Nové zuby v Turecku – nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)


Přemýšlíte, že byste se do Turecka vydali na novými zuby, ale stále se vám v hlavě honí plno otázek? Ptáte se, zda je vůbec možné a bezpečné do Turecka letět? Kolik stojí nové zuby v Turecku? Jak to vše probíhá atd.? Věříme, že v tomto článku najdete odpovědi na své dotazy. Pokud by vás však zajímalo cokoliv dalšího nebo by vám nebylo cokoliv jasné, neváhejte nám napsat na info@ceskoturecko.cz a rádi vám odpovíme a poradíme.

Kolik mě budou stát nové zuby v Turecku?

Na tento dotaz se velmi těžko odpovídá bez toho, abychom věděli, co vás přesně trápí. Aby naši turečtí kolegové mohli určit, co vlastně bude potřeba udělat a kolik to bude ve výsledku stát peněz, musí nejdříve zhodnotit vaši situaci. Napište nám na info@ceskoturecko.cz a podělte se s námi o vaši představu nového chrupu.

Pošlete nám fotky svých úst ideálně i s rentgenem na info@ceskoturecko.cz a rádi pro vás vypracujeme individuální nezávaznou cenovou nabídku. Někdo potřebuje jen estetický stomatologický zákrok, který se dá snadno vyřešit keramickými fazetami, někdo naopak potřebuje kompletní nový chrup, který nebude možné udělat na jeden zátah a bude potřeba více cest do Turecka.

Pokud si chcete udělat aspoň nějakou představu o ceně, podívejte se na článek: Kolik stojí komplet nové zuby v Turecku?

Tak aspoň řádově, kolik stojí stomatologické zákroky v Turecku?

Dobře, abyste tedy měli aspoň nějakou představu, kolik nové stojí zuby v Turecku, podívejte se na ceny uvedené níže. Ale v každém případě nám i napište na info@ceskoturecko.cz a vypracujeme pro vás přesnou cenovou nabídku. Dokážeme pro vás totiž vyjednat lepší cenu nebo bonus navíc zdarma.

 • Ošetření zubních kanálků: 100–150 EUR
 • Ošetření dásně: 125–250 EUR
 • Bělení zubů: 150–250 EUR
 • Celokeramická korunka: 110–300 EUR
 • Keramická fazeta: 250–350 EUR
 • Zubní implantát 200–980 EUR

Cena výše uvedených zákroků nezahrnuje ubytování a letenky do Turecka a transfer z letiště na kliniku. Například 1 noc v jednolůžkovém pokoji stojí asi 60 EUR a 1 noc v dvoulůžkovém pokoji stojí asi 80 EUR. Na aktuální cenu letenek najdete zde. Pro přesnou cenovou nabídku nám napište na info@ceskoturecko.cz a rádi vás informujte na kolik vás nové zuby v Turecku vyjdou.

To je dobrá cena za nové zuby. Jak je to možné? Není v tom nějaký háček?

Nové zuby v Turecku skutečně mnohdy vyjdou levněji než v České republice. Žádný háček v tom není. Je to dáno tím, že v Turecku je levnější pracovní síla, ale přitom velmi kvalifikovaná a zručná. Dále je to tím, že v Turecku je velká konkurence soukromých stomatologických zařízení, což také tlačí cenu dolů.

V Turecku najdete rozvinutou soukromou zdravotní péči, za kterou jezdí klienti z celého světa. Estetické zákroky včetně těch stomatologických stojí v Turecku mnohem méně nebo se vám dostane mnohem lepší péče za srovnatelné peníze.

O kolik levněji mě vyjdou zuby v Turecku než v Česku, a to včetně ubytování a letenky?

Záleží na tom, jaké ceny nových zubů porovnáváte. Jiná cena nových zubů bude na luxusní zubní klinice v Praze a jiná cena bude u zubaře z Horní Dolní. Hodně také záleží na tom, s jakou leteckou společností do Turecka poletíte – zda s národním dopravcem Turkish Airlines, nebo nízkonákladovou společností Pegasus Airlines. Také je důležité, v jakém období se do Turecka vydáte a zda to bude přímo uprostřed turistické sezóny, nebo naopak mimo sezónu, kdy bývají letenky levnější.

