Organická transplantace vlasů FAQ


Uvažujete o organické transplantaci vlasů? Chcete se dozvědět veškeré informace? Prozkoumejte nejčastější otázky a odpovědi, které jsme vytvořili na základě zkušeností našich zákazníků i vlastních.

Obsah FAQ

Obecně o organické transplantaci vlasů

Co je to organická transplantace vlasů?

Organická vlasová transplantace je inovativní metoda, kterou vyvinula turecká estetická klinika Estetik International. Díky ní získáte vlasy nejen na holých místech na hlavě, ale použití vlastního tuku navíc podporuje uchycení transplantovaných vlasových štěpů a růst vlasů.

Průběh organické transplantace vlasů je víceméně shodný s tradiční FUE transplantací vlasů – tedy odběr vlasových štěpů z dárcovské oblasti a jejich přesun do příjmové oblasti hlavy. Ale hlavní rozdíl tkví v tom, že místo PRP (z krve) je použit vlastní tuk odebraný z tukové tkáně v podbříšku.

Kolik mi odeberete tuku? Je to jako liposukce?

Specialista vám odebere asi 50 CC, tedy 50 cm2 tukové tkáně. Ano, podobá se to mikroliposukci, ale úbytek tukové tkáně je nepatrný. Ale pokud byste chtěli, dala by se současně provést i plnohodnotná liposukce. I takového klienta jsme měli.

Proč je organická transplantace vlasů výhodnější než ostatní metody?

Organická transplantace vlasů je patentovaná metoda, která využívá vlastního tuku. Řadí se mezi ty nejmodernější a nejefektivnější. Díky ní je úspěšnost uchycení vlasových štěpů až 96 %.

Díky tomu, že má vyšší úspěšnost uchycení vlasových štěpů, je vhodná pro klienty, kteří mají velmi omezenou darovací oblast a u nichž každý štěp má cenu zlata.

Mezi další výhody patří lepší výživa pro vlasové kořínky, omlazení vlasové pokožky, snížení ztráty vlasů a zdravější a silnější vlasy. Pokud si vlasy představíte jako rostlinky, tak vlastní tuk je hnojivo.

Zde najdete víc informací o Organické transplantaci vlasů

K čemu slouží při organické transplantaci vlastní tuk?

Asi 25 CC upraveného výživného tuku se aplikuje před samotnou transplantací a nahrazuje chemické roztoky, které se používají u běžné FUE transplantace vlasů pro zvětšení plochy pokožky hlavy, což usnadňuje práci chirurga.

Ze zbylých asi cca 25 CC se připraví výživný roztok, kterému se říká Fat Juice a obsahuje velké množství výživných látek.

Jak probíhá regenerace po organické transplantaci vlasů?

Díky této moderní metodě je celý průběh zákroku i regenerace velmi příznivý. Takto to popsal jeden z našich klientů:

„Musím říct, že regenerace po operaci probíhala naprosto v pořádku. Neměl jsem žádné problémy. Samozřejmě byl pro mě nezvyk to, že jsem nějakou dobu nemohl sportovat a cvičit. Týden po operaci člověk nesmí pít ani kávu a má nějaká drobná omezení. Není to však nic, co by se nedalo za účelem žádaného výsledku vydržet. Nové vlasy začaly nejvíce růst cca 3 měsíce po transplantaci.

Tady se dočtete o všech výhodách organické transplantace vlasů

Jaké mohou nastat komplikace spojené s transplantací vlasů?

Po odběru vlasových štěpů z darovací oblasti může také dojít k tzv. šokovému vypadávání vlasů, kdy v darovací oblasti vypadnou vlasy, které byly traumatizovány odběrem okolních vlasových štěpů. Jedná se o dočasný stav a ve většině případů se vypadané vlasy v darovací oblasti obnoví do cca 6 měsíců od zákroku.

Provádí se organická transplantace v narkóze?

