Osobní zkušenosti s transplantací vlasů v Turecku a vzkaz pro všechny, co nad ní přemýšlejí


Přinášíme osobní zkušenosti s transplantací vlasů pana Pavla, který se na nás poprvé obrátil v polovině dubna 2021 a na zákrok se do Turecka vydal na konci července 2021. Organickou transplantaci vlasů podstoupil na estetické klinice Estetik International. Přestože nehovoří anglicky, neodradilo jej to od samostatné cesty do Turecka. Spoléhal se zejména na své znalosti němčiny a také na hlasového překladače, kterým na klinice způsobil milé pozdvižení.

Na klinice se jej ujala kolegyně Nilhan, která hovoří perfektně německy. Pan Pavel nám doslova napsal: „Němčinu jsem využil taky, ale zrovna když tam Nilhan nebyla, tak se jelo přes překladač 😁 oni právě taky byli překvapení, jak dobře to překládá, tak chtěli furt mluvit, jeden ten doktor si tam fotil, co to je za typ a ptal se, kde jsem to koupil 😂“.

I když pan Pavel letěl do Istanbulu primárně na transplantaci vlasů, tak si našel den před zákrokem čas také na procházku po Istanbulu. „Dobrý večer, podle telefonu jsem nachodil 23 km, takže jsem ho docela prošel 😁, je tu krásná atmosféra, nikdo nikam nespěchá, oproti Praze je to hodně velký rozdíl, překvapilo mě, jak je Istanbul kopcovitej, ale takové krpály, to jsem ještě nikde neviděl 😁udělal jsem nákupy na tržištích, zkusil nějaká jídla a teď jdu krásně unavený do postele 😁 na zítra se těším, že si ještě schrupnu při zákroku 😁 Děkuji za optání, za info a přeji dobrou noc 😊“.

zkušenost transplantace vlasů

Dále si můžete přečíst odpovědi pana Pavla na naše zvídavé otázky. Jeho odpovědi jsme nechali bez úprav, jak nám je poslal. Na konci také napsal velmi osobní vzkaz pro všechny, kteří nad transplantací vlasů teprve přemýšlejí.

Proč jste se rozhodl pro transplantaci vlasů s ČeskoTurecko a čím Vás ČeskoTurecko přesvědčilo?

Zvažoval jsem více zprostředkovatelů, nicméně jediné ČeskoTurecko ke mně přistupovalo nenuceně a profesionálně s opravdu individuálním přístupem.

Jaké jsou podle Vás silné a slabé stránky ČeskoTurecko?

Za velmi silné stránky považuji individuální přístup, výbornou komunikaci, opravdu dobré znalosti o transplantaci a v neposlední řadě také fakt, že není nic třeba platit dopředu.

Slabá stránka: jediné, co mě napadá, je to, že člověk pak cestuje sám, možná by se ve skupince více lidí cítil trochu jistěji, na druhou stranu by se tím zase vytratil ten individuální přístup, termíny by se museli sladit s ostatními a nakonec, když nad tím teď zpětně přemýšlím, on to nebyl zas takový problém, jednoduše jsem měl jen strach z letiště, a pak už bylo všechno úplně v pohodě, takže ve finále asi není, co vytknout.

Jak jste byl spokojený s přístupem a komunikací Milana Hnátka z ČeskoTurecko?

Komunikace byla naprosto výborná. Oceňuji hlavně individuální přístup a opravdu velké znalosti. Myslím, že jsem byl celkem náročný klient, hlavně co se týče otázek :D Několik měsíců jsem pana Hnátka bombardoval mými neustálými dotazy ohledně transplantace vlasů a na všechny jsem vždy dostal odpovědi.

Čeho jste se před transplantací vlasů nejvíce obával? Naplnila se Vaše obava?

Z transplantace jsem vůbec strach neměl, naopak jsem se na ni těšil, daleko větší strach jsem měl z letiště, nikdy před jsem sám neletěl, ale nakonec jsem zjistil, že je to naprosto v pohodě.

Proč jste tedy neletěl na transplantaci vlasů v rámci nějakého hromadného zájezdu a proč jste se vydal na zákrok sám?

Tuhle možnost jsem hodně zvažoval, hlavně kvůli strachu z letiště, na druhou stranu to pro mě byla výzva, tak jsem si řekl, že to musím dát. Díky tomu jsem získal další nové zkušenosti.

Nebál jste se do Turecka letět sám, i když se nedomluvíte anglicky?

Z toho jsem měl také obavy, anglicky umím opravdu jen lehký základ, spíše bych řekl, že rozumím lehký základ, ale skoro vůbec neumím mluvit, ale hodně mě uklidňovalo vědomí, že mám sebou hlasový překladač (Langie S2) , můžu jedině doporučit, řekl bych tak, v 95% případů přeloží naprosto správně a když už udělá nějakou chybu, není to nic zásadního, jediná nevýhoda je, že je třeba k tomu internet, což může být mimo EU trochu problém, případně pokud člověk umí nějaký jiný světový jazyk, lze překládat i offline, ale offline verze už není tak spolehlivá a lze překládat pouze jednoduché věty.