Ale co víme od naši klientů, tak říkají, že cena nových zubů v Turecku byla o 30-50% nižší, než kdyby si nechali zuby udělat v Česku. Jestliže vás zajímají konkrétní příklady cen stomatologických zákroků v Turecku, podívejte na tento článek.

Pro některé naše klienty není až tak důležitá nižší cena nových zubů, ale spíše kvalita výsledku a rychlost. Na osobní zkušenost naší klientky Lucie se můžete podívat tady. Příběh Tomáše, který potřeboval mít zuby hotové do svatby najdete zde.

hezký úsměv turecko

Úsměv naší klientky Lucie předtím a potom

Jakto, že cenový rozdíl mezi novými zuby v Turecku a Česku není tak velký?

Ano, v některých případech se může stát, že cenový rozdíl mezi novými zuby v Turecku a Česku není až zas tak velký. Záleží totiž i o jaký se jedná zákrok a jaký je použit materiál. Také je důležité vědět, co myslíte novými zuby?

Potřebujete zubní náhradu, zubní implantáty nebo jen keramické fazety či jiný stomatologický zákrok? Cena se tedy může velmi lišit. Ale obecně můžeme říct, že nové zuby v Turecku vyjdou levněji než v Česku, nebo mnohdy dostanete mnohem lepší výsledek a kvalitu, na podobnou cenu jako v ČR.

nové zuby Turecko

Konkurence mi nabízí nižší cenu podobného zákroku. Můžete mi dát nějakou slevu?

Cena je jedna věc, ale také se prosím ptejte na značku použitých materiálů či značku implantátů. Ultra levné kliniky používají materiál a implantáty z dálného východu, a to se pak také negativně projeví na životnosti zubů. Cenový rozdíl je opravdu dát kvalitou použitých materiálů a my z kvality neslevíme. Pokud hledáte nějaké super levné (a tím i méně kvalitní) řešení, tak to vám nabídnout nemůžeme.

Jde mi jen o co nejnižší cenu zubů. Co mi můžete nabídnout?

Víme, že se v Turecku dají najít opravdu nízkonákladové (low-cost) zubní ordinace, nabízející nové zuby za velmi nízkou cenu, ale také mizernou kvalitu. Zde ale nové zuby vlastně časem zaplatíte 2x, jelikož se Vám první zuby rozpadnou. My vám můžeme nabídnout kvalitní a cenově dostupné zuby, osobní péči, skvělý servis a pohodlí. Pokud ale hledáte jen co možná nejnižší cenu za nové služby, tak takové služby neposkytujeme. Zuby by vám měly vydržet a rozhodně byste neměli šetřit na kvalitě použitých materiálů.

Je možné zaplatit nové zuby na splátky?

Financování na splátky není bohužel možné, ale pokud si zajistíte úvěr u nějaké české finanční společnosti, tak tím úvěrem můžete za zákrok v Turecku zaplatit.

Jaké značky materiálů používají vaši partnerští zubaři?

Všichni naši partneři používají kvalitní materiály od prověřených výrobců ze Švýcarska, Německa, Švédska nebo USA. Například značka fazet je švýcarská Ivoclar Vivadent a kompozitní výplně jsou od firmy 3M nebo zubní implantáty švýcarské značky Straumann a americké značky Hiossen. Dále také německé implantáty značky Ritter nebo švýcarské IML.

Nejlevněji vychází implantáty turecké značky BioInfinity. Některé levné konkurenční stomatologické kliniky však používají méně kvalitní materiály z Číny nebo Koree, což se pak odrazí na kvalitě a životnosti výsledku.

Je možné stomatologické zákroky a ošetření zubů udělat v celkové anestezii (narkóze)?