Organická transplantace se provádí v sedaci. Jde o velmi mírnou formu sedace a budete snadno probuditelný. Během navození snížené úrovně vědomí budete stále vnímat, ale pokud Vám to bude příjemnější, můžete klidně spát. Budete se cítit uvolněný a ospalý. Po celou dobu zákroku budete pod dohledem anesteziologa.

Jak dlouho trvá organická transplantace vlasů?

Celý zákrok trvá 6 – 8 hodin podle toho kolik je potřeba transplantovat vlasových štěpů. Přesnou délku zákroku upřesní přímo na klinice. Počítejte s tím, že v den transplantace vlasů budete na klinice v podstatě “celý den”. Před zákrokem vás čeká nutná administrativa, konzultace s anesteziologem a panem doktorem, který bude provádět zákrok.

Pro jakou věkovou kategorii je vhodná organická transplantace vlasů?

Vhodný věk pro transplantaci vlasů obecně začíná po třicítce, kdy se většinou ustálí vypadávání vlasů a dále rapidně nepokračuje. Zákrok je možné provést i u mladších osob, ale je nutné počítat s tím, že vlasy, které nebyly transplantovány mohou nadále vypadávat. Proto by mělo být snahou mladších ročníků zejména udržet stávající vlasy. Vlastní tuk podpoří stávající vlasy a oddálí jejich vypadávání.

Před organickou transplantací vlasů

Má prodělaná nemoc Covid-19 nějaký vliv na organickou transplantaci vlasů?

Nemá. Před každým zákrokem projdete testováním. Několik našich klientů už Covidem-19 prošlo a bylo to bez problémů. Na estetické klinice Estetik International vám také uznají platný test na nemoc COVID-19 z České republiky a nemusíte se na místě testovat znovu, jako je tomu v nemocnici v nemocnici Memorial, kde požadují test vlastní.

Mohu podstoupit organickou transplantaci vlasů jako HIV pozitivní?

Bohužel. Před zákrokem projdete testy na infekční a další onemocnění, jako jsou HIV, žloutenka a další.

Jak si domluvím termín organické transplantace vlasů?

Naší velkou výhodou a odlišností oproti konkurenci je, že nemáme nějaké fixní balíčky s termíny, ze kterých si musíte vybrat, a nemusíme do nějakého termínu naplnit nějaký turnus. Vždy pro Vás sestavíme individuální plán podle Vašich časových možností.

Najdeme tak pro Vás ideální termín, který vyhovuje Vašim potřebám. I když se nám termíny na léto plní, vždy se dokážeme „trefit“ do volného termínu a také díky osobním vztahům s našimi partnery si pro naše klienty „vždy udělají místo“. Ideální je organickou transplantaci vlasů řešit s měsíčním předstihem. Ale také 14 dní předem pro nás není problém. Měli jsme i klienta, co se v pátek odpoledne rozhodl, že chce letět na zákrok v neděli. Zvládli jsme to, ale možná to byl pro pána zbytečný stres.

Platím před zákrokem zálohu nebo nějaký jiný poplatek?

Estetická klinika Estetik International vyžaduje platbu zálohy u zákroků plánovaných dlouhou dobu dopředu v těch nejvytíženějších termínech. Jinak nám neplatíte zálohu nebo rezervační poplatek dopředu. Získáte tím tedy flexibilitu a vyhnete se problémům, pokud se vyskytnou nějaká cestovní omezení atd. Za organickou transplantaci vlasů se platí až na místě těsně před zákrokem. Buď hotově nebo kartou.

Také až na místě podepisujete nejrůznější formuláře, informovaný souhlas apod. Tyto dokumenty vám však pošleme dopředu k prostudování, abyste měli možnost se s nimi seznámit. Nám také nic neplatíte a nevybíráme poplatky na zprostředkování. Máme vlastní dohodu se zařízeními, které v ČR zastupujeme.

Co si na zákrok obléknout?

Cokoliv co je Vám pohodlné a cítíte se v tom dobře. Na zákrok vás stejně svléknou a dostanete „andělíčka“. Místo trička, které byste si museli svlékat před hlavu (což je nepraktické a nebezpečné s ohledem na to, že byste se neměl transplantovaných vlasů po zákroku dotýkat), si oblečte košili na knoflíky.

