Letní dovolená v Turecku – kam vyrazit k moři


Češi každoročně hledají možnost, kde načerpat nové síly a strávit letní dovolenou. Vedle oblíbeného pobytu doma v České republice vyrážejí nejvíce na Slovensko, do Chorvatska, či Bulharska. O něco méně pak do Španělska, Itálie či Francie.

Opětovnému zájmu Čechů se začíná těšit také letní dovolená v Turecku, které Čechy hlavně láká svou nízkou cenou a vysokou kvalitou služeb. Turecko má toho Čechům hodně co nabídnout a atraktivní jsou zejména nabídky last minute. O tomto tématu si můžete přečíst v našem jiném článku: All inclusive dovolená v Turecku na last minute

Pokud vás nezastrašily bulvární titulky a přehnané zprávy v českých médií o situaci v Turecku a rozhodli jste se zde strávit svou letní dovolenou u moře, níže vám představíme jednotlivá místa, kam vyrazit do Turecka na dovolenou.

Na letní dovolenou v Turecku můžete vyrazit do dvou hlavních oblastí. Jedna je Turecká riviéra u Středozemního moře a druhá je Egejská riviéra u Egejského moře.

Turistické oblasti s hotelovými resorty na Turecké riviéře jsou:

Antalya – více než miliónové město Antalya je centrem Turecké riviéry a hlavní destinací pro letní dovolenou v Turecku. Staré město Antalya je známé svými historickými památkami dávných civilizací, ale také jedinečnou přírodní scenérií, které tvoří pohoří Taurus. V Antalya najdete zlatavé písečné pobřeží a tyrkysové moře. Pláží a možností ubytování v Antalya je nepřeberné množství. Můžete si vybrat jak ze široké nabídky menších penzionů a hotýlků ve starém městě, tak moderních hotelových komplexů nabízející all inclusive. Při výběru hotelu je také dobré se řídit referencemi hotelů či osobním doporučením.

Alanya – leží asi 120 km od Antalye a se skoro 400 000 obyvateli je o poznání menší dovolenkové místo. Díky tomu jsou tu ceny nižší než v jiných vyhlášených resortech. Alanya se může pochlubit téměř ideálním počasím, jelikož tu dle statistik sluníčko svítí víc než 7 měsíců a teplota moře neklesne pod 16 °C, a to ani v zimě. Vyhlášená je zejména Kleopatřina pláž, která doslova nabízí božské koupání. Na nabídky dovolené v Alanyi se můžete podívat zde.

Side – jedná se po Antalyi o druhé nejnavštěvovanější místo letní dovolené vůbec. Side tedy může nabídnout dlouhé pláže, ale také zachovalé římské rozvaliny, včetně velkého amfiteátru a hezkého přístavu. Side leží na půl cesty mezi městy Antalya a Alanya a obě vyhlášená města jsou odsud vzdálena asi 75 km. Nabídky letních dovolených v Side najdete zde.

Kemer – toto letní letovisko se nachází asi 40 km jižně od města Antalya a velmi si jej oblíbili ruští a němečtí turisté. Jelikož je Kemer menší letní letovisko, jedná se spíše o klidnější dovolenkovou destinaci pro náročné turisty, kteří si neváhají připlatit za výjimečné služby. Hlavní atrakcí v Kemeru je pak Dolphin Park, který nabízí show s delfíny. Zde najdete nabídky dovolené v Kemeru.

Belek – toto malé a moderní turecké turistické letovisko je známé zejména hráči golfu, kteří se sem sjíždí z celého světa. Hráči golf v Beleku najdou výborně udržovaná golfová hřiště. Belek vyhledává zejména movitější klientela, takže zde najdete luxusní hotely a restaurace. Belek se může pochlubit více než 300 slunečnými dny v roce a počasí je zde ideální na letní dovolenou u moře. Na nabídky dovolené v Beleku se můžete podívat zde.

Na Egejské riviéře pak leží turecká letoviska:

Bodrum – Bodrum neboli dříve antický Halikarnassos patří mezi nejstarší města v Turecku a dnes je jedno z nejvyhledávanějších turistických letovisek. Oproti jiným vyhlášeným turistickým resortům v Turecku Bodrum nabízí více komorní dovolenou s intimní atmosférou. Nenajdete tu tedy obrovské hotelové komplexy a okázalé zábavní podniky jako v Antalyi, ale spíše menší luxusnější hotely. Proto je také Bodrum vyhledávaným místem movitých turistů. Asi 170 km od Bodrumu se nachází ruiny starověkého města Efes a na celodenní výlet se také můžete vydat do Pamukkale, které je známo svým bílými travertinovými jezírky. Pokud jste tedy vyznavači klidnější dovolené, podívejte se na nabídky dovolené v Bodrumu zde. Jestliže máte zájem o výlet do Efesu či Pamukkale napiště nám na info@ceskoturecko.cz.

Marmaris – letovisko Marmaris leží na rozhraní Egejského a Středomořského pobřeží Turecka. V Marmaris a turistických letoviscích v blízkém okolí najdete překrásné přírodní scenérie tvořené pohořím Taurus, plážemi a průzračným mořem. Marmaris patří k nejnavštěvovanějším místů Egejské riviéry, ale přitom si zachoval domácí ráz. Na aktuální nabídky letní dovolené v Marmaris se můžete podívat zde.

Pokud se v Turecku chcete také podívat po okolí, můžete si na našem webu snadno a online zapůjčit auto. Také Vám doporučíme fakultativní výlety po okolí. Máte-li zájem o fakultativní výlet v jakékoliv výše zmíněné oblasti, napište nám na info@ceskoturecko.c z nebo volejte +420 736 177 368.

Jestliže teprve balíte kufry a řešíte, co si vzít s sebou do Turecka, podívejte se na náš další příspěvek, kde najdete seznam věcí, si zabalit na dovolenou: