Rozhovor s ČeskoTurecko v Českém rozhlase Region – První část


Pokud nás sledujete na Instagramu a Facebooku, tak jistě víte, že jsme v první polovině ledna 2019 natáčeli radio rozhovor v Českém rozhlase Region. Na Instagramu jsme totiž uveřejnili krátké video ze zákulisí natáčení rozhovoru s něžnější polovinou ČeskoTurecko.

Poslechněte si celý rozhovor online:

Rozhovor s paní Ece Ergüney Hnátkovou z Turecka vysílaný na rádiu Region dne 2.2.2019 si teď můžete poslechnout v radioarchivu Českého rozhlasu na tomto odkazu.

Ece Ergüney Hnátková z Turecka, která má v ČeskoTurecko na starosti komunikaci s tureckými klienty, byla hostem pořadu My a oni moderovaného Gorankou Oljača na radiu Region. Měl to být původně jen rozhovor o jejím životním příběhu a jejích začátcích v České republice, ale později se „zvrhl“ v širší debatu na téma života v neznámé zemi a také českého přístupu k cizincům. Do rozhovoru se totiž také zapojil manžel Milan Hnátek, který tvoří druhou polovinu česko-tureckého týmu ČeskoTurecko a je většinou v kontaktu s českými klienty.

Rozhovor Ece Ergüney Hnátková Český rozhlas

V rozhovoru v pořadu My a oni na Českém rozhlase Region Ece Ergüney Hnátková prozrazuje, co ji přivedlo do České republiky a jak ji přijala česká rodina. V neobvykle otevřeném rozhovoru Ece také vypráví o svém vztahu s českou rodinou a další podrobnosti z osobního života. Milan Hnátek také zmiňuje, jak jej naopak přijala turecká rodina a jak se změnila jeho pozice potom, co se z přítele stal manželem.

ČeskoTurecko není anonymní organizace nebo suchá hospodářská komora, ale za celým česko-tureckým projektem stojí manželský pár Ece Ergüney Hnátková a Milan Hnátek. To, co začalo jen jako hobby, je dnes plně profesionální projekt, který spojuje Česko a Turecko. A to nejen po stránce obchodní, ale také kulturní a společenské. Služby, které ČeskoTurecko v současné době poskytuje, se týkají zejména mezinárodního obchodu, studia cizinců v České republice, zdravotního cestovního ruchu a také dalších služeb, jako je třeba zdravotní pojištění pro cizince, česko-turecké překlady a prodej letenek.

ČeskoTurecko také současně tvoří největší česko-tureckou komunitu, jelikož Facebookovou stránku ČeskoTurecko sleduje více než 1550 fanoušků, na Instagramu přes 1050 sledujících. Uzavřená Facebooková česko-turecká skupina má okolo 1650 členů.

A protože se celý rozhovor s Ece Ergüney Hnátkovou nevešel jen do jedné reportáže, můžete se brzy těšit na další část rozhovoru, ve kterém Ece prozradí více informací o jejich rodinném podniku a další podrobnosti ze života v České republice. Závěrem také musíme vyzdvihnout odvahu paní Ece, která přestože se stále českému jazyku učí a čeština ji jako složitý jazyk dělá stále problémy, zvládla celý rozhovor v češtině.

Aby vám neunikla další číst rozhovoru, sledujte nás na Facebooku a Instagramu a dozvíte se vše jako první. Pokud nás zajímá cokoliv dalšího, nebo nás chcete kontaktovat, napište nám na info@ceskoturecko.cz