Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Zájezdy do Turecka – vyberte si svou letní dovolenou online


Ať už hledáte zájezdy do Turecka na first minute nebo na poslední chvíli na last minute, ze široké nabídky pobytových zájezdů si vybere každý. Stačí si jen vybrat online z pohodlí domova ze široké nabídky cestovních kanceláří.

Zájezdy do Turecka jsou mezi Čechy oblíbené

České turisty do Turecka lákají zejména příznivé ceny dovolených, ubytování typu all inclusive a skvěle vybavená přímořská letoviska s nabídkou čtyř až pěti hvězdičkových hotelových komplexů nabízejí turistům nabídnout vše, co si mohou přát.

Dovolená v Turecku Antalya

Turecko patří k velice oblíbeným destilacím českých turistů a každoročně zde tráví svou dovolenou okolo 280 tisíc turistů z České republiky. Lákají je zejména písečné pláže, cenově dostupné hotely s all inclusive a teplé moře.

V Turecku najdete dvě hlavní oblasti, kam se můžete vydat na letní dovolenou:

Středozemní moře je obecně o něco málo teplejší než moře Egejské.

Mezi turistické letoviska v Turecké riviéře patří zejména Antalya a Alanya, dále Side a Belek. Nejznámější turecká letoviska na Egejské riviéře jsou Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Çeşme a Fethiye.

Turecko je relativně bezpečnou zemí, kam čeští turisté nepotřebují vízum a postačí jim pouze platný cestovní pas. Čeští občané, kteří cestují do Turecka za turistickým účelem a jejichž pobyt nepřesáhne 90 dnů v průběhu 180 dnů nemusí totiž mít vízum, ale pas musí být platný minimálně 150 dní od data vstupu do Turecka. Najít hotel je tak již maličkost.

Pokud vás však nelákají organizované zájezdy do Turecka a radši byste objevili na vlastní pěst další zajímavá turecká místa, můžete se podívat na širokou nabídku letenek s odletem z Prahy nebo na mapu nejdůležitějších tureckých měst a podle toho se rozhodnout, kam se vydáte.

Zajímavé články z našeho blogu: