Zdravotní turistika za luxusní lékařskou péčí v Turecku


Historie moderního tureckého zdravotnictví sahá až do roku 1827, kdy byla v Turecku otevřena první lékařská škola. Zdravotní turistika byla populární už za Osmanské říše, což je to dáno zejména termálními léčivými prameny, které se nacházejí po celém Turecku a byly hodně využívány k léčebným procedurám.

Samotnou kapitolou v turecké zdravotní turistice jsou také turecké lázně neboli Hamam. Tyto turecké lázně sloužily jak k tělesné, ale také k duševní očistě, a je tomu tak do dnešních let. O tureckých lázních Hamam se dovíte více informací v našem článku: Turecké lázně hamam na vlastní kůži

Luxusní zdravotní péče na světové úrovni

Dnešní soukromé turecké zdravotnictví je na vysoké úrovni, vybavené moderními lékařskými přístroji, lékařské zákroky provádí zkušený zdravotnický personál. Zejména v posledních dvou dekádách i díky vládní podpoře vznikly v Turecku moderní soukromé kliniky a nemocnice, které poskytují nadstandardní lékařské zákroky a mají mezinárodní akreditace a osvědčení. V těchto moderních nemocnicích a klinikách pracují lékaři, kteří mnohdy získali vzdělání na těch nejlepších univerzitách na světě a jsou také skvěle jazykově vybaveni.

zdravotní turistika turecko opační sál

Není tedy překvapením, že v Turecku v posledních letech vzkvétá zdravotní turistika. Do Turecka ročně přijede za zdravím zhruba 300 tisíc zdravotnických turistů, kteří sem asi z 65 procent míří za transplantací vlasů, dále na laserovou operaci očí či stomatologické zákroky. Turecko patří mezi tři nejpopulárnější destinace zdravotnické turistiky na světě.

Proč jezdí cizinci do Turecka za luxusní lékařskou péčí?

  • Vysoká kvalita lékařské péče na světové úrovni
  • Moderní vybavení nemocnic a profesionální lékaři
  • Levnější zdravotní péče a lékařské zákroky v porovnání s klinikami v USA nebo EU
  • Krátké čekací lhůty

Není to však jen transplantace vlasů, za kterou do Turecka pacienti míří, ale jsou to také plastické operace nebo ortopedické operace, estetické zákroky a další. Pokud vás zajímá, která turecká klinika nejlépe vyřeší vaše zdravotní problémy, napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi vám poradíme a doporučíme nejlepší řešení.

Nemocnice jako pětihvězdičkové hotely

Klíčem úspěchu tureckého soukromého zdravotnictví byl zájem o Turecko zejména pacientů z regionu Perského zálivu. Tato arabská klientela, která je zvyklá na luxusní služby a prvotřídní servis, je ochotná zaplatit za nadstandard. Na tuto poptávku po luxusní lékařské péči také reagovaly soukromé turecké nemocnice a kliniky.

Tyto soukromé turecké nemocnice movitým klientům nabízejí luxusní vybavení nemocnic a nejlepší lékařskou péči. V současnosti z úspěchu tureckého zdravotnictví mohou také těžit čeští pacienti, kteří v Turecku dostanou nadstandardní lékařskou péči za zlomek ceny, kterou by zaplatili na podobných klinikách či nemocnicích v Evropě nebo USA.

soukromá lekařská péče turecko

Soukromé turecké nemocnice tak svým pacientům mohou nabídnout lékařský luxus srovnatelný s pětihvězdičkovými hotely. Hned první rozdíl je u vchodu do nemocnice, kde místo přeplněné čekárny najdete recepci s usměvavým personálem, který vás v nemocnici uvítá a poskytne všechny úvodní informace.

V turecké nemocnici také najdete vše na jednom místě. Pacient je tedy v turecké nemocnici centrem dění a nemusí složitě přecházet z jednoho oddělení na druhé, nebo se dokonce přesouvat z jednoho pavilonu na druhý, jak je tomu bohužel zvykem v českých nemocnicích. Pro Turky je typická jejich pohostinnost a o každého pacienta bude v turecké nemocnici postaráno jako o člena vlastní rodiny.

Za kterými lékařskými zákroky jezdí zahraniční pacienti do Turecka?

zdravotní turistika turecko oprace pro cizince

Zdravotní péče v Turecku je dostupná také pro Čechy

Z České republiky míří do Turecka denně několik přímých letů a jen za 2,5 hodiny můžete být v Istanbulu, kde se nachází většina nemocnic a tureckých klinik, se kterými ČeskoTurecko přímo spolupracuje a má s nimi podepsanou smlouvu:

Například Turecké aerolinky Turkish airlines patří mezi nejlepší letecké společnosti světa, které jsou pověstné svým komfortem během letu. Nejedná se tedy o žádný „hladolet“, ale naopak na palubě dostanete první ochutnávku turecké gastronomie.

Tak až příště budete 3 hodiny čekat v české čekárně u lékaře na své vyšetření nebo zákrok, představte si, že už byste dávno mohli být v Istanbulu, kde by vás čekala prvotřídní lékařské péče.

Neváhejte a napište nám na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte na +420 736 177 368 a velice rádi vám poskytneme více informací o turecké luxusní zdravotní péči nebo vás rovnou objednáme na vyšetření.