Často kladené dotazy – Před transplantací vlasů v Turecku


Kolik štěpů je v balíčku transplantace vlasů?

V balíčku transplantací vlasů je přesně tolik štěpů, kolik je potřeba, a také co lékaři dovolí darovací části hlavy. Velice záleží na rozsahu padání vlasů, velikosti pleši a kvalitě darovací části hlavy. Neslibujeme nesmysly typu až 5500 štěpů, pokud to není potřeba nebo to není možné. Rozhodně neplatí, že čím víc štěpů, tím větší háro. Někdy je to právě naopak.

Pokud vás zajímá odhad počtu štěpů, pošlete nám fotky hlavy na info@ceskoturecko.cz a zdarma vám po poradě s lékařem sdělíme přibližný počet štěpů a postup transplantace vlasů.

Jaká je cena transplantace vlasů v Turecku?

Cena transplantace vlasů v Turecku začíná asi na 45 000 Kč (1 800 EUR) včetně ubytování na dvě noci v jednolůžkovém pokoji se snídaní. Cena zpáteční letenky Praha <–> Istanbul začíná na 4 000 Kč. Na aktuální ceny letenek do Istanbulu se můžete podívat zde: Letenky do Istanbulu a zpět

Konzultace a zprostředkování komunikace od ČeskoTurecko je zdarma. Platíte tedy jen za samotnou transplantaci vlasů a letenku. Neplatíte za „výlet“ českého delegáta.

Co je a není v balíčku transplantace vlasů zahrnuto?

Přesný přehled, co je v jednotlivých balíčcích transplantace vlasů zahrnuto, najdete na naší stránce zde: Cena transplantace vlasů.

Ve zkratce je v ceně zahrnuto: transplantace vlasů, krevní testy, PRP, doprava z letiště, na hotel, do nemocnice a na letiště, oběd pro pacienta v den transplantace, pooperační kontrola, první mytí vlasů a instruktáž péče o transplantované vlasy.

Je v ceně balíčku také zahrnut český delegát? Mám problémy s angličtinou.

U nás neplatíte navíc za českého delegáta. Pokud ale máte problém s komunikací v zahraničí, můžeme vám za příplatek zajistit českého tlumočníka, který bude přítomen celý den během transplantace vlasů a také při následné pooperační kontrole. Mnoho našich klientů se také v nemocnici domluví rusky nebo německy.

Dalším řešením je sebou vzít doprovod, který se anglicky domluví a pomůže vám v komunikaci. Třeba pan František vzal s sebou do Turecka na transplantaci vlasů manželku, která mu dělala doprovod a překládala. Více informací: Zkušenosti našeho klienta Františka

Jsou spojené s transplantací nějaké zdravotní rizika?

Jedná se o chirurgický zákrok, takže zde existuje nějaké riziko vždy. Ale jde o poměrně nenáročný zákrok jen s lokální anestezií, takže jej pacienti velmi dobře snáší. Zdravotní problémy se mohou vyskytnout velmi výjimečně. Většinou se jedná o metabolickou reakci těla a pravděpodobnost, že tato situace nastane, je asi u 1 pacienta na 100 000 pacientů. Díky tomu, že je transplantace vlasů prováděna v plnohodnotné nemocnici, v případě jakýchkoliv komplikací atd. vám může být poskytnuta okamžitá pomoc od dalších specializovaných lékařů.

Jak a kde budu platit za transplantaci vlasů v Turecku?

Za transplantaci vlasů budete platit přímo v nemocnici v EUR před samotným zákrokem. Můžete platit hotově nebo platební kartou. Jen mějte na paměti, že v nemocnici neberou 500 EUR bankovky. Proto si připravte nejlépe 50 EUR nebo 100 EUR bankovky. Pohodlnější pro vás může být platba kartou, jelikož nebudete mít i sebe tak velkou hotovost.

Pokud máme dvoulůžkový pokoj nebo noc v hotelu navíc, za tyto služby zaplatíte přímo v hotelu. Za poradenské služby a konzultace týkající se transplantací vlasů v Turecku od ČeskoTurecko nic neplatíte – je to zdarma.

Jaké peníze si mám vzít s sebou do Turecka?

Obecně doporučujeme si vzít pár EUR a TRY sebou, a to jak drobné mince, tak bankovky, kterými můžete platit za menší nákupy nebo dát spropitné. Jinak je většinou výhodnější vzít si platební kartu, všude, kde je to možné, platit bezhotovostně kartou. Když budete potřebovat turecké liry v hotovosti (turecký trh), můžete si turecké peníze vybrat přímo z bankomatu v Turecku. Nikdy nesměňujte peníze od osob na ulici. Také na letišti je kurz většinou nevýhodný než ve směnárnách ve městě.

Potřebuji na transplantaci vlasů v Turecku vízum?

