Turecký film ultrAslan na filmovém festivalu FOTBAL JE FILM 2018


Jak už víte z našich článků věnovaným fotbalu v Turecku, je tato honba za kulatou mičudou v Turecku sport číslo jedna. Fotbal v Turecku spojuje i rozděluje. Mezi nesmiřitelné rivaly v metropoli Istanbul patří zejména fotbalové Galatasaray, Fenerbahçe a černobílí orlové Beşiktaş. Mezi další věhlasné turecké fotbalové kluby patří Trabzonspor, Bursaspor a Eskişehirspor.

Jelikož je fotbal geniálně jednoduchá hra pro všechny generace, národnosti, barvy pleti a vyznání, jedná se o společenský fenomén, který přitahuje jak fanoušky, tak umělce po celém světě. Fotbal vytváří příběhy, které jsou srozuměné všem divákům. Umělci se snaží tyto příběhy zachycovat a vyprávět dál. O těchto filmových příbězích je právě nadcházející Festival fotbalových filmů FOTBAL JE FILM, který od 7. 12. do 9. 12. 2018 proběhne v pražském Kině Světozor.

ultrAslan Fotbal je Film

Na filmovém festivalu FOTBAL JE FILM se můžete podívat na filmy s fotbalovou tématikou z celého světa. ČeskoTurecko zve na tento filmový festival všechny příznivce zelených trávníků, ale také kvalitních filmů. V neděli 9. 12. 2018 od 18:30 hodin bude na festivalu také uveden turecký film ultrAslan z roku 2017.

ultrAslan

Turecký film ultrAslan pojednává o fanoušcích sportovního klubu Galatasaray Istanbul, který však není jen slavný fotbalový klub, za který hrál v minulosti například Milan Baroš. Sportovní klub Galatasaray také zahrnuje například basketbal, volejbal, atletiku, judo a další okrajové sporty, jako je například vodní pólo, bridge, veslování nebo nejrůznější sporty pro tělesně postižené.

Film ultrAslan je zejména o dvou členech Ilker a Ibrahim, kteří poznávají, že tato jedna z největší světových komunit a organizací nemá striktní pravidla. Díky filmu ultrAslan tak můžete nahlédnout do zákulisí istanbulských ultras a také zjistit, proč se tito dva členové rozhodli z komunity trochu poodstoupit.

Další fotbalové filmy z Turecka

Turečtí fotbalový fanoušci, kteří jsou za normálních okolností se svými rivaly z ostatních klubů nesmiřitelní nepřátelé na život a na smrt, se ale někdy ve vypjatých okamžicích dokáží spojit. O této jedinečné situaci například pojednává film Istanbul United. Tento film v Praze v minulosti také uvedl spolek Fotbal je film a na akci jsme vás zvali zde.

Čeští fotbalisté v Turecku

Pokud vás zajímá, jak se v Turecku líbí českým fotbalovým krajánkům Ondřejovi Čelůstkovi, hrajícímu ve slunné Antalya, nebo Davidovi Pavelkovi, hrajícímu za istanbulského benjamínka Kasımpaşa Istanbul, podívejte se na exkluzivní rozhovory na blogu ČeskoTurecko:

Letos budete mít příležitost se díky spolku Fotbal je film na filmovém festivalu FOTBAL JE FILM v pražském Kině Světozor podívat na turecký film s fotbalovou tématikou ultrAslan, jak bylo uvedeno výše. Film pojednává o fanoušcích istanbulských lvů fotbalového klubu Galatasaray.

ultrAslan Istanbul film

Festival fotbalových filmů FOTBAL JE FILM probíhá od 7. 12. do 9. 12. 2018 v Kině Světozor. Pokud vás zajímá více informací o tureckém fotbale, podívejte se na naše další články na blogu věnované tomuto sportu a všemu, co k němu v Turecku patří.

Festival fotbalových filmů FOTBAL JE FILM

7. 12. – 9. 12. 2018

Web: https://www.fotbal.je/film/
Facebook událost
Program festivalu

Turecký film: ultrAslan (2017) uveden v neděli 9. 12. 2018 od 18:30 hodin
Turecké znění s