Často kladené dotazy – Transplantace vlasů Turecko


Zvažujete transplantaci vlasů v Turecku a chce se dozvědět více informací? Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy týkající se transplantací vlasů. Pokud vás zajímá ještě něco jiného, neváhejte se s námi spojit a rádi vám na vaše dotazy odpovíme a vše vysvětlíme.

Jak poznám, že jsem vhodný kandidát na transplantaci vlasů?

Každý klient je jedinečný a záleží na mnoha faktorech. Záleží hlavně na věku, pohlaví, životním stylu, důvodu padání vlasů atd. Pošlete nám fotky hlavy na info@ceskoturecko.cz a po poradě s lékařem vás budeme informovat, zda je pro vás transplantace vlasů nejlepším řešením, nebo je možné zvolit jiné možnosti léčby, jako je například Regenera Activa.

Kdy je vhodný čas na transplantaci vlasů?

U každého je to jinak, ale ideální čas na transplantaci vlasů je v období, kdy je vypadávání vlasů stabilní a nějakou dobu je stav neměnný. Napište nám na info@ceskoturecko.cz a po poradě s lékařem vás budeme informovat, zda je vhodné transplantaci vlasů podstoupit nebo je vhodnější jiné řešení – například Regenera Activa atd. Jinak transplantaci vlasů můžete podstoupit celoročně a roční období nemá vliv na výsledek transplantace vlasů.

Je mi 45 let, jsem vhodný kandidát na transplantaci vlasů?

O úspěšné transplantaci vlasů nerozhoduje až za tak věk, ale spíše vydatnost darovací oblasti a také velikost plochy, kam je potřeba vlasy implantovat. Před lety byl naším klientem například pán, kterému tehdy bylo více než 52 let a jeho vlasy byly úplně šedivé. Výsledek transplantace vlasů u něj dopadla perfektně a dodnes patří mezi naše nejspokojenější klienty.

Pravdou ale je, že mladší klientů rostou transplantované vlasy o něco rychleji a dá se u nich očekávat lepší výsledek transplantace vlasů. Ten však také ovlivňuje životní styl. Výsledek například zhoršuje kouření, alkohol a špatná životospráva. Vlasům naopak můžete pomoci nejrůznějšími doplňky stavy, vitamíny a celkovou péčí o vlasy.

Zda jste nebo nejste vhodný kandidát na transplantaci vlasů je tedy velmi individuální a bez posouzení fotografií panem doktorem na to nelze odpovědět. Pošlete nám tedy své fotografie na email info@ceskoturecko.cz a pošleme vám jeho zpětnou vazbu.

Trpím lupy, je to problém pro transplantaci vlasů?

Pokud trpíte běžnými lupy a nejedná se například o atopickou dermatitidu či jiné závažné kožní onemocnění, tak to není pro transplantaci vlasů problém a je možné ji provést. Pokud trpíte nějakým kožním onemocněním nebo máte jiný problém s vlasovým porostem, dejte nám to vědět dopředu a budeme o tom informovat pana doktora, který rozhodne, co dál.

Jakou metodu transplantace vlasů používají nemocnice a kliniky, se kterými spolupracujete?

Nemocnice Memorial a estetická klinika Estetik International používají Follicular Unite Extraction (FUE) metodu transplantace vlasů. Jedná se o moderní ruční techniku přesazování vlastních vlasů z míst, kde je vlasový porost ještě dostatečně hustý do míst, kde již vlasy řídnou nebo nejsou. FUE metoda transplantace vlasů je vhodná jak pro muže, tak i pro ženy.

Estetická klinika Estetik International také jako jediná nabízí Organickou transplantaci vlasů.

Vždy je nutné volbu metody konzultovat individuálně s lékařem a zvolit tu nejvhodnější. Právě proto je tu ČeskoTurecko, které pomáhá českým a slovenským zákazníkům s transplantacemi vlasů v Turecku a tuto komunikaci zajistí a zprostředkuje.

Slyšel jsem, že konkurence nabízí Sapphire FUE, co to je?

