Transplantace vlasů ČeskoTurecko na YouTube: Často kladené otázky


Od roku 2018 se v rámci našich česko-tureckých aktivit věnujeme také zprostředkování transplantace vlasů v Turecku. Na projektu ČeskoTurecko pracuji se svou manželkou Ece Ergüney Hnátkovou od roku 2013. Jmenuji se Milan Hnátek a pomohu Vám se vydat do Turecka na transplantaci vlasů.


Ve videu na YouTube jsem před kamerou hovořil o nejčastějších dotazech týkajících se transplantací vlasů v Turecku. Časem budu přidávat také další videa týkající se nejen transplantací vlasů, ale také dalších lékařských zákroků, které pro naše klienty zprostředkováváme.

Budu velice rád, pokud mi na info@ceskoturecko.cz napíšete, jak se vám video líbilo/nelíbilo a na co bych se měl v dalších videopříspěvcích zaměřit. Předem také děkuji za každý like nebo follow.

V tomto článku na našem česko-tureckém blogu jsem své odpovědi ještě doplnil a více rozvedl. Mojí snahou je poskytnout vám k transplantacím vlasů co nejvíce informací, na základě kterých byste se mohli správně rozhodnout, zda na zákrok jít nebo ne.

Proč letět na transplantaci vlasů do Turecka?

Důvodů, proč letět na transplantaci vlasů do Turecka, je několik, ale mezi ty hlavní patří:

  • Relativně nízká cena transplantace vlasů v porovnání s podobným zákrokem v ČR nebo v západní Evropě. Na přesný ceník transplantace vlasů v Turecku se můžete podívat zde: Ceník transplantace vlasů v Turecku
  • Vysoká kvalita transplantace vlasů díky moderním soukromým lékařským zařízením a praxi lékařského personálu

Díky tomu je Turecko centrem vlasové a estetické medicíny. Další informace, proč jet do Turecka na transplantaci vlasů, najdete také v samostatném článku zde: Transplantace vlasů a Turecko

Kdy letět do Turecka na transplantaci vlasů?

Na transplantaci vlasů můžete do Turecka letět kdykoliv. Záleží na vašich časových možnostech a zda chcete letět do Turecka jen na samotný zákrok nebo to spojit také s dovolenou a poznáváním Istanbulu. Neorganizujeme skupinové zájezdy s pevně daným termínem, ale zprostředkujeme vám komunikaci s našimi partnerskými nemocnicemi a klinikami a zákrok vám u nich zařídíme. Napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi pro vás připravíme program a cestu za novými vlasy na míru.

Opravdu transplantace vlasů funguje?

Velmi důležité je mít reálné očekávání a nepodlehnout přehnaným reklamám o zázračném růstu vlasů atd. Turečtí lékaři udělají vždy maximum pro to, aby byl výsledek co nejlepší s ohledem na vydatnost darovací oblasti a velikost pleše. Současné metody „nastřelování vlasů“ jsou již léty vyzkoušené postupy a jejich výsledek vypadá velmi přirozeně. Metoda FUE, kterou turečtí estetičtí chirurgové používají, přináší trvalé výsledky.

Péče o transplantované vlasy je celoživotní záležitost. Po transplantaci vlasů je také důležité používat speciální šampony a růst vlasů přiživit potravinovými doplňky stravy a vitamíny.

Kdy budu mít nové vlasy?

Růst vlasů je dlouhodobý proces a taky i trvalý výsledek transplantace vlasů se dostaví až po několika měsících. Pokud vám někdo slibuje nové vlasy za 3 dny, buďte vždy velmi opatrní, jelikož vám neříká úplnou pravdu. Ano, cesta na transplantaci vlasů vám sice jen zabere 3-4 dny, ale konečný výsledek transplantace vlasů uvidíte asi až po 12 měsícech od transplantace.

Transplantace vlasů má totiž několik fází:

A) 1. měsíc – transplantované vlasy vypadají – jedná se o přirozený proces, ale přenesená vlasová lůžka zůstávají a z nich pak rostou nové vlasy

B) 2. – 3. měsíc – z přenesených vlasových lůžek začnou v příjmové oblasti růst nové vlasy

C) 4. – 6. měsíc – nejintenzivnější růst nových vlasů, na konci 6. měsíce je vidět největší přírůstek nových vlasů, i okolí si všímá výrazné změny k lepšímu

D) 7. – 12. měsíc – růst nových vlasů pokračuje, ale již pomalejším tempem, příjmová oblast se zahušťuje, na konci 12. měsíce se dá říct, že se jedná o konečný výsledek transplantace vlasů

Jsem vhodný kandidát na transplantaci vlasů?