Ano, všechny zákroky a ošetření zubů je možné provést také v celkové anestezii. Jen cena těchto zákroků je o 20 % vyšší. Cena sedace, kdy budete mít jen změněný stav vědomí je asi 300 – 500 EUR na hodinu.

zubař Turecko

Dáváte na zuby nějakou záruku? A jaká je jejich životnost?

Na většinu zákroků a materiálů je záruka 2 roky. Co se týče životnosti tak ta je udávána na cca 10 až 15 let. Samozřejmě záleží na tom, jak se o své zuby budete starat, co budete jíst a jak. Záruka se například nevztahuje na poškození úrazem nebo na vylomení zubu po kousnutí do něčeho tvrdého.

Více informací a detailů se dozvíte přímo od specialisty na místě, který bude zákrok provádět.

Jakým způsobem se vybírá výsledná bělost zubů?

Bělost zubů se vybírá ze vzorníkůu. Někdo preferuje výraznou zářinou bílou, někdo naopak přirozeně vypadající odstín zubů. Záleží na vašem výběru a preferencích.

bílé zuby turecko

S jakými stomatologickými zařízeními v Turecku spolupracujete?

Co se týče stomatologických zákroků, tak spolupracujeme jak s estetickou klinikou, která se zaměřuje spíše na krásný vzhled zubů, jako z Hollywoodu. Dále spolupracujeme se zubní klinikou, která se specializuje na zubní implantáty a další složitější zákroky, které vrátí úsměv u bezzubím klientům. Naší jedinečností je, že pro každého zákazníka dokážeme doporučit to nejlepší s ohledem na jeho potřeby, očekávání a také peněženku.

Jsou stomatologické zákroky v Turecku hrazeny zdravotní pojišťovnou?

Jelikož jsou všechny námi nabízené stomatologické zákroky v Turecku prováděny v soukromých zdravotnických zařízeních a estetických klinikách, nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Jaké stomatologické zákroky v Turecku zajišťujete?

V Turecku dokážeme zajistit víceméně vše, ale nejvíce se věnujeme estetické rekonstrukce chrupu. Řešíme například křivé nebo ulomené zuby, dále zajišťujeme jejich bělení, ale zuby dokážou naši partnerští zubaři srovnat pomocí celokeramických fazet. Pokud vám zuby chybí úplně, naši turečtí kolegové vám dokážou ztracený zub nahradit pomocí zubního implantátu. Samozřejmostí je také ošetření dásní, zubních kanálků, zubních kazů atd. Mezi nejpopulárnější estetické stomatologické zákroky patří tzv. Hollywood Smile.

nové zuby v Turecku

Domluvím se se stomatologem anglicky?

Ano, většina stomatologů hovoří anglicky, ale můžeme vám nabídnout i další jazyky, mezi které patří například němčina, ruština atd. Pokud se anglicky nedorozumíte, dokážeme vám zajistit také české tlumočení a osobní doprovod. Napište nám na info@ceskoturecko.cz a vše pro vás individuálně zařídíme.

Proč bych se měl za novými zuby do Turecka vydat zrovna s vámi, a ne si to vše zařídit sám/sama?

Naší jedinečnou výhodou je, že jsme česká agentura s českým zázemím a v Turecku se perfektně vyznáme. Jádro týmu ČeskoTurecko tvoří česko-turecký manželský pár Milan Hnátek a Ece Ergüney Hnátková.

Česko-tureckým aktivitám se věnujeme již od roku 2013. Díky našim zkušenostem vám doporučíme nejlepšího zubního specialistu pro vás. Také vám vysvětlíme, jak a jaký zákrok bude potřeba udělat. Současně vám pomůžeme naplánovat cestu do Turecka a připravíme pro vás přesný harmonogram. Samozřejmě vám zajistíme dopravu z letiště na hotel a kliniku, ubytování, případné české tlumočení a také vám pomůžeme vybrat letenku do Turecka.

Díky přímé spolupráci s partnerskými zařízeními nám nebudete za naše služby platit navíc. Také nevybíráme zálohu nebo rezervační poplatek dopředu. Za zákrok zaplatíte až v Turecku.