My a naši partneři sledujeme tyto nové trendy. Například nemocnice Memorial, se kterou spolupracujeme, také používá pro transplantace vlasů metodu Sapphire FUE. Jedná se o vylepšenou metodu FUE pomocí nástroje Sapphire Pen, který dovoluje přesnější tvorbu kanálku pro vlasový štěp. Metodou Sapphire FUE je také možné kontrolovat úhel, pod kterým je možné štěp zasadit a tato metoda zajišťuje stabilnější uchycení vlasového štěpu.

Zprostředkováváte také transplantace vlasů pro ženy?

Ano, transplantace vlasů je také vhodná pro ženy. U žen je důležité zjistit pravou příčinu vypadávání vlasů. Proto doporučujeme nejdříve podstoupit krevní testy a po poradě s lékařem se rozhodnout pro nejlepší řešení. Alternativou pro transplantace vlasů pro ženy může být například Regenera Activa. Napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi vám poradíme.

Je možné provést transplantaci vlasů v narkóze / v celkové anestezii?

Transplantaci vlasů není možné provést v celkové anestezii / narkóze. Zákrok se běžně provádí v lokální anestezii, tedy pokožka hlavy bude necitlivá a během zákroku nebude cítit bolest. Kromě lokální anestesie je také možné provést zákrok v mírné sedaci, takže se budete cítit uvolněně a celý zákrok proběhne jakoby ve snu.

Je transplantace vlasů bolestivá?

Některé neseriózní agentury hovoří o bezbolestném zákroku a průběh celého zákroku zlehčují. Je potřeba si ale uvědomit, že transplantace vlasů je chirurgický zákrok a mírný pocit bolesti nelze nikdy vyloučit, a to zejména ze začátku, než začne na 100 % působit znecitlivující látka. V průběhu zákroku už žádnou bolest neucítíte.

Pokožka hlavy je v úvodu zákroku znecitlivěna bez jehel pomocí speciálního spreje, který pod tlakem vzduchu na pokožku stříkne znecitlivující látku. Lékaři se vždy snaží o co nejkomfortnější průběhem zákroku a většina našich klientů se shoduje, že zákrok proběhl bez bolesti a případná mírná bolest se dala bez problému vydržet.

Je nutné po transplantaci vlasů celoživotně užívat nějaké léky nebo preparáty?

Po transplantaci vlasů není nutné celoživotně užívat nějaké léky nebo vlasové přípravky. Ale pravdou je, že je to v některých případech doporučováno a to zejména z důvodu toho, aby se udržely vlasy, které nebyly transplantovány a tím se předešlo nebo oddálilo jejich další vypadávání.

Budu mít nějaké jizvičky v dárcovské oblasti, odkud budou vlasové štěpy odebírány?

Vlasy z dárcovské oblasti jsou rovnoměrně odebírány tak, aby odběr byl co nejméně vidět. V dárcovské oblasti budou malé jizvičky, ale pouhým okem nerozpoznatelné. Ranky se časem zcela zahojí. Jak vypadá dárcovská oblast před a po transplantaci vlasů se můžete podívat ve videu zde: https://youtu.be/9sU_jjTt0T4

Co je to PRP?

PRP je zkratka anglického názvu platelet-rich plasma terapie, což znamená plazma bohatá na destičky. Tato plazma s vysokým obsahem krevních destiček (PRP) se získává speciálním laboratorním postupem přímo z pacientovi krve.

PRP má velké regenerační účinky, které při aplikaci do pokožky hlavy podporují růst vlasů. Jelikož aplikace PRP během transplantace vlasů vede k lepšímu uchycení a regeneraci vlasového štěpu (vlasové cibulky). Proto se PRP aplikuje v průběhu transplantace vlasů metodou FUE.

Je PRP také součástí balíčků transplantace vlasů v Turecku?

