Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Vízové poradenství – Česká republika a Turecko


ČeskoTurecko v rámci svých služeb také poskytuje vízové poradenství a pomáhá s vyřizováním všech nutných formalit a dokumentů.

Cestování českých občanů do Turecka

Cestovní pas - Česká republika

Cestovní pas – Česká republika

Pro české občany obecně platí, že pro cestování od Turecka za turistickým účelem nepotřebují vízum, ale postačí platný cestovní pas a to v případě, že jejich pobyt v Turecku nepřekročí 90 dnů ve 180 dnech (počítáno od data prvního vstupu do země).

V Turecku tedy pro české občany platí pravidlo o pobytu 90 dnů ve 180 dnech a není tedy již možné legálně si prodloužit krátkodobý pobyt v Turecku vycestováním ze země na jeden den a následným návratem do Turecké republiky. Při překročení doby povoleného pobytu (tj. doby platnosti vystaveného víza nebo při překročení doby, po kterou je na území Turecka pobyt povolen bez víza) je vybírána vysoká pokuta a daná osoba obdrží zákaz vstupu do Turecka, a to až na 5 let.

Při vstupu českých občanů do Turecka musí platnost cestovního dokladu činit minimálně 150 dní od data vstupu do země. Doporučuje se tedy, aby platnost českého pasu přesahovala nejméně o půl roku datum plánovaného vstupu do země.

Chystáte se cestovat do Turecka?

Kromě platného pasu a letenek si také nezapomeňte přibalit na dovolenou další nutné věci. Více v našich článcích na blogu:

Cestování tureckých občanů do České republiky

Co se týče vstupu tureckých občanů do České republiky, tak ti ve většině případů potřebují při cestě do České republik platné vízum. Služby týkající se vízového poradenství jsou tedy zaměřeny zejména na turecké občany a česko-turecké páry, které řeší, společný život v České republice a Turecku.

Pokud máte zájem o naše vízové poradenství nebo potřebujete pomoci s čímkoliv dalším pomoci, neváhejte se obrátit na ČeskoTurecko: info@ceskoturecko.cz