Díky ČeskoTurecko dále získáte:

 • 24/7 podporu během pobytu v Turecku
 • Možnost výběru termínu podle toho, jak se to hodí vám
 • Bezplatné zrušení nebo přesunutí rezervovaného termínu

Zajistíte mi také transfer z letiště a ubytování nedaleko zubní kliniky?

Ano, zajištění transferu z letiště na hotel a na kliniku a zpět je samozřejmostí. Zajistíme vám také ubytování a pokud bude potřeba, pomůžeme vám i s nákupem letenky.

Cena ubytování je včetně snídaně?

Ano, ubytování je včetně snídaně.

Mohu si zajistit vlastní ubytování?

Ano, můžete si zajistit také vlastní ubytování podle Vašich preferencí. Jen myslete na to, aby ubytování nebylo daleko od kliniky. Zejména v Istanbulu jsou velmi časté dopravní zácpy a komplikovaná dopravní situace.

Na jaké letiště do Istanbulu mám přiletět?

To záleží na vašich preferencích, my pro vás zajistíme transfer jak z nového Istanbulského letiště (IST), kam z Prahy létá turecký národní dopravce Turkish Airlines, tak z letiště Sabiha Gökçen (SAW) v asijské části města, kam létají z Prahy nízkonákladové Pegasus Airlines nebo z Vídně (VIE) AnadoluJet a další letecké společnosti.

Mohu si vzít s sebou doprovod a můžeme letět do Turecka ve dvou?

Ano, cestu do Turecka můžete pojmout jako společný výlet. Mnoho našich klientů cestuje v páru. Jednak budete mít po boku svou blízkou osobu, a navíc si můžete udělat společnou dovolenou. Doprovod se také hodí, pokud se nedomluvíte anglicky nebo jiným světovým jazykem. Pokud chcete, doprovod může být s vámi i během zákroku. Nebo naopak doprovod může využít volný čas k nakupování nebo prohlídce města.

zuby v turecku dvojice

Kde mohu vidět fotky před a po stomatologických zákrocích v Turecku?

Stačí, když se podíváte na náš Instagram nebo Facebook. Také vám případně zašleme nějaké referenční fotografie. Ale mějte na paměti, že každý zákrok je individuální. Můžete se ale spolehnout na to, že naši specialisté pro vás udělají to nejlepší k vaší plné spokojenosti.

Zajišťujete v Turecku jen stomatologické zákroky, nebo také něco dalšího?

Stomatologické zákroky v Turecku je jen jedna z věcí, které zajišťujeme. Mezi další velmi populární zákroky, které v Turecku zajišťujeme, jsou transplantace vlasů, plastické operace nosu, plastiky prsou nebo také BBL neboli Brazilian Butt Lift či estetické zákroky pro muže.

Jak je to s létáním do Turecka na estetické zákroky v době pandemie COVID-19?

I přes ty nejsilnější uzávěry naši klienti do Turecka létali a létají. Mnoho našich klientů naopak využilo období práce na dálku k tomu, aby konečně začali pečovat o sebe a své zuby. Díky povinnosti nošení roušky nebo respirátoru se také vyhnuli zvídavým pohledům okolí a ukázali jim až konečný výsledek. Po tom, co se vrátili z Turecka, nechtějí už svůj zářivý úsměv schovávat za respirátor.

Díky tomu, že Turecko perfektně známe, víme, co se tam děje a jaké aktuálně platí opatření. O opatřeních v Turecku v souvislosti s koronavirem průběžně informujeme na našem blogu. Jestli chcete s námi do Turecka letět a zajímavá vás aktuální situace, napište nám na info@ceskoturecko.cz a rádi vám poskytneme aktuální informace a detaily k vaší cestě.

Mám další otázky, kde se mohu zeptat?

Napište nám na info@ceskoturecko.cz a co nejrychleji vám na vaše otázky odpovíme a poskytneme více informací a detailů. Čas od času naši partneři nabízejí slevy nebo akce se zvýhodněnými cenami, takže nás sledujte na Instagramu nebo Facebooku a nic vám neunikne.

  Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět  * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.