak dává naději i lidem, u kterých by transplantace vlasů nebyla jinak možná nebo by nevypadala dobře.

Použití vlastního tuku během vlasové transplantace bylo vyvinuto na klinice Estetik International v Istanbulu, se kterou jako ČeskoTurecko spolupracujeme nejen na transplantacích vlasů, ale také zde zajišťujeme další estetické zákroky.

Vlastní tuk se pro transplantaci vlasů získávají z vlastní tukové tkáně z oblasti podbřišníku nebo boku. Část upraveného výživného tuku se aplikuje před samotnou transplantací a z druhé části tukové tkáně se připraví výživný roztok Fat Juice obsahující vlastní tuk. Tento džus se pak aplikuje v další fázi vlasové operace. Organická transplantace vlasů probíhá v mírné sedaci a lokální anestezii.

Pokud vás zajímá více detailů o Organické transplantaci vlasů s vlastním tukem, kterou jako jediní na českém trhu nabízíme, podívejte se na článek zde: Organická transplantace vlasů nebo mi napište na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte na +420 736 177 368 a rád vám odpovím na jakékoliv dotazy.

Během osobního doprovodu na klinice Estetik International v Istanbulu jsme se s Lukášem natolik sblížili, že jsme si „potykali“, a tak nechávám Lukášovi odpovědi bez úpravy, jak mi je poslal emailem. Tady jsou!

Jak dlouho jsi nad transplantací vlasů přemýšlel?

Asi od léta. Už dříve jsem se nad tím zamýšlel, ale až v létě mi kamarád z legrace řekl, že slyšel o možnosti transplantace vlasů v Turecku, a já si o tom začal hledat více informací. Poté to období utichlo a začal jsem to aktivně řešit až v zimě. Problém s úbytkem vlasů mě samozřejmě trápil již několik let.

Proč jsi se nakonec pro transplantaci vlasů rozhodl?

Jelikož jsem byl naprosto spokojený s komunikací s Tebou, odpověděl jsi mi na všechny otázky a podpořil mě. Dále mě zaujala možnost transplantace s využitím vlastního tuku a její přednosti. Vnitřně jsem chtěl zákrok absolvovat, protože jsem to bral jako poslední možnost něco změnit a chtěl jsem to zkusit. Bral jsem to tak, že pokud by něco nedopadlo, ostříhat se můžu vždycky.

Kde a jak jsi hledal informace o transplantaci vlasů?

Pouze na internetu, ze začátku se mi objevilo několik hlavních příspěvků, později mi chodily i různé reklamy, nabídky. Také jsem se díval na možnost v ČR. Ze začátku jsem se však ve všech metodách a nejrůznějších nabídkách dost ztrácel a bylo těžké vybrat někoho kvalitního a ověřeného.

Radil jsi se s někým o svém záměru jít na transplantaci vlasů, a co ti na to okolí říkalo?

Nejdříve jsem si vše řešil sám, přečetl jsem si o tom dost informací. Nikomu jsem to neříkal, až jsem byl rozhodnutý, tak jsem se o to podělil, ale pouze s mými nejbližšími. Někteří byli zpočátku rozpačití, po vyslechnutí argumentů a přečtení určitých informací mě podpořili s tím, že pokud je to můj sen, ať to zkusím, ale že důležitější je to, co má člověk v hlavě, než na hlavě, s čímž souhlasím, na druhou stranu nemít vlasy beru jako určitý handicap, kterému vlasatí lidé moc nerozumí.

Z čeho jsi měl před transplantací vlasů největší strach?

Aby vše klaplo, abych neonemocněl, mohl odletět. Vzhledem k tomu, že jsem to řešil dost na poslední chvíli s ohledem na mou dovolenou, neměl jsem moc čas o tom přemýšlet, což byla spíše výhoda. Samotného zákroku jsem se téměř nebál. Byl jsem logicky trošku nervózní, cizí země, nikdy jsem nebyl v narkóze, ale spíše jsem řešil ty technické věci než nějakou bolest.