Podívejte se, jak to v Turecku vypadá s doprovodem Milana Hnátka

Jak je to s pitím a jídlem před organickou transplantací vlasů?

Je velmi důležité, abyste naposledy jedl a pil max. do půlnoci den před zákrokem. Je nutné, abyste měl ráno prázdný žaludek, tedy nesnídejte a nepijte. Je to kvůli sedaci, aby se Vám třeba neudělalo špatně a nezvraceli jste.

Po organické transplantaci vlasů

Kdy se objeví první výsledky po organické transplantaci vlasů?

Viditelnost provedení zákroku je velmi individuální. První měsíc také může být pokožka, kam byly štěpy transplantovány, narůžovělá. První průběžné výsledky se dají hodnotit po 6 měsících. Konečný stav se dostaví až po 12 až 18 měsících po zákroku.

Tady je osobní zkušenost jednoho z našich klientů.

Mohu po 10 dnech od Organické transplantace vlasů již spát normálně?

Ano, již můžete spát normálně.

Mohu se po 10 dnech od transplantace dotýkat transplantovaných vlasů?

Ano, můžete se jich dotýkat čistýma rukama. Také po 10 dnech můžete transplantované místo během mytí jemně masírovat poklepáním konečky prstů. Ne škrábat nehty. Také byste si měli po 10 dnech vymýt všechny stroupky. O všech těchto postupech v prvních deseti dnech vás budeme informovat.

Mohu se poškrábat, když to svědí?

Ne, prosím neškrábat, abyste si nezanesli infekci. Bude to hodně svědět, prosím vydržte to bez škrábání. Svědění je dobré znamení, že se to dobře hojí. Ale v žádném případě to nesmíte škrábat. To svědění by po 10 až 14 dnech mělo odeznít.

Mohu po 10 dnech používat šampon s kondicionérem?

Používejte spíše jemné přírodní šampony bez parabenů. Důležité je, aby měl šampon neutrální pH 5.5. Můžeme vám například doporučit šampon Vlasimo nebo po 3 měsících můžete používat šampon s kondicionérem. Navíc, když při objednávce v pokladně zadáte kupon “ceskoturecko” dostanete slevu 10 % na celou objednávku.

Mohu si po 10 dnech sušit vlasy normálně ručníkem?

Ano, ale opatrně, nedřít. Spíše přikládat.

Kdy mohu začít pít po zákroku alkohol?

Asi po cca 5 až 7 dnech od transplantace, až doberete antibiotika.

Kdy mohu začít sportovat, například běhat?

Asi 14 dní byste měli dodržovat klidový režim, takže nesportovat a fyzicky se nenamáhat. Někdo doporučuje klid 3 týdny až 1 měsíc. Je to hodně individuální a také to záleží na tom, jaký sport chcete vykonávat.

Kdy mohu nosit kšiltovku?

Přibližně po 10 dnech od transplantace můžete nosit lehkou čepici, ale neměla by být těsná a tlačit. Spíše lehkou a volnou pletenou čepici nebo bandana šátek.

Kdy mohu nosit cyklistickou nebo helmu na motorku?

Helmu nebo přilbu můžete začít nosit až po 1 měsíci od transplantace. Ale mějte na paměti, že byste ji neměl nosit dlouhodobě. Zejména motorkářská přilba tlačí na hlavu a může omezit prokrvování pokožky hlavy. Hlava by se vám v helmě také neměla zpotit a zapařit.

Jakými doplňky stravy mohu podpořit růst vlasů?

Postupujte podle toho, co vám řekne lékař, ale naši zákazníci si chválí například Vlasimo: https://www.vlasimo.cz/objednavka/ , které obsahuje vše potřebné. Navíc, když při objednávce v pokladně zadáte kupon “ceskoturecko” dostanete slevu 10 % na celou objednávku.

Potřebujete vědět víc o organické transplantaci vlasů? Spojte se s námi

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.