Jestliže nevěříte, že v Istanbulu sněží, podívejte se na následující video


Videí z exotického Turecka není nikdy dost. Tentokráte vám přinášíme video, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech a sněžit za krk! Přestože je pro mnohé Turecko rájem letních dovolených plných sluníčka a horkého počasí, v Turecku může zavládnout opravdové zimní počasí.

Horkokrevní Turci na zimu nikdy nejsou připraveni a i malý poprašek znamená v Istanbulu dopravní kolaps a nepříjemnosti. Nic však nezabrání Turkům si čerstvý prašan užít a třeba postavit i sněhuláka.

Přestože je Turecko známo spíše po své nekonečné pláže a osvěžující moře, kam míří mnoho českých turistů na letní dovolenou v hotelových komplexech s all inclusive, tak si v Turecku můžete také zalyžovat. V tomto článku vám ty nejlepší turecká lyžařská střediska představíme.

Pokud chcete prozkoumat další zákoutí Istanbulu, podívejte se i na naše další blogové příspěvky. Například v tomto článku vás provedeme starou čtvrtí Samatya dnes nazývanou Kocamustafapaşa. Tato čtvrť leží nedaleko Marmarského moře a bývala rybářskou osadou.

Jestliže se s Istanbulem seznamujete úplně poprvé, doporučujeme vám si nejdříve přečíst tento článek o metropoli na dvou kontinentech a také příspěvek s hlavními turistickými památkami evropské části města. A až vás unaví ruch velkoměsta, odpočiňte si u článku o Princových ostrovech nedaleko Istanbulu.