Představení Česka a studium pro cizince


Poradenství pro turecké studenty, kteří chtějí studovat v České republice v anglickém jazyce, je v současné době jednou z nejvýraznějších aktivit, kterým se věnujeme. Dokážeme však zajistit studium pro cizince v České republice také pro studenty z dalších zemí. Komunikujeme jak s jednotlivým studenty, tak hlavně spolupracujeme přímo s českými vysokými školami a univerzitami a pomáháme jim s propagací v Turecku.

Spolupracujeme například s Českou zemědělskou univerzitou, Karlovou Univerzitou, Technickou univerzitou Liberec, Metropolitní univerzitou Praha a dalšími vzdělávacími institucemi. Další informace najdete zde.

ČeskoTurecko reprezentuje Českou republiku v Turecku

Abychom studium pro cizince na českých vysokých školách přiblížili také tureckým studentům, zorganizovali jsme na konci ledna 2020 v tureckém Istanbulu setkání s potenciálními tureckými studenty a jejich rodiči.

Na krátké video z této akce se může podívat na našem YouTube kanálu.

Akce se konala ve středu 29. ledna 2020 v coworkingovém centrum Han Spaces Levent v centru Istanbulu. Během podvečerního setkání se studenty společně vystoupil manželský pár Ece Ergüney Hnátková a Milan Hnátek, kteří také stojí za projektem ČeskoTurecko / ÇekTürk.

Milan představil tureckým studentům Českou republiku, její historii, českou kulturu a mentalitu. Ece se naopak zaměřila na představení českého vzdělávacího systému a možností, jak mohou cizinci studovat v České republice.

studium pro cizince

Celá akce se nesla ve velmi přátelském a neformálním duchu. Byl také prostor na dotazy z publika a po prezentacích také proběhla osobní konzultace a diskuze se studenty. Turecké studenty nejvíce zajímaly náklady na studium v České republice, cena školného na univerzitách, náklady na život v Praze a České republice. Dále se ptali na vízové povinnosti pro studenty ze zahraničí (třetích zemí), uplatnění na trhu práce po dokončení studia a další detaily ze života v Česku.

studium pro cizince

Všem cizincům pomůžeme se studiem v České republice

V rámci našich poradenských služeb zaměřených na studium cizinců v České republice pomáháme studentů z celého světa, a to nejen z Turecka. Získané zkušenosti při práci s tureckými studenty dokážeme využít také pro studenty z dalších třetích zemí, kteří mají zájem o studium v ČR v anglickém programu.

Studentům cizincům pomůžeme s vízem a splněním požadavků, které jsou pro udělení studentského víza potřeba. Poradíme jim, kde a jak potřebné dokumenty získat a připravit je k přihlášce na vysokou školu. Pro cizince také na základě plné moci vyřídíme nostrifikaci, a dokonce zajistíme i uznání odborné kvalifikace, pokud bude potřeba.

Kromě poradenství týkajícího se studia v akreditovaných vysokoškolských studijních programech také dokážeme pomoci s výběrem jazykových kurzů a letních škol.

studium pro cizince v Praze

Kompletní služby pro zahraniční studenty

Nástavbou našich poradenských služeb také jsou další služby, které zahrnují například pomoc s vyhledáním vhodného ubytování pro zahraničních studenty, včetně potvrzení o ubytování, které je vyžadováno během žádosti o vízum, transfer z letiště na kolej, pomoc při založení bankovního účtu pro cizince, také zakoupení SIM karty atd. či doprovod na cizineckou policii, pokud bude potřeba.

Jestliže vás zajímá cena univerzitního studia pro cizince, napište nám na info@ceskoturecko.cz o jaký obor studia byste měli zájem, v jakém jazyce byste chtěli studovat a kdy se studiem začít. Na základě vašeho zájmu pro vás připravíme nejlepší nabídku.

Na našem webu si také mohou studenti snadno a online zakoupit zdravotní pojištění pro cizince, nebo jim ve spolupráci s Turkish Airlines zajistíme výhodné studentské letenky. Zajištění ověřených překladů dokumentů, vízové poradenství a pomoc při uznání předchozího zahraničního studia (nostrifikace) jsou samozřejmostí.