Měl jste před cestou do Turecka a transplantací vlasů dostatek informací o tom, co Vás čeká?

Ano, měl jsem opravdu hodně otázek a na vše jsem dostal odpověď. Není asi jediná informace, kterou bych dopředu nevěděl.

Osobní zkušenosti z transplantace vlasů

Probíhala cesta a transplantace vlasů, jak bylo slíbeno?

Ano, vše proběhlo přesně podle plánu.

Jak jste spokojený s podporou, kterou Vám během Vašeho pobytu poskytl Milan Hnátek z ČeskoTurecko?

Jsem naprosto spokojený, krom již zmíněného, oceňuji také rady a tipy na výlety či návštěvy zajímavých míst v Istanbulu, které mi ochotně pan Hnátek poskytl.

Jak probíhala komunikace s panem doktorem a odpověděl na všechny Vaše dotazy? Byl dostatek času vše prokonzultovat?

Komunikace s panem doktorem byla dobrá, popravdě jsem ani moc otázek neměl, protože jsem už prakticky všechny informace měl od pana Hnátka.

Jak jste se cítil během samotného zákroku?

Tak popravdě první část odebírání štěpů byla pro mě hodně dlouhá, měl jsem už otlačený obličej od lehátka, potom, co se šlo již na příjmovou oblast, tak už to byl opravdu relax, nic jsem necítil a po těch „oblbovákách“ mi bylo tak příjemně, že jsem si přišel jak na lázeňském pobytu, možná jsem si i na nějakou dobu schrupnul :)

Jak jste byl spokojen s přístupem a prací pana doktora a dalších kolegů?

Byl jsem hodně spokojený, atmosféra suprová, naprosto uvolněná, byla s nimi i celkem sranda skoro jak s kamarádama na pivu :D

Jak jste byl spokojen s ubytováním?

Naprosto spokojen, a snídaně vynikající 👌

Měl jste také možnosti navštívit Istanbul a jaký na vás udělal dojem?

Ano, 2x jsem vyrazil do města na nějaká známá místa. Atmosféra toho města je úžasná, nikdo nikam nespěchá, milí a ochotní lidé, poradí, vyfotí… cítil jsem se tam dobře.

osobní zkušenost transplantace vlasů

Doporučil byste služby ČeskoTurecko ostatním a proč?

Ano, už jsem i mnohokrát doporučil a dva kolegové už zvažují, že podniknou příští rok stejný krok. Tak jim dám určitě na vás kontakt.

Co byste doporučil všem, kteří přemýšlejí nad transplantací vlasů v Turecku?

Tak pokud nad tím přemýšlí, tak je určitě ta plešatost nějak štve, a když existují takové možnosti, není na co čekat… A když mi někteří řeknou, že by ty peníze za to nedali, tak jim odpovím něco jako: A kolik stály ty tvoje tetování? Většinou se jen usmějou, tak ještě dodám, to je tvoje rozhodnutí, chceš víc tetování než vlasy, pak to s klidem investuj do tetování.

Co dalšího byste nám nebo čtenářům blogu ČeskoTurecko chtěl sdělit?

Pokud čteš tyto stránky, asi se snažíš plešatost nějak řešit, možná jsi už zkoušel nějaké krémy, či šampony, no jestli ne, ani to nezkoušej, jsou to vyhozené peníze, krémy a šampony možná dokážou trochu oddálit vypadávání vlasů (pokud vůbec), ale rozhodně nedokážou navrátit vlasy tam, kde už nejsou, plešatění většinou nejde ovlivnit, většinou je dané geneticky, proto ho lze řešit jen mechanickou cestou, což znamená transplantace.

Ještě ohledně ceny, jestli se ti zdá, že je přemrštěná, věř tomu, že není, z vlastní zkušenosti vím, že během operace se tam okolo mě točilo asi 10 lidí a operace trvala asi 8 hodin, a je to opravdu hodně piplavá práce vyndat roztřídit a zasázet (v mém případě 4700 štěpů), něco stojí také technologie, nástroje, materiál, léky, energie. Zkus se podívat, kolik bys zaplatil v Česku, či okolních zemích a také kolik štěpů ti dokáží maximálně transplantovat… Udělej si vlastní názor a pak se rozhodni. Za mě už jen jediná rada na závěr: Ono není až tak nad čím přemýšlet, pokud tě trápí plešatost, neztrácej čas a jdi do toho. Přeji mnoho štěstí a mnoho vlasů. Pavel :)

 

Na závěr vám také přinášíme aktuální foto, jak to vypadá měsíc po transplantaci vlasů. Podle očekávání transplantované vlasy vypadaly a z vlasových lůžek se začínají klubat nové vlasy. V následujcích měsících se pak dá očekávat intenzivní růst nových vlasů. Těšíme se, že budeme s panem Pavlem v průběžném kontaktu a přineseme další osobní zkušenosti po transplantaci vlasů.

měsíc po transplantaci vlasů

Pokud vás také trápí vypadávání vlasů a šampony nefungují, napište nám na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte na +420736177368 a rádi pro vás zařídíme transplantaci vlasů, která je opravdu jediným účinným řešením, jak vrátit vlasy tam, kde už dávno nerostou.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.