Kde koupit zdravotní pojištění pro cizince?


Cizinci, na které se nevztahuje české veřejné zdravotní pojištění, musí pro pobyt v České republice uhradit zdravotní pojištění pro cizince.

Veřejné zdravotní pojištění se nevztahuje zejména na cizince s dlouhodobým vízem a dlouhodobým pobytem, kteří nejsou zaměstnanci zaměstnavatele se sídlem v České republice. Povinnost koupit si zdravotní pojištění cizinců tedy platí zejména v případě studentů z tzv. třetích zemí – tedy například studentů z Turecka, Ruska či Ukrajiny a dalších zemí.

Povinnost sjednat si komerční pojištění cizinců také platí pro cizince s přechodným pobytem rodinného příslušníka občana Evropské unie.

Zdravotní pojištění pro cizince si můžete koupit online.

ČeskoTurecko dlouhodobě spolupracuje s vybranými českými zdravotními pojišťovnami, které poskytují zdravotní pojištění pro cizince, které je bez problému uznáváno českými úřady například při udělování víz či dlouhodobých pobytů v ČR. Nejen turečtí občané si tedy mohou na našich webových stránkách koupit zdravotní pojištění pro cizince:

logo_maxima_pojistovna_160 logo_pojistovna_uniqa_160_160 PVZP pojištění cizinců
Maxima pojišťovna nabízí dva základní druhy zdravotního pojištěni: Komplexní zdravotní pojištění cizinců a Pojištění nutné a neodkladné péče. UNIQA pojišťovna je největší soukromou pojišťovnou na českém trhu, která nabízí Komplexní zdravotní pojištění pro cizince a umí nabídnout jednoznačně nejširší krytí na českém trhu. PVZP je jedničkou na trhu v oblasti zdravotního pojištění pro cizince a největším prodejcem cestovního pojištění.
Sjednat pojištění online Sjednat pojištění online Sjednat pojištění online

Celkem si můžete vybrat ze čtyř zdravotních pojišťoven a máte tak srovnání jejich nabídky. Pojišťovny mají objednávkové formuláře jak v českém a anglické jazyce, ale také v ruštině a UNIQA pojišťovna díky přímé spolupráci s ČeskoTurecko má možnost sjednat pojištění pro cizince v turečtině.

zdravotní pojištění cizinců

Dokumenty potvrzující zakoupení komerčního zdravotního pojištění cizinců jsou vystaveny v českém jazyce a není tedy nutné je při komunikaci s českými úřady překládat do českého jazyce, čímž mohou cizinci ušetřit nemalé náklady a starosti.

Jaký je rozdíl mezi základním zdravotním pojištěním pro cizince a komplexním pojištěním?

Pojištění nutné a neodkladné péče pro cizince

Komerční zdravotní pojištění pro cizince se v zásadě rozděluje na dva typy zdravotního pojištění. Základní komerční zdravotní pojištění po cizince (neboli Pojištění nutné a neodkladné péče) je určeno osobám, které se na území České republiky zdržují krátkodobě – tedy do 90 dnů. Základní pojištění cizinců kryje úhradu nákladů na nutné a neodkladné ošetření a hospitalizaci ve zdravotnických zařízeních v ČR v nezbytném rozsahu. Minimální výše pojistného plnění dané zákonem je 60 000 EUR na jednu pojistnou událost.

Kompletní zdravotní pojištění cizinců

Naopak Komplexní zdravotní pojištění pro cizince je určeno osobám, které se zdržují na území České republiky dlouhodobě – tedy nad 90 dní. Komplexní pojištění po cizince pak kryje úhradu nákladů za poskytnutou zdravotní péči v rozsahu obdobném veřejnému zdravotnímu pojištění, se sjednanými limity, které se u jednotlivých pojišťoven liší a pohybují se mezi 60 000 – 100 000 EUR.

Ale například Pojišťovna VZP (PVZP) má v nabídce 3 základní typy zdravotného pojištění pro cizince, které si můžete snadno zakoupit online zde:

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy zdravotního pojištění u PVZP a jaký pojistná rizika jednotlivé typy pojištění cizinců od PVZP kryjí, se dozvíte na stránce zde: https://www.ceskoturecko.cz/pvzp-zdravotni-pojisteni-cizincu/

základní pojištění cizinců PVZP Zdravotní pojištění cizinců VZP Plus Komplexní zdravotní pojištění pro cizince
Sjednat pojištění online Sjednat pojištění online Sjednat pojištění online

Cena zdravotního pojištění pro cizince

pojištění cizinců cizinecká policieCena komerčního komplexního zdravotního pojištění cizinců a základního pojištění neodkladné zdravotní péče pro cizince se liší. Pojištění neodkladné péče je levnější, ale kryje jen to nejnutnější – tedy ambulantní péči, léčení v nemocnici nebo neodkladné ošetření zubů, ale z tohoto pojištění však již nejsou hrazeny například preventivní prohlídky atd. Cizinci si také v rámci zdravotního pojištění mohou navíc sjednat odpovědnost na škodu na zdraví nebo věci třetí osoby.

Na webu ČeskoTurecko můžete porovnat nabídku komerčního zdravotního pojištění od UNIQA pojišťovny, Maxima pojišťovny a PVZP. Jednotlivé pojištění se liší jak cenou, tak také počtem smluvních zařízení, se kterým jednotlivé pojišťovny spolupracují.

Na webu ČeskéTurecko si tak mohou pojištění pro cizince zakoupit nejen turečtí občané, které jej například potřebují k udělení studentského víza, ale všichni cizinci, kteří nejsou zahrnuti v systému českého veřejného pojištění.

Zdravotní pojištění pro cizince je totiž nutná zákonná podmínka pro vstup do České republiky a také dodržení pobytového režimu v ČR. Cizinci jsou tedy povinni předložit zdravotní pojištění při žádosti o některá povolení k pobytu v České republice (vízum). Dále jsou cizinci povinni předložit doklad o uzavřeném zdravotním pojištění při pobytové kontrole v České republice.

Dostát této povinnosti můžete velice snadno a zdravotní pojištění pro cizince si online a bez nutnosti návštěvy pobočky zakoupit online na našem webu zde. Nabídky jednotlivých pojišťoven si také můžete porovnat v angličtině a turečtině.

Pokud máte dotazy k pojištění cizinců v České republice, můžete nám napsat na info@ceskoturecko.cz nebo se podívat na FAQ v angličtině na webu Livingin.cz.