Co je to PRP terapie a opravdu pomáhá růstu vlasů?


PRP je zkratka anglického názvu platelet-rich plasma, což znamená plazma bohatá na destičky. Tato plazma bohatá na destičky (PRP) se získává speciálním laboratorním postupem přímo z pacientovi odebrané krve. PRP terapie je tedy využití krevních destiček z podpoření růstu vlasů.

Vlastností plazma terapie (PRP) jsou velké regenerační účinky, které při aplikaci do pokožky hlavy podporují růst vlasů a zamezují jejich dalšímu vypadávání. Jelikož PRP vede k lepšímu uchycení a regeneraci vlasového štěpu (vlasové cibulky), aplikuje se po transplantaci vlasů metodou FUE.

Muži i ženy trpící vypadáváním vlasů však mohou plazma terapii PRP podstoupit také samostatně. Toto je vhodné zejména pro mladší pacienty, u kterých se proces vypadávání vlasů ještě nestabilizoval a je vhodnější spíše podpořit růst vlasů a zamezit tak jejich dalšímu vypadávání.

Nemocnice a vlasové kliniky, se kterými v Turecku spolupracujeme na transplantacích vlasů metodou FUE, automaticky aplikují PRP v závěru implantace (přenosu) vlasových štěpů. PRP je součástí a v ceně všech našich balíčků transplantace vlasů v Turecku. Cena transplantace vlasů v Turecku začíná na 1850 EUR, což je asi 48 000 Kč. V této ceně je ubytování, doprava na hotel a do nemocnice. Pro více informací nám napiště na info@ceskoturecko.cz.

Zajímá-li vás nabídka a cena transplantace vlasů v Turecku? Podívejte se naše další příspěvky:

PRP zvyšuje prokrvení vlasové pokožky a stimuluje tak vlasovou cibulku, což u většiny pacientů zlepší vitalitu vlasů, aktivuje růst vlasů a zpomaluje jejich vypadávání. Názory na blahodárnost PRP se však v lékařské komunitě různí. Tato metoda regenerace a podpory růstu vlasů se ale přesto s velkým úspěchem a hojně využívá od 80. let 20. století.

Jak probíhá PRP terapie?

Průběh PRP terapie má 3 fáze. V první fázi se pacientovi odebere krev. V druhé fázi se v odstředivce oddělí různé složky krve a izoluje se plazma bohatá na destičky. V třetí fázi se plazma bohatá na krevní destičky jemnou jehlou vpichuje do pokožky hlavy, kde je nutné podpořit růst vlasů a uchycení transplantovaných štěpů během transplantace vlasů.

PRP terapie

Je nutné PRP opakovat?

Názory na nutnost opakování PRP terapie se různí. Někteří lékaři pravidelné opakování PRP doporučují a jiní naopak tvrdí, že se regenerační proces v pokožce hlavy se nastartuje už při jedné aplikací PRP.

Porovnání PRP a Regenera Activa

V dnešní době se také čím dál tím více prosazuje nová metoda omlazování pokožky hlavy a tím podpora růstu vlasů – Regenera Activa. Regenera Activa v porovnání s PRP využívá blahodárných účinků kmenových buněk, které jsou izolovány z vlastní pacientovi tkáně. Regenera Activa je také alternativní metodou pro pacienty, u kterých není PRP účinná. Více informací o moderní metodě Regenera Activa se dozvíte také v jiném našem článku:

Pokud vás zajímá více informací o PRP a Regenera Activa nebo máte zájem o transplantace vlasů v Turecku, napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi vám poradíme.

Dále se můžete podívat na často kladené otázky, kde najdete odpovědi na nejrůznější dotazy týkající se jak samotné transplantace vlasů, tak jejího průběhu a také regenerace a hojení po samotném estetickém zákroku.

Chcete do Turecka za zdravím a krásou? Kontaktujte nás:

Položky označené * jsou povinné