Transplantace vlasů je řešení na vypadávání vlasů a začínající pleš


Také jste už bez výsledku vyzkoušeli nejrůznější „zázračné vodičky“ proti řídnutí a vypadávání vlasů? Začíná vám na hlavě prosvítat pleš a nevíte co s tím? Máme pro vás trvalé řešení vypadávání vlasů.

Vlasy jsou důležitou součástí vzhledu každého muže a ženy, proto řídnutí nebo vypadávání vlasů velmi ovlivňuje, jak se cítíme, a také má vliv na naše sebevědomí. Z ubývajícími vlasy také ubývá naše sebevědomí.

V průběhu dne padají vlasy každému a je to součástí přirozené obnovy vlasového porostu, ale problém nastává, když je padajících vlasů moc a vlasový porost se přirozeně neobnovuje. V tomto případě je hledat příčinu vypadávání vlasů.

vypadávání vlasů muži

U žen může být vypadávání spojeno se změnou rovnováhy hormonů například v průběhu těhotenství či menopauzy. Dalšími příčinami vypadávání vlasů může být nedostatek vitamínů nebo minerálů, nadměrný stres či začínající onemocnění.

Zejména u mužů, je vypadávání vlasů způsobeno kombinací genetické dispozice, životního stylu a hladiny hormonů. Abyste zjistili přesnou příčinu vypadávání vlasů a zvolili správné řešení, je vždy nutné navštívit odborného lékaře, který vás vyšetří a zjistí příčinu vypadávání vlasů.

Řešení na vypadávání vlasů

Jedním z řešeních na řídnoucí vlasy a začínající pleš je transplantace vlasů, neboli lidově nazýváno nastřelování vlasů. Tato technologie estetického lékařského zákroku je známá už poměrně delší dobu, ale až teď medicína pokročila tak daleko, že transplantace vlasů je mnohem šetrnější k pokožce hlavy a výsledek vypadá přirozeně.

Transplantace vlasů metodou FUE (Follicular Unite Extraction)

Follicular Unite Extraction (FUE) je moderní technika přesazování vlasů z míst, kde je vlasový porost ještě dostatečně hustý do míst, kde již vlasy řídnou, přirozeně se neobnovují a začíná vznikat pleš. Díky této moderní metodě je tedy možné bezbolestně transplantovat vlastní vlasy. Tato metoda transplantace vlasů je vhodná jak pro muže, tak pro ženy trpící vypadáváním a řídnutím vlasů. Úspěšnost vlasové transplantace je okolo 96 %.

Transplantace vlasů pomocí metody FUE je nejpřirozenější a nejtrvalejší řešení na vypadávání vlasů, jelikož jsou implantovány vlastní vlasy. Díky tomu transplantované vlasy působí přirozeně a mají stejnou barvu. V oblasti hlavy, kde byly šetrně odebrány vlasové štěpy, nedochází k vypadávání vlasů a vlasový porost se i zde brzy přirozeně obnoví.

vypadávání vlasů transplantace Turecko

Jak probíhá transplantace vlasů?

Soukromé turecké nemocnice, které provádí transplantaci vlasů, mohou českým pacientům nabídnout lékařský luxus srovnatelný s pětihvězdičkovými hotely. Hned první rozdíl je u vchodu do nemocnice, kde vás na recepci přivítá usměvavý personál a poskytne vám první informace před začátkem celého estetického zákroku transplantace vlasů. V každé nemocnici, se kterou spolupracuje ČeskoTurecko, se budete cítit příjemně a hýčkáni jako doma.

turecké nemocnice lékařská péče

Přesný průběh transplantace vlasů se vždy liší pacient od pacienta a také stylu transplantace, který zvolí lékař provádějící zákrok. Lékař vybere oblast, ze které budou odebrány vlasové štěpy. Tyto štěpy jsou následně odebrány v lokální anestézii, takže pacient nic necítí a zákrok je bezbolestný. Sběr vlasových štěpů probíhá šetrnou metodou s ohledem na hustotu vlasového porostu, odkud se vlasové štěpy odebírají. Transplantace vlasů trvá mezi 4-7 hodinami a její délka záleží na velikosti plochy, kam jsou vlasové štěpy transplantovány.