Pro náš je důležité, jak se vlastně cítíte a zda vám vypadávající vlasy a pleš vadí nebo nevadí. Pokud jste se s tím, že nemáme bujnou kštici, smířili a líbí se to i vašemu okolí (přítelkyni, manželce), není co řešit a nebudeme vás o transplantaci vlasů přesvědčovat. Pokud vás však pleš, vysoké čelo, kouty a vypadávající vlasy trápí a chcete s tím něco dělat, transplantace vlasů vám může pomoci.
Dalším předpokladem je však to, zda máte dostatečnou darovací oblast a pleš není už příliš velká. To uvidí pan doktor na základě fotek, které nám pošlete na info@ceskoturecko.cz

Zdá se, že se vám již vypadání vlasů zastavilo, nebo stále pokračuje? Prosím sdělte nám i tuto informaci. Podle toho vám dokážeme navrhnout nejlepší řešení. Třeba je u vás na transplantaci vlasů příliš brzy, ale pomohla by vám třeba jen Regenera Activa. To ale musí posoudit pan doktor. Proto nám napište na info@ceskoturecko.cz a rádi vám poskytneme více informací.

Co když nemám dostatek vlasů?

V tomto případě pro vás tedy transplantace vlasů není s největší pravděpodobností nejlepší řešení. Ale někdy, když je pleš příliš velká, je možné transplantaci vlasů rozdělit na 2 zákroky s rozestupem cca 12 měsíců. Pak je možné velké množství štěpů transplantovat nadvakrát. Nebo se vlasové štěpy transplantují zejména na přední část hlavy/kouty/vysoké čelo a korunka hlavy, která není z estetického pohledu tak důležitá, se jen mírně zahustí.

Pošlete nám na info@ceskoturecko.cz fotografie hlavy a pan doktor na základě nich pak rozhodne, jaké řešení je pro vás nejlepší. Doktor také navrhne nejlepší postup a metodu transplantace vlasů.

Můžete mi transplantovat na hlavu jiné ochlupení?

Existují různé pokusy také s transplantacemi vousů nebo jiných chlupů místo vlasů, ale lékařskou veřejností není tato metoda moc podporována. Největší problém je prý s odběrem štěpu. Chlup se většinou nepodaří bezproblémově odebrat a transplantovat. Výsledek je tedy nejistý a nevyhovující. Kliniky a nemocnice, se kterými spolupracujeme my, neprovádí transplantování jiného ochlupení místo vlasů.

Musím si pro transplantaci vlasů ostříhat vlasy?

Nejlepší je, pokud si pro transplantaci vlasů necháte svůj běžný účes. Pan doktor podle toho také navrhne vlasovou linii a rozložení vlasových štěpů. Ano, při transplantaci vlasů metodou FUE je nutné stříhat jak darovací, tak příjmovou oblast. Tento postup totiž zaručuje nejlepší výsledek. Postup transplantace vlasů u žen je trochu jiný a odběr štěpů probíhá „skrytě“, aby nebylo nutné vyholit celou hlavu.

Další informace o transplantaci vlasů pro ženy najdete zde: Je transplantace vlasů pro ženy jediným řešením na vypadávání vlasů?  Nebo nám napište na info@ceskoturecko.cz a poskytneme vám více informací a také odpovíme na jakékoliv dotazy.

Další alternativou je také metoda DHI bez stříhání vlasů. Metoda DHI je však vhodná jen pro některé případy, protože je vždy nejlepší se poradit o vhodnosti zákroku s lékařem, který bude transplantaci vlasů provádět.

Ukážete mi fotky vašich pacientů před a po?

Jelikož si většina našich klientů nepřeje, aby jejich okolí vědělo, že byli na transplantaci vlasů, nemůžeme vám ukázat jejich fotografie před a po. Na našem webu však najdete reference našich klientů a anonymní rozhovory s lidmi, kteří se s námi rozhodli letět do Turecka na transplantace vlasů. Pokud budete chtít, můžeme vás také přímo spojit s některými našimi klienty a zeptat se jich na jejich vlastní zkušenost a jak hodnotí konečný výsledek transplantace vlasů.

Kde se mohu podívat na fotky z transplantace vlasů?

Některé reálné fotografie a videa z transplantace vlasů najdete na také na našem Instagramu nebo Facebooku. S ohledem na soukromí zde nemůžeme prezentovat všechny naše klienty, ale určitě vám to pomůže si udělat představu o celém zákroku.

Chcete s námi jet na transplantaci vlasů? Super! Napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi pro vás vše zařídíme. Bojíte se, že se nedomluvíte anglicky? Nevadí! Na přelomu ledna a února 2020 budu v Istanbulu na transplantaci vlasů doprovázet skupinku našich klientů, kteří se anglicky nedomluví.

Pomohu jim v komunikaci s tureckými lékaři, budu jim po celou dobu zákroku po boku. V průběhu roku jsem v Turecku několikrát a můžeme se na mém osobním doprovodu domluvit i na jindy. Stačí, když nám napíšete na info@ceskoturecko.cz nebo zavoláte na +420 736 177 368.

Podívejte se, co o nás říká jeden z našich klientů, kterého jsme na zákrok doprovázeli v létě 2019. O své zkušenosti také napsal článek, který si můžete přečíst zde: Transplantace vlasů v Turecku aneb od myšlenky až po samotný zákrok

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.