Ano, PRP je součástí nabízených balíčků a v ceně transplantace vlasů v Turecku v nemocnici Memorial. Estetická klinika Estetik International také nabízí PRP v běžné FUE transplantaci vlasů. V Organické transplantaci vlasů není PRP potřeba, jelikož je růst vlasů podpořen Fat Juice. PRP se aplikuje automaticky v závěru implantace (přenosu) vlasových štěpů.

Jak dlouho dopředu mám plánovat svou transplantaci vlasů a cestu do Turecka?

Čím dříve, tím samozřejmě lépe. Ale díky tomu, že nepořádáme zájezdy, ale přímo spolupracujeme s tureckými nemocnicemi a klinikami, tak můžete letět do Istanbulu na transplantaci vlasů prakticky hned. Jakmile vybereme termín, který se vám hodí, můžete si koupit letenku.

Zvolený termín je víceméně na vás. U nás nejste vázáni nějakým turnusem nebo termínem, ve kterém letí do Istanbulu delegát. U nás se můžete rozhodnout na poslední chvíli, nebo s velkým časovým předstihem. Pokud transplantaci vlasů naplánujeme s předstihem, dá se ušetřit na ceně letenek, jejichž cena se s blížícím termínem odletu zvyšuje, ale jinak je to opravdu na vás.

V jakém ročním období mám jít na transplantaci vlasů?

Transplantace vlasů není závislá na ročním období a můžete ji tedy absolvovat kdykoliv během celého roku. Roční období nemá vliv na výsledek transplantace vlasů. Jen musíte mít na mysli několik zásad. Je důležité se vyhnout přímému sluníčku a v létě je tedy vhodné nosit lehkou pokrývku hlavy.

Naopak v zimě byste bezprostředně po transplantaci vlasů neměli nosit neprodyšnou beranici nebo kulicha. Je také velmi důležité se o transplantované vlasy starat a dodržovat pokyny lékaře. Istanbul je krásný během celého roku. Výhodou je poměrně mírná zima a velmi příjemné jaro. Čas letních dovolených a volnější pracovní režim přímo vybízí k tomu zaletět si do Istanbulu v létě nebo si léto prodloužit na podzim, kdy je v Istanbulu pořád krásně, ale v Česku se to už mračí.

Když půjdu na transplantaci vlasů v létě, mohu jet také rovnou k moři a opalovat se?

S koupáním v moři a opalováním musíte být bezprostředně po transplantaci vlasů velmi opatrný. Je třeba používat opalovací krém s vysokým faktorem a také je dobré mít pokrývku hlavy, a to i během koupání, aby na pokožku hlavy nepůsobilo přímé sluneční záření. Po cca 10 dnech můžete jít do sauny nebo bazénu, ale je třeba dbát na zvýšenou hygienu a délku pobytu ve vodě nebo páře omezit na minimum. Existuje zde totiž riziko infekce. Pokud to tedy není nutné, doporučovali bychom moře, opalování a saunu až po tom, co se po transplantaci vlasů úplně zotavíte a vlasy vyrostou.

Mohu si svůj pobyt v Istanbulu prodloužit?

Ano, pokud chcete, můžete si svůj pobyt v Istanbulu prodloužit, jak předtím, tak potom. Takto to například udělal náš klient. Již druhý den po transplantaci vlasů jsou klienti „schopni“ se podívat do města, ale záleží na rozsahu transplantace a jak klienti zákrok snáší.

Transplantace vlasů Turecko Reference ČeskoTurecko Grand Bazaar

Jak vypadá ideální program transplantace vlasů v Istanbulu?

Ideální program je následující:

  1. den: Přílet do Istanbulu, ubytování na hotelu
  2. den: Odběr krve a transplantace vlasů
  3. den: Den volna, odpočinek, prohlídka města
  4. den: Kontrola, první mytí vlasů a odlet z Istanbulu

Při tomto programu výše je nutné počítat s jednou nocí v Istanbulu navíc. V balíčku transplantace jsou totiž noci 2. Cena extra noci navíc stojí asi 50 – 55 EUR dle vybraného hotelu. Den volna navíc opravdu doporučujeme, jelikož z Prahy nelétají spoje do Istanbulu tak brzo, aby se vše dalo v klidu stihnout. Určitě se vyplatí si připlatit za noc navíc a být v klidu a mít také 1 den na odpočinek.

