Jak rostou vlasy po transplantaci vlasů? Osobní zkušenost a fotky pana Filipa


V tomto příspěvku navazujeme na náš předchozí článek o zkušenosti s transplantací vlasů pana Filipa, který s námi letěl do Turecka na začátku července 2019. Starší článek, kde hovoří o své zkušenosti s transplantací vlasů a náklady na transplantaci vlasů najdete zde.

Tentokrát se více rozepíšeme o Filipově zkušenosti s odstupem času a také vám na jeho vlastních fotografiích ukážeme, jak rostou vlasy po transplantaci vlasů. Filip je jedním ze „vzorných“ klientů, kteří si svůj pokrok a růst vlasů pravidelně foto dokumentují. Jedině tak je pak s odstupem času možné vidět, jak růst vlasů pokročil a také je vidět výsledek transplantace vlasů.

Předtím a potom - Transplantace vlasů v Turecku

Od začátku jsme s Filipem v osobním kontaktu. Potkal se s Milanem Hnátkem jak před samotnou transplantací vlasů, tak na říjnovém setkání klientů ČeskoTurecko. Pro tento rozhovor se s Milanem sešel také v závěru roku 2019 a poskytl nám cenné osobní zkušenosti s transplantací vlasů a růstem vlasů.

Jak rostou vlasy po transplantaci vlasů v Turecku

Jak rostou vlasy po transplantaci vlasů?

Růst vlasů je dlouhodobý proces a neslibujeme zázraky ze dne na den. Pokud jste však trpěliví, výsledek se dostaví. Sám pan Filip přiznává, že první dny nebyly pro něj nic moc. Asi po 10-12 dnech se po pravidelném mytí vlasů odloupaly stroupky a transplantované vlasy začaly vypadávat. Jedná se o normální proces, kterým si každý musí projít. Transplantované vlasy totiž při přesunu utrpí šok a z důvodu nedostatku kyslíku postupně vypadají.

Transplantace vlasů potom - 9 dní

9 dní po transplantaci vlasů v Turecku

Tento proces trvá asi první měsíc. Princip transplantace však je, že přenesená vlasová lůžka/váčky zůstávají a z nich právě vyrůstají vlasy nové, které již nevypadávají. V tomto období také může pokožka hlavy svědět, což je opět normální fáze, jelikož se vše hojí.

14 dní po transplantaci vlasů v Istanbulu

14 dní po transplantaci vlasů v Istanbulu

Pan Filip byl na transplantaci vlasů v červenci 2019 a asi od 9. září 2019 pozoroval doslova boom růstu vlasů, který intenzivně pokračoval asi 14 dní. Do současné doby vlasy stále rostou a houstnou, ale i když už ne v takové intenzitě jako předtím. Filip je s Milanem Hnátkem z ČeskoTurecko v pravidelném kontaktu přes WhatsApp a posílá mu fotografie růstu vlasů.

První měsíc po transplantaci vlasů v Turecku

1. měsíc po transplantaci vlasů v Turecku

Přestože panu Filipovi jeho manželka předtím říkala, že transplantaci vlasů nepotřebuje, následně uznala, že s novými vlasy vypadá Filip lépe. Filipa totiž trápilo vysoké čelo a ustupující kouty. Podle jeho slov mu také jeho okolí říkalo, že po transplantaci vlasů omládl a vypadá mnohem lépe. Nejdůležitější však je, že se teď Filip cítí spokojený a je rád, že do transplantace vlasů šel. O tento zákrok se podle jeho slov zajímal poměrně dlouhou dobu a je rád, že se nakonec rozhodl do toho jít.

Dva měsíce po transplantaci vlasů v Istanbulu

2 měsíce po transplantaci vlasů v Istanbulu

Průběžný výsledek transplantace vlasů v Turecku

Filip se nejdříve snažil fakt, že byl na transplantaci vlasů před svým okolím (kolegy, známými) skrývat, ale nakonec se ukázalo nejjednodušší „přiznat barvu“ a nic netajit. Snažil se sice mlžit, že za jeho krátkým sestřihem stojí prohraná sázka, ale později když se někdo zajímal, co stojí za „zázračným“ růstem vlasů, tak „šel s pravdou ven“. Na druhou stranu, jak sám říká, nikomu se s tím „nechlubí“, jelikož je to stále jeho osobní věc.

4 měsíce po transplantaci vlasů v Istanbulu

4 měsíce po transplantaci vlasů v Istanbulu

My však budeme rádi, pokud se s námi a našimi čtenáři Filip s odstupem času zase podělí o své autentické fotografie po transplantaci vlasů. Poskytne tak i dalším zájemcům možnost se o tomto estetickém zákroku dozvědět více informací.

Pět měsíců po transplantaci vlasů v Turecku

5 měsíců po transplantaci vlasů v Turecku

Jestliže byste také chtěli jet s ČeskoTurecko do Turecka na transplantaci vlasů, jako pan Filip, napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi vám poskytneme více informací a vše pro vás zařídíme.

Pokud vás zajímá více informací a detailů, můžete se také podívat na nejčastější otázky a odpovědi týkající se transplantací vlasů v Turecku:

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.