Pokud jste občan České republiky a máte platný cestovní pas, nepotřebujete vízum na transplantace vlasů do Turecka. Také slovenští občané mohou jet do Turecku jen s platným cestovním pasem a nepotřebují víza. Cestovat do Turecka na občanský průkaz není možné. Vždy je nutné mít platný pas. Turecko není členem Evropské unie.

Měl bych si před cestou do Turecka sjednat cestovní pojištění?

Ano, velice vám doporučujeme si před cestou do Turecka sjednat cestovní pojištění jak pro vás, tak případně pro váš doprovod. Cestovní pojištění si můžete snadno sjednat online například na našich stránkách zde: Cestovní pojištění

Pokud ale dáváte přednost jiné pojišťovně, nebo již máte cestovní pojištění uzavřené jinde (například u kreditní karty), můžete využít i to. Proč je důležité mít před cestou do Turecka uzavřené cestovní pojištění se dozvíte zde:

Jak se dostanu z letiště do hotelu nebo nemocnice?

Na letišti vás bude čekat auto s řidičem, které vás doveze do hotelu nebo rovnou do nemocnice. Přesný program záleží na vašem individuálním plánu transplantace vlasů v Istanbulu. Řidič vás také z hotelu vyzvedne v den transplantace vlasů a v den pooperační kontroly. Řidič vás samozřejmě také odveze na letiště v den vašeho odletu zpět domů. Cena těchto transportů je již v balíčku transplantace vlasů, takže za dopravu nebudete platit nic navíc.

transfer z letiště Istanbul transplantace vlasů

Transplantace vlasů – transfer z letiště do nemocnice Memorial

Jak na letišti poznám řidiče, který mě odveze na hotel a do nemocnice?

Před odletem do Istanbulu vám pošleme přesné instrukce, jak se na letišti poznáte a potkáte s řidičem, který vás odveze na hotel nebo nemocnice. Řekneme vám místo setkání a také případně kontakt na řidiče. Ale většinou řidič bude mít v ruce cedulku s vaším jménem a vy se k němu přihlásíte.

Cedulka se jménem - Nemocnice Memorial

Cedulka se jménem klienta – Nemocnice Memorial

Detaily setkání však záleží na tom, na jaké letiště v Istanbulu přistaneme. Turkish Airlines létají z Prahy na Atatürkovo letiště a nízkonákladové Pegasus Airlines létají z Prahy na letiště Sabiha Gökçen v asijské části Istanbulu.

My vám před odletem do Turecka pošleme detailní informace podle toho, kam budete přistávat, takže vše proběhne v pořádku.

Jak je to se stravováním během transplantace vlasů a pobytu v Istanbulu?

Vy jako pacient dostanete v nemocnice během dne transplantace oběd. V nemocnici Memorial jsou 2 restaurace a 2 kavárny, takže si tam také můžete vy nebo doprovod dojít na jídlo. Oběd také dostanete v nemocnici Medicana. Jinak během pobytu v Istanbulu není problém se stravovat kdekoliv ve městě. Najdete tam mnoho dobrých restaurací za rozumné peníze. Ubytování v hotelu je včetně snídaně, takže se můžete najíst před transplantací vlasů do sytosti.

Kam mi vlasy na hlavě transplantují?

Na základě vámi zaslaných fotek hlavy vás budete informovat o předpokládaném průběhu transplantace vlasů, ale konečné slovo bude mít lékař v Turecku během osobní prohlídky. Navrhne vám nejlepší řešení. Dopředu si však můžete promyslet, kde asi chcete mít linii vlasů. Lékař po poradě s vámi nakreslí linii, kam se budou vlasy transplantovat tak, aby výsledek vypadal přirozeně a odpovídal tvaru vaší hlavy.

Jaká je úspěšnost ujmutí transplantovaných vlasových štěpů?

Není možné zaručit stoprocentní úspěšnost. Úspěšnost ujmutí transplantovaných vlasových štěpů se v průměru pohybuje okolo 85 %. Úspěšnost vlasů hodně záleží na tom, jak se budete o své vlasy po transplantaci starat a pečovat o ně podle instrukcí lékařů. Vše potřebné se dozvíte přímo v nemocnici během následné kontroly po transplantaci vlasů.

Jsem kuřák. Jak je to s kouřením před transplantací vlasů a po transplantaci? Mohu kouřit?

Jelikož kouření negativně ovlivňuje oběh krve v pokožce hlavy, lékaři doporučují nekouřit minimálně 24 hodin před transplantací vlasů a také 7 dní po transplantaci vlasů. Kouření snižuje úspěšnost uchycení vlasových štěpů a současně prodlužuje dobu hojení.

Mám si vlasy před transplantací vlasů nechat odrůst, nebo naopak oholit nebo ostříhat?

Pro transplantaci vlasů si nemusíte vlasy stříhat nebo upravovat. Přirozený účes je důležitý pro prvotní vyšetření lékařem a konzultaci. Před transplantací vlasů vám pak vlasy ostříhá do potřebné délky pro odběr štěpů a jejich transplantaci.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi vám na dotaz odpovíme.

Položky označené * jsou povinné