transplantace vlasů předtím potom turecko

Turecko je ve světové extralize v transplantaci vlasů

Turecko patří mezi 3 top destinace zdravotní turistiky na světě a mezi nejčastější lékařské zákroky, kvůli kterým do Turecka míří pacienti z celého světa, je právě transplantace vlasů. Turecké kliniky jsou tedy vybaveny těmi nejmodernějšími přístroji a lékař mají s transplantací obrovské zkušenosti, které zaručují nejlepší výsledek transplantace vlasů. Tématu zdravotní turistiky v Turecku jsme se věnovali v našem jiném článku, který si můžete přečíst zde.

Pro turecké muže jsou vlasy jejich chloubou, a proto je pro něj dostatečný vlasový porost velmi důležitý. Není tedy náhodou, že Turecko se stalo centrem transplantace vlasů. Toho, jak o sebe turečtí muži pečují, si také všiml internetový fenomén Nas Daily, který navštívil Turecko v roce 2018 a natočil o tureckých mužích minutové video.

ČeskoTurecko jako expert na Turecko, pomáhá českým pacientům vybrat tu správnou kliniku pro transplantaci vlasů. ČeskoTurecko přímo spolupracuje s těmi nejlepšími tureckými klinikami, které mají s transplantací vlasů bohaté zkušenosti a nejlepší výsledky, a zastupuje je v České republice.

Proč byste měli na transplantaci vlasů jet do Turecka?

 • V Turecku se nacházejí špičkové soukromé kliniky a nemocnice, které jsou vybaveny těmi nejmodernějšími přístroji na transplantaci vlasů, takže výsledek transplantace je mnohem lepší a vypadá přirozeně.
 • Turečtí lékaři mají obrovské zkušenosti s transplantací vlasů, což zajišťuje ten nejlepší výsledek.
 • Cena transplantace vlasů v Turecku je mnohem levnější než na podobných klinikách v Evropské unii nebo USA.
 • Turecko je spojeno s Českou republikou několika leteckými linkami s odlety v průběhu celého dne (přímá linka Praha – Istanbul, délka letu cca 2,5 hodiny).
 • Transplantaci vlasů v Turecku můžete také spojit s dovolenou a u moře nebo městskou turistikou.
 • Na transplantaci vlasů do Turecku můžete jet společně s kamarádky nebo rodinou, která vás během zákroku a pobytu v Turecku podpoří.
 • Cesta do Turecka bude cestou k vašemu sebevědomějšímu já.

vypadávání vlasů transplantace vlasů Turecko Istanbul

Turecké kliniky provádějící transplantaci vlasů většinou tento estetický zákrok poskytují formou balíčku služeb, který většinou obsahuje:

 • Vstupní konzultaci pro transplantaci vlasů
 • Přípravu plánu pro transplantaci vlasů a odhad celkových nákladů
 • Transfer z letiště do nemocnice či hotelu
 • Ubytování ve 4-5 hvězdičkovém hotelu v blízkosti nemocnice nebo kliniky
 • Transplantaci vlasů
 • Pooperační kontrolu a sledování
 • Nonstop (24/7) dostupnou pooperační zdravotnickou péči
 • Zajištění tlumočení či překladů lékařských dokumentů

Zajímá vás transplantace vlasů v Turecku? Napište nám

Pokud vás zajímá více informací o transplantaci vlasů v Turecku a nabídka balíčků služeb, které turecké kliniky a nemocnice poskytují, neváhejte nám napsat na info@ceskoturecko.cz a rádi vám jako experti na zdravotní turistiku do Turecka poskytneme další informace a odpovíme všechny vaše dotazy týkající se transplantace vlasů v Turecku.

  Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět  * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.