Jak může cizinec studovat v angličtině v České republice?


Věděli jste, že můžete Vy nebo Vaši blízcí ze zahraničí studovat v angličtině v České republice celý bakalářský nebo magisterský program? ČeskoTurecko radí studentům, jak na to!

Studium v českém jazyce na státní vysoké škole nebo univerzitě je bezplatné. Ale pokud chce student ze zahraničí studovat v angličtině v Česku, musí si studium platit sám, jako takzvaný samoplátce. Školné na českých školách je však stále v porovnání s jinými zeměmi poměrně nízké, a proto se každý rok do České republiky vydává na anglické studium více a více zahraničních studentů. ČeskoTurecko pospojující Českou republiku a Turecko jim se studium v Česku pomáhá.

ČeskoTureckoÇekTürk se primárně specializuje na turecké studenty, kteří mají zájem studovat na univerzitě v České republice, ale pomáhá s výběrem vysoké školy také dalším zahraničním zájemcům o studium v Česku. Zástupci ČeskoTurecko kromě češtiny a turečtiny hovoří také anglicky a francouzsky.

Anglické studium v České republice

Pokud zvažujete studium v angličtině na české univerzitě nebo vysoké škole a potřebujete poradit,
obraťte se na nás na info@ceskoturecko.cz

Jak začít se studiem v anglickém jazyce v České republice?

Na začátku je úplně nejdůležitější, abyste se rozhodli, zda chcete studovat v angličtině bakalářský program nebo navazující magisterský. Máte již vystudovaného bakaláře? Můžete na něj navázat také magisterským studiem! Pokud jste na bakaláře vystudovali v zahraničí, budete potřebovat nostrifikaci.

Co je nostrifikace?

Nostrifikace je potvrzení, že Vaše studium v zahraničí je rovnocenné se studiem v České republice. Pokud nevíte, jak takové potvrzení získat, obraťte se na nás na info@ceskoturecko.cz a v rámci našich služeb Vám s touto administrativou pomůžeme. Nostrifikovat je nutné jak předchozí středoškolské vzdělání (pokud budete studovat bakalářský program) tak bakalářský diplom (pokud chcete studovat na navazujícím magisterském programu). Postup je sice trochu odlišný, ale máme s nostrifikacemi zkušenosti, takže Vás bez problémů celým procesem provedeme.

Které obory je možné studovat v angličtině?

Pokud tedy víte, jaký program chcete studovat (bakalářský nebo magisterský program), je důležité si vybrat obor, který Vás zajímá. V naší nabídce je mnoho anglických programů a můžete tedy v angličtině studovat například: Business Administration, International Relations and Diplomacy, International Relations and European Studies, Business Administration and Financial Management, Informatics, Regional and Social Development, ale také více technicky zaměřené obory jako je Mechanical Engineering, Textile Technologies nebo Polymer Engineering a další.

Spolupracujeme s vysokými školami a univerzitami v Praze, Brně, Liberci a Mladé Boleslavi, takže nabídka anglických programů je opravdu široká.

Napište nám na info@ceskoturecko.cz a s výběrem školy a oboru Vám velice rádi pomůžeme.

Důležité je, abyste nás kontaktovali v dostatečném předstihu a měli jste čas na podání přihlášky, vyřízení potřebných formalit, vyřízení studentského víza atd.

Přípravný kurz angličtiny

Jestliže chcete studovat na vysoké škole v angličtině, ale Vaše jazykové znalosti nejsou dostačující, můžete se také přihlásit na přípravný kurz angličtiny a po jeho úspěšném absolvování dále pokračovat ve studium v angličtině na jakékoliv české universitě nebo vysoké škole.

Jsme experti na studium v České republice pro cizince

V zahraničí přímo zastupujeme několik českých vysokých škol a univerzit. Dokážeme tak zahraničním uchazečům o studium v ČR poradit, jakou vhodnou vysokou školu nebo univerzitu zvolit na základě jejich zájmu, rozpočtu a také dalších preferencí.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně logo
Vysoká škola finanční a správní Logo Metropolitní univerzita Logo farmaceutická a veterinární univerzita Brno

Napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi Vám pomůžeme také s překladem dokumentů do češtiny, také si na našich webových stránkách můžete snadno a online sjednat zdravotní pojištění pro cizince potřebné k vízu do České republiky.