Pop-up restaurace v Istanbulu i Praze


Každý zná klasické restaurace, jejich otevírací hodinu, může si je najít na mapě a na internetu většinou najde jejich menu. Znáte ale pop-up restauraci? Je to restaurace na náhodném místě, která zde zůstane jen jeden večer. Restaurace, kde dopředu nevíte, co povečeříte a s kým povečeříte.

Co je to pop-up restaurace?

Koncept pop-up restaurace je známý po celém světě. Existují různé webové stránky či stránky na sociálních sítích, kde se objeví událost na pop-up restauraci/dinner a lidé se na ni přihlašují. Může dojít kdokoliv, kdo se přihlásí. Někdy se večeře platí, někdy hosté donesou třeba láhev vína. Podmínky se liší.

Takovou náhodnou večeři v New Yorku absolvoval například i známý britský kuchař Jamie Oliver. Chtěli byste zažít něco nového, poznat nové lidi a ochutnat dobré jídlo? Můžete! Třeba v Istanbulu nebo Praze!

Pop-up restaurace

 

V Istanbulu už bylo uspořádáno několik takových večeří, při kterých se sejdou jak místní lidé, tak cizinci zde žijící. V Istanbulu se tak na náhodném místě konala pop-up večeře na Den díkuvzdání nebo například humrový brunch či večeře v anglickém stylu. Na Štědrý den se konala blízko náměstí Taksim vánoční pop-up večeře. V Praze existoval například pop-up restaurace s názvem Forbidden taste a večeře se konala třeba uprostřed skate-parku, v ulicích Prahy či v bývalé trafostanici.

Rádi byste více prozkoumali metropoli rozloženou na dvou kontinentech? Podívejte se na článek o Istanbulu. Pokud naopak chcete uniknout ruchu velkoměsta, vydejte se s námi na Princovy ostrovy. Jestliže se chcete o Turecko dozvědět více informací a hlavně se vyhnout faux pas, bude se vám hodit tento článek, zde se dozvíte co v zemi půlměsíce dělat a nedělat.