S jakou leteckou společností mohu letět do Turecka?

V současné době z Prahy do Istanbulu létají dvě letecké společnosti – turecký národní dopravce Turkish Airlines a nízkonákladová společnost Pegasus Airlines. Naši klienti si leteckou společnost vybírají sami podle ceny, letiště a časů odletů a příletů.

Kvalitní Turkish Airlines létají ve velmi dobrých časech na nové istanbulské letiště (IST) v evropské části města. Nízkonákladové Pegasus Airlines jsou většinou levnější, ale zase to moc dobře nevychází časově a létají na menší letiště Sabiha Gökçen (SAW) v asijské části Istanbulu.

Aktuální nabídku letů a ceny letenek na najdete našem webu: www.ceskoturecko.cz/letenky Můžete také zkusit odlety z Vídně, Mnichova a dalších evropských měst.

Pokud potřebujete poradit s výběrem letenky, napište nám na info@ceskoturecko.cz a můžete pro vás také letenky také objednat, takže se nemusíte o nic starat.

Kde si mohu koupit letenky do Istanbulu na transplantaci vlasů?

Letenky do Istanbulu si můžete koupit online přímo na našem webu: Letenky do Istanbulu a zpět Tam si můžete vybrat z bohaté nabídky letenek. Pokud potřebujete pomoci nebo poradit s nákupem letenky, napište nám na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte na +420 736 177 368

Jak přesně probíhá transplantace vlasů a následná kontrola?

Balíčky transplantace vlasů jsou koncipovány tak, že v jeden den podstoupíte odběr krve, počkáte si na výsledek krevních testů a následně budou odebrány vlasové štěpy. Bezprostředně budou zase implantovány na požadované místo. Následující den (nebo my radši doporučujeme až po více než 24 hodinách – viz ideální program výše) následuje kontrola a první mytí vlasů. Detailní informace, jak probíhá transplantace vlasů, najdete zde.

Když pojedeme na transplantaci vlasu s kamarádem, dostaneme „množstevní slevu“ na transplantaci?

Pokud chcete jet na transplantaci vlasů ve skupině nebo s kamarádem, napište nám na info@ceskoturecko.cz a připravíme pro vás individuální cenovou nabídku.

Proč bych měl na transplantaci vlasů jet přes ČeskoTurecko a ne si vše zařídit sám?

Jsme experti na Turecko. Hovoříme česky a turecky. Zprostředkování transplantace vlasů v Turecku je u nás zdarma. Je to díky naší exklusivní spolupráci s tureckými nemocnicemi, které v Česku a na Slovensku zastupujeme. U nás máte stejnou cenu transplantace vlasů, jako nabízí přímo turecká nemocnice. Máme v Turecku osobní kontakty a vyznáme se tam. Jsme na telefonu 24/7. Můžete nám kdykoliv napsat v češtině na info@ceskoturecko.cz

Proč bych měl na transplantaci vlasů jet s ČeskoTurecko a ne jet s nějakou cestovkou?

Nejsme cestovní kancelář a nepořádáme výlety. Pomůžeme vám v komunikaci s tureckou nemocnicí provádějící transplantace vlasů a další lékařské zákroky. Přes nás neplatíte za „výlet“ českého delegáta, ale opravdu jen za transplantaci vlasů. Celkově vás tedy transplantace vlasů v Turecku bez cestovky vyjde asi o ½ levněji než s nějakou cestovkou.

S jakými nemocnicemi v Turecku spolupracujete?

Jsme pyšni na to, že spolupracujeme s těmi nejlepšími soukromými nemocnicemi v Turecku. V České republice a na Slovensku exklusivně zastupujeme a pro transplantace vlasů v Turecku spolupracujeme s nemocnicí Memorial a estetickou klinikou Estetik International.

Memorial Hospitals Group má celkem 11 nemocnic po celém Turecku a ročně obslouží 40 000 mezinárodních pacientů z 92 zemí světa. Istanbulská nemocnice Memorial Bahçelievler, kde se provádějí transplantace vlasů, je nejmodernější nemocnice v Evropě.

Vyhlášená Estetická kliniku Estetik International má více než 20letou historii a jezdí do ní lidé z celého světa. Své renomé získala zejména díky plastickému chirurgovi Bülent Cihantimur (ve světě také znám jako Doctor B ), který je zakladatel estetické kliniky a přišel s mnoha inovativními metodami – například Organická transplantace vlasů.

Které zařízení je lepší? Nemocnice Memorial nebo Estetik International?

Každá z nemocnic a klinik, které zastupujeme, má své výhody a přednosti. Nemocnice Memorial disponuje nově postavenou A+ nemocnicí. Estetická klinika Estetik International nabízí inovativní metody zákroků a luxusní servis. Na cenu transplantace vlasů v Turecku a porovnání jednotlivých balíčků se můžete podívat zde: Jak probíhá a kolik stojí transplantace vlasů v Turecku?

Čím dalším se odlišujete od konkurence na českém trhu?

Na český trh přinášíme úplně nový standard služeb a nabízíme špičkové výsledky transplantace vlasů za rozumnou cenu. Je to díky našim znalostem Turecka a osobním kontaktům. Nikdo z českých agentur zprostředkovávajících transplantaci vlasů v Turecku nezná Turecko tak dobře jako my.

Spolupracujeme s plnohodnotnými nemocnicemi a ne s nějakou ordinací na transplantaci vlasů, co si pod svým jménem otevřel pan doktor. Transplantace vlasů v našich nemocnicích provádí zkušený chirurg a jeho tým, ne dermatolog, jak bývá zvykem v jiných klinikách. Naše služby vynikají svou komplexností a profesionalitou.

S kým budu v kontaktu?

Kontaktní osobou pro české klienty je Mgr. Milan Hnátek, Ph.D., který s vámi naplánuje vaši cestu do Turecka a také odpoví na jakékoliv vaše dotazy týkající se transplantace vlasů a Turecka. Můžete mu také rovnou napsat na hnatek@ceskoturecko.cz.

V nemocnici pak bude v kontaktu se zaměstnanci nemocnice a s týmem profesionálů pro zahraniční pacienty a případě místním tlumočníkem. Milan Hnátek je také 24/7 na telefonu a může vám díky jeho znalostem turečtiny a Turecka pomoci.

Pojedeme na transplantace vlasů v nějaké skupině?

Neorganizujeme skupinové zájezdy na transplantace vlasů. Program transplantace vlasů Vám bude „ušit na míru“. U nás také neplatíte za výlet delegáta. Zajistíme Vám transplantaci vlasů v Turecku podle Vašich představ. U nás nemusíte čekat, až se zaplní turnus nebo něco podobného. Můžete jet kdykoliv se to hodí Vám. Pokud chcete jet s přítelkyní, manželkou nebo kamarádem, je to možné. Napište nám na info@ceskoturecko.cz a domluvíme se na plánu vaší cesty.

Kde najdu nějaké vaše reference a reálné klienty?

S ohledem na ochranu soukromí našich klientů nemůžeme na internetu uveřejňovat celá jména našich klientů a fotografie před a po transplantaci vlasů v Turecku. Na našem blogu si však můžete přečíst rozhovory s našimi pacienty a také jejich reference:

Podle vašeho webu vidím, že nezprostředkováváte jen transplantace vlasů v Turecku, ale poskytujete také další služby. Je to tak?

Ano je to tak. Jsme experti na Turecko jako takové. Českou republiku a Turecko spojujeme již od roku 2013 a v současnosti jsme jednička v tomto oboru, co se týče šíře a komplexnosti našich profesionálních služeb. Umíme toho opravdu hodně, ale hlavními pilíři našich služeb jsou zejména zdravotnictví, univerzitní vzdělávání, mezinárodní obchod a cestovní ruch.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi vám na dotaz odpovíme.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.