Co tě pozitivně překvapilo ohledně transplantace vlasů?

Celé mi to přijde jako velice zajímavá věda a před zákrokem i po něm čtu o dané problematice dost článků. Překvapil mě průběh operace a preciznost, s jakou se vše dělá. Dost mě zaujalo využití vlastního tuku. Není se opravdu čeho bát. Každý člověk je individuálně posouzen, zhodnocen lékařem a na základě toho je navržen doporučený postup operace.

Jak se ti líbilo prostředí kliniky Estetik International?

Úžasné, cítil jsem se jako v nějakém luxusním hotelu. Po návratu jsem byl navštívit kamaráda po operaci v ČR a prostředí se nedá vůbec srovnat. Hned od příjezdu jsem se na klinice cítil vždy velice komfortně a jako vážený host.

Jak jsi byl spokojený s mým doprovodem na zákrok a komunikací s tureckým personálem kliniky Estetik International?

Komunikace s Tebou a veškerý servis hodnotím na jedničku s hvězdičkou. Tvůj přístup a rychlé zodpovězení každého dotazu mě přesvědčilo o tom, že jsem v těch nejlepších rukou. Jsem naprosto spokojený a určitě bych každému doporučil. Myslím, že tento osobní a individuální přístup je skvělý a odlišuje Tě od konkurence. Nepřipadal jsem si jako nějaké zboží a kus z mnoha, což se v dnešní době stává málokdy. Navíc jsi vše nechal na mně, do ničeho jsi mě netlačil, což mi také pomohlo.

A v neposlední řadě bych chtěl ocenit tu rychlost celou akci zorganizovat na poslední chvíli, kdy jsi mi vyšel vstříc a vše jsi zařídil. Těším se na další spolupráci.

na transplantaci vlasů v turecku

Měl jsi také možnost si prohlédnout Istanbul? Co tě na městě nejvíce zaujalo?

Ano, druhý den po operaci jsem měl volný den, kdy kromě odpočinku a kontroly na klinice jsem poznával město. Určitě doporučuji, stojí to za to. Líbí se mi ta kulturní diverzita.

Co bys doporučil všem, co teprve o transplantaci vlasů přemýšlejí?

Aby se nebáli daný krok uskutečnit, protože vím, že kdybych se já řídil okolím, co kdo říká, řekne, jak kdo bude reagovat, tak by mě to možná odradilo. Pokud je to Váš sen, cíl, tak do toho běžte. Není se čeho bát, důležité je se odhodlat.

Doporučil bys naše služby ostatním?

Určitě, jak bylo zmíněno výše, jsem naprosto spokojený, vše fungovalo tak, jak jsme se dohodli.

V čem bychom se jako ČeskoTurecko měli zlepšit a co bych nám doporučil dělat lépe nebo jinak?

Nemám vůbec žádnou výtku a přeji mnoho spokojených klientů (jako jsem já). Teď už jen budu čekat na výsledek a těším se na další spolupráci.

Závěrem mého článku bych chtěl Lukášovi poděkovat, že se rozhodl se pro naše služby a našel si čas na odpovědi na moje otázky. Také bych mu chtěl popřát, aby mu po zákroku vlasy rostly jako z vody a brzy se dostavil očekávaný výsledek transplantace vlasů.

Držím Lukášovi palce a za nějakých 9 až 12 měsíců se těším na konečný výsledek transplantace vlasů. Věřím, že po čase napíšeme další článek a budeme moci s Lukášem hodnotit úspěšnost transplantace vlasů a konečný výsledek.

Pokud byste stejně jako Lukáš chtěli využívat našich služeb nebo se o „nastřelení vlasů“ dozvědět více informací, napište mi na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte +420 736 177 368. Rád vám odpovím na jakékoliv dotazy a po konzultaci s lékařem doporučím nejlepší řešení pro vás.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.