Kolik stojí komplet nové zuby v Turecku?


Velmi často se nás ptáte „na kolik mě vyjdou komplet nové zuby v Turecku“? Na tento velmi obecný dotaz se ale bez dalšího vysvětlení z vaší strany a popisu problému se zuby včetně zubního rentgenu velmi těžko odpovídá. To je, jako byste se v autoservisu ptali, na kolik mě vyjde oprava auta, ale neřekli, zda se bude jednat o generální opravu motoru, výměnu oleje nebo jen vyklepání promáčknutého blatníku, a navíc byste technikovi ani auto neukázali. Cena dílu se také bude lišit, podle toho, zda se bude jednat o Dacii nebo Mercedes.

To stejné platí o zubech a jejich ceně. Chcete tedy jen srovnat „do latě“ jinak zdravé zuby nebo naopak zuby nemáte žádné a potřebujete komplet nové? Co když sice zuby v puse máte, ale jsou všechny zkažené? Vždy se tedy cena nových zubů bude velmi lišit.

Ale, abychom aspoň obecně odpověděli všem, kteří řeší primárně cenu nových zubů, ukážeme vám na několika konkrétních příkladech, na kolik ty nové zuby v Turecku vyjdou. Uvedené ceny jsou platné ke květnu 2022 na jedné z našich partnerských klinik a mohou se časem změnit.

Bez zubního rentgenu nebo aspoň fotografií úst by odpověď na cenu nových zubů v Turecku bylo jako věštění z kávové sedliny. Pošlete nám tedy na email info@ceskoturecko.cz panoramatický rentgen vašich zubů s popisem problémů, která vás trápí, a jak byste si představovali svůj nový úsměv.

Zubní rentgen se slevou a bez čekání

Protože víme, že může být problém u českého zubaře takový rentgen zubů sehnat, spolupracujeme se soukromou zubní klinikou s pobočkou v Praze a Bratislavě, kde vám tento panoramatický snímek úst udělají přednostně, a navíc jako klient ČeskoTurecko získáte slevu 10 %. Stačí, když nám odešlete poptávku, a my pro vás rentgen zubů zařídíme.

Cena estetického vylepšení zubů a získání krásného úsměvu

Slečna měla relativně zdravé zuby, jen chtěla mít jen krásnější úsměv. Zvolila tedy kombinaci zirkoniových korunek na horní čelist a bělení spodních zubů. Celkem 12 zubních korunek ji vyšlo na 1320 EUR (tedy cena zirkoniové korunky byla 110 EUR za kus). Bělení zubů stálo 150 EUR. U šesti zubu také bylo potřeba udělat ošetření kořenových kanálků, což ji vyšlo na 600 EUR, tedy 100 EUR za 1 zub.

Pokud by zvolila variantu s použitím kvalitních fazet Emax, tak by 10 fazet stálo 3500 EUR (cena je tedy 350 EUR za 1 fazetu).

Cena zubních implantátů, když půjdou všechny zuby ven

Příkladem jiného klienta byl pán, který trpěl chronickým lámáním zubů, a bylo tedy potřeba všechny zuby, a to co z nich zůstalo, vytrhat a použít zubní implantáty. Trhání 16 zubů stálo 480 EUR, tedy vytržení jednoho zubu stojí 30 EUR. Zubní implantáty turecké značky BioInfinity vyšly na 3200 EUR pro obě čelisti (tedy 200 EUR za 1 implantát).

Pokud by se rozhodl pro švýcarské implantáty značky IML, tak by kus stál 400 EUR, německá značka Ritter by stála 450 EUR a švýcarská značka Straumann by vyšla na 700 EUR za 1 implantát. Cena 10 zirkoniových korunek na implantáty byla 110 EUR. Cena dočasné protézy do druhé návštěvy Istanbulu byla 200 EUR. Celý zákrok během první návštěvy Istanbulu se stihl za 6 nocí.

Během druhé návštěvy Istanbulu, která proběhla za 3 měsíce, až implantáty do čelisti zarostly bylo nutné zůstal celkem 9 nocí, protože se na míru vyráběly trvalé zirkoniové korunky, které stály 120 EUR za kus.

Pokud by kost nebyla dostatečně silná a bylo by potřeba také udělat její vyplnění, odborně augmentace kosti (anglicky Sinus Lifting), tak by to stálo asi 250 – 500 EUR navíc.

Cena lékařského ošetření zubů v Turecku

Pokud by vám v puse ještě nějaké zuby zbývaly, ale jen by potřebovaly ošetřit a „uzdravit“, tak například odstranění zubního kamene vyjde v Turecku na 40 – 80 EUR, kyretáž – tedy odstranění naddásňového, tak poddásňového zubního kamene pomocí kyrety (speciální parodontologický nástroj) stojí v Turecku 150 – 300 EUR.

Cena stomatologického zákroku v sedaci

Pokud máte panický strach ze zubařů, je také možné zákrok podstoupit ve stavu změněného vědomí (sedace). Cena sedace během stomatologického zákroku je 300 – 500 EUR za hodinu.

Cena all on six nebo all on four

Jiná klientka úplně bez zubů naopak zvolila možnost tzv. all on six (rozšířená verze all on four), tedy 6 implantátů, které ji drží pevnou zubní náhradu jen na 6 implantátech. Cena all on six pro obě čelisti byla 5900 EUR bez trhání zubů, ubytování, transferu a letenky do Istanbulu. Cena all on four v Turecku pak vychází na 4000 – 5000 EUR pro obě čelisti.

Jak vidíte, každý klient má úplně jiné potřeby, a proto se nedá na otázku „kolik stojí nové zuby v Turecku“ odpovědět tak snadno. Ale věříme, že po přečtení článku jste si udělali obecnou představu o ceně stomatologických zákroků v Turecku. Uvedené ceny jsou bez letenky, ubytování a transferu.

Obecně se dá říct, že stomatologický zákrok v Turecku vyjde o 30–50 % levněji než v České republice. Hodně záleží na použitém materiálu, protože ty značkové jsou „stejně drahé“ všude a na prestižní turecké estetické klinice si budete muset za kvalitu a vyšší standart služeb připlatit. Ale není náhodou, že do Turecka míří za kvalitní, ale přitom dostupnou lékařskou péčí, klienti z celého světa. Díky ČeskoTurecko je tato péče dostupná také vám.

Nové zuby nejsou jen o ceně

Pokud hledíte jen na nejnižší cenu, dejte si pozor na to, zda to není náhodou také na úkor kvality. Některé ultra levné zubní kliniky používají materiály z Číny nebo Koreje, a tak vám nové zuby dlouho nevydrží. Pokud vám jde hlavně o kvalitu a neváháte si za ni zaplatit, zajistíme vám zákrok na turecké prestižní estetické klinice, kde používají výhradně materiály ze Švýcarska, Německa a USA.

Proč si naši zákazníci nechávají dělat zuby v Turecku:

  • krátké čekací doby proti České republice a rychlá dostupnost zubní péče
  • velmi přátelský a proklientský servis
  • vysoká kvalita zubních zákroků
  • přijatelná cena
  • možnost spojit cestu do Turecka za novými zuby také s dovolenou

Pokud vás tedy zajímá, na kolik vyjdou nové zuby vás, napište nám pro nezávaznou individuální cenovou nabídku na info@ceskoturecko.cz. Nezapomeňte nám poslat rentgen zubů a popis toho, jak si nový úsměv představujete. Pokud zubní rentgen nemáte, můžete jej získat zde. Zajímá-li vás na toto téma více informací, podívejte se také na odpovědi na nejčastější dotazy týkající se zubů.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.