Pop-up restaurace v Istanbulu i Praze


headerKaždý zná klasické restaurace, jejich otevírací hodinu, může si je najít na mapě a na internetu většinou najde jejich menu. Znáte ale pop-up restauraci? Je to restaurace na náhodném místě, která zde zůstane jen jeden večer. Restaurace, kde dopředu nevíte, co povečeříte a s kým povečeříte.

Koncept pop-up restaurace je známý po celém světě. Existují různé webové stránky či stránky na sociálních sítích, kde se objeví událost na pop-up restauraci/dinner a lidé se na ni přihlašují. Může dojít kdokoliv, kdo se přihlásí. Někdy se večeře platí, někdy hosté donesou třeba láhev vína. Podmínky se liší. Takovou náhodnou večeři v New Yorku absolvoval například i známý britský kuchař Jamie Oliver. Chtěli byste zažít něco nového, poznat nové lidi a ochutnat dobré jídlo? Můžete! Třeba v Istanbulu nebo Praze!

V Istanbulu už bylo uspořádáno několik takových večeří, při kterých se sejdou jak místní lidé, tak cizinci zde žijící. V Istanbulu se tak na náhodném místě konala pop-up večeře na Den díkuvzdání nebo například humrový brunch či večeře v anglickém stylu. Na Štědrý den se konala blízko náměstí Taksim vánoční pop-up večeře. Více o istanbulské pop-up restauraci naleznete zde. V Praze existuje pop-up restaurace s názvem Forbidden taste  a večeře se již konala třeba uprostřed skate-parku, v ulicích Prahy či v bývalé trafostanici. Příští večeře se bude konat 15. 2. 2015.

Chcete povečeřet na zajímavých a nezvyklých místech? Chcete zažít něco nového, poznat zajímavé lidi a ochutnat dobré jídlo? V obou městech si určitě najdete svoje! Dobrou chuť / Afiyet olsun!