All inclusive dovolená v Turecku na last minute


Po slabších letech se dovolená v Turecku opět dostává do kurzu a čím dál tím více českých turistů se rozhodlo strávit zde svou letní dovolenou. České turisty do Turecka lákají zejména příznivé ceny, oslabující turecká lira, ubytování typu all inclusive a nabídky dovolené na poslední chvíli – last minute. Turecká přímořská letoviska jsou skvěle vybavena a čtyř až pětihvězdičkové hotelové komplexy mohou turistům nabídnout vše, co si mohou přát.

Dovolená v Turecku na Last minute – na poslední chvíli, ale levně!

Pokud tedy hledáte výhodné ceny letní dovolené v Turecku a umíte se rozhodnout na poslední chvíli, podívejte se na nabídku dovolené last minute zde.

Dovolená v Turecku

Mnoho turistů si však před cestou do Turecka klade otázky typu:

  • Je Turecko bezpečné na dovolenou?
  • Jaká je aktuální politická situace v Turecku?
  • Jaká je současná bezpečnostní situace v Turecku?

Tyto otázky jsou dané zejména tím, jak o Turecku informují česká média, faktem, že v Turecku stále platí výjimečný stav, a také stereotypy o Turecku v českém podvědomí. Politická a bezpečnostní situace v Turecku se však v roce 2018 uklidnila a do mořských letovisek se po „hubených“ letech vrací více a více zahraničních turistů.

Do Turecka se vrací zejména ruští turisté, ale také Němci a Britové. Nově se do Turecka na dovolenou vydávají také turisté z Iránu. Ti se však oproti vyhlášeným letoviskům na turecké riviéře vydávají spíše do města Van a k místnímu velkému jezeru.

jezero van

Turecká letoviska, kam jezdí Češi na dovolenou

Turecká letoviska, jako jsou Antalya, Alanya, Kemer, Bodrum a Side jsou jedny z nejpopulárnějších míst, kam jezdí Češi do Turecka na dovolenou. Mnoho českých turistů se snaží porovnat neporovnatelné a srovnávají dovolenou v Turecku s dovolenou v Egyptě. Ve většině případů pak vítězí Turecko. Čeští turisté si v Turecku chválí perfektní servis, čisté a moderní hotely, příznivé ceny a přátelskou obsluhu.

Dovolená v Turecku Last Minute

Na aktuální nabídku letní dovolené v Turecku se můžete podívat stránkách Invia.cz.

Kam do Turecka na dovolenou?

V Turecku najdete dvě hlavní oblasti, kam se můžete vydat na letní dovolenou. Jedná se o pobřeží Turecké riviéry u Středozemního moře a pobřeží Egejské riviéry u Egejského moře. Středozemní moře je obecně o něco málo teplejší než moře Egejské.

Mezi turistické letoviska v Turecké riviéře patří zejména Antalya a Alanya, dále Side a Belek, kam české turisty lákají nekonečné písečné pláže Středozemního moře. Na Egejské riviéře pak leží nejznámější turecká letoviska Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Çeşme a Fethiye.

Naše interaktivní mapa Turecka a letovisek vám napoví, kam se vydat na letní dovolenou:

Dovolená v Turecku letecky

Jelikož je Turecko od České republiky vzdáleno více než 2500 km, čeští turisté se do Turecka vydávají převážně letecky. Mohou si vybírat z široké nabídky českých i zahraničních kanceláří. Pro některé české turisty jsou totiž cenově i časově příznivější nabídky německých či rakouských cestovních kanceláří a leteckých společností.

Třeba právě na stránkách Invia.cz najdete letní dovolené v Turecku za ceny jako přímo od cestovních kanceláří, včetně poskytované slevy. Invia.cz spolupracuje s 315 spolehlivými cestovními kancelářemi z České republiky, Německa a Slovenska.

Pokud si však chcete zakoupit jen levné letenky do Turecka, můžete se na nabídku letenek podívat zde.

Dovolená v Turecku Antalya

Doba letu do Turecka

Doba letu z Prahy do Istanbulu je cca 2 hodiny 30 minut, je také nutné počítat s hodinovým časovým rozdílem. V zimním období je pak časový posun v Turecku dvě hodiny.

Během letní sezóny létají z Česka do tureckých letovisek přímé charterové linky. Doba letu Praha – Antalya je asi 2 hodiny a 55 minut, z Brna do Antalya je pak doba letu asi 2 hodiny a 40 minut. Při příletu do Turecka je pak ještě nutné počítat s přesunem z letiště do hotelu.

Turkish Airlines letadlo

Je potřeba vízum do Turecka?

Pokud do Turecka letíte jen na letní dovolenou, nepotřebujete víza. Platí totiž, že občané České republiky, kteří cestují do Turecka za turistickým účelem a jejichž pobyt nepřesáhne 90 dnů v průběhu 180 dnů nemusí mít vízum. Nezapomeňte však na platnost pasu, který musí být platný minimálně 150 dní od data vstupu.

Cestovní pas - Česká republika

Dovolená v Turecku: Co zařídit před cestou do Turecka?

Před cestou do Turecka byste se měli podívat na webové stránky českého zastoupení v Turecku a zjistit, jaká je v Turecku aktuální situace, či se nezměnila. Než odjedete do Turecka, také se můžete zaregistrovat v systému DROZD, aby vás v případě nutnosti mohlo kontaktovat české Ministerstvo zahraničí. Také byste si měli sjednat cestovní pojištění pro případ, že byste v Turecku potřebovali vyhledat odbornou lékařskou péči. Tématu cestovního pojištění a důvodům, proč byste si jej měli před cestou do Turecka sjednat, jsme se již věnovali naše předchozí příspěvky:

Pokud již svou dovolenou do Turecka máte zakoupenou a jen řešíte, co si zabalit na dovolenou s sebou, můžete se podívat na náš další příspěvek, kde jsme pro vás připravili seznam věcí, co si zabalit na dovolenou v Turecku:

V Turecku si můžete užít nekonečné pláže a osvěžují moře, ale také se můžete podívat po okolí a Turecko trochu objevit. Můžete si tedy v Turecku zapůjčit auto. Pro online půjčení auta v Turecku se podívejte zde. Nebo také můžete využít nabídky tureckých cestovních kanceláří, které organizují fakultativní výlety po okolí. Pokud máte zájem o fakultativní výlet v Turecku, napište nám na info@ceskoturecko.c z nebo volejte +420 736 177 368.