Co je to PRP terapie a opravdu pomáhá růstu vlasů?


PRP je zkratka anglického názvu platelet-rich plasma, což znamená plazma bohatá na destičky. Tato plazma bohatá na destičky (PRP) se získává speciálním laboratorním postupem přímo z pacientovi odebrané krve. PRP terapie je tedy využití krevních destiček k podpoření růstu vlasů.

Vlastností plazma terapie (PRP) jsou velké regenerační účinky, které při aplikaci do pokožky hlavy podporují růst vlasů a zamezují jejich dalšímu vypadávání. Jelikož PRP vede k lepšímu uchycení a regeneraci vlasového štěpu (vlasové cibulky), aplikuje se po transplantaci vlasů metodou FUE.

Muži i ženy trpící vypadáváním vlasů však mohou plazma terapii PRP podstoupit také samostatně. Toto je vhodné zejména pro mladší pacienty, u kterých se proces vypadávání vlasů ještě nestabilizoval a je vhodnější spíše podpořit růst vlasů a zamezit tak jejich dalšímu vypadávání.

Vlasové kliniky, se kterými v Turecku spolupracujeme na transplantacích vlasů metodou FUE, automaticky aplikují PRP v závěru implantace (přenosu) vlasových štěpů. PRP je součástí Klasické Sapphire FUE  transplantace vlasů. Při Organické transplantaci vlasů je místo PRP aplikován tuk odebraný z klientovi vlastní tukové tkáně. Kolik stojí transplantace vlasů v Turecku a jaké jsou možnosti, se můžete podívat tady. V ceně je také ubytování, doprava z letiště na hotel a na kliniku. Pro více informací nám napište na info@ceskoturecko.cz nebo se rovnou podívejte na nabídku našich služeb.

Zajímá-li vás nabídka a cena transplantace vlasů v Turecku? Podívejte se naše další příspěvky:

PRP zvyšuje prokrvení vlasové pokožky a stimuluje tak vlasovou cibulku, což u většiny pacientů zlepší vitalitu vlasů, aktivuje růst vlasů a zpomaluje jejich vypadávání. Názory na blahodárnost PRP se však v lékařské komunitě různí. Tato metoda regenerace a podpory růstu vlasů se ale přesto s velkým úspěchem a hojně využívá od 80. let 20. století.

Jak probíhá PRP terapie?

Průběh PRP terapie má 3 fáze. Na začátku se pacientovi odebere krev. V druhé fázi se v odstředivce oddělí různé složky krve a izoluje se plazma bohatá na destičky. Ve třetí fázi se plazma bohatá na krevní destičky jemnou jehlou vpichuje do pokožky hlavy, kde je nutné podpořit růst vlasů a uchycení transplantovaných štěpů během transplantace vlasů.

PRP terapie

Je nutné PRP opakovat?

Názory na nutnost opakování PRP terapie se různí. Někteří lékaři pravidelné opakování PRP doporučují. Jiní naopak tvrdí, že se regenerační proces v pokožce hlavy se nastartuje už při jedné aplikací PRP. My však rozhodně doporučujeme v průběhu roku PRP terapii několikrát opakovat. Obecně se doporučuje v prvním roce po zákroku podstoupil 3-6 dávek PRP.

Jestliže vás zajímá více informací o PRP nebo máte zájem o transplantace vlasů v Turecku, napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi vám poradíme. Navíc jsme pro vás připravili e-book, kde se o transplantaci vlasů dozvíte další informace z praxe a vysvětlujeme tam celý proces zákroku. Pokud se chcete dozvědět, co znamenají další odborné termíny týkající se vlasové transplantace, podívejte se na tento článek na našem česko-tureckém blogu.

Dále se můžete podívat na často kladené otázky, kde najdete odpovědi na nejrůznější dotazy týkající se jak samotné transplantace vlasů, tak jejího průběhu a také regenerace a hojení po samotném estetickém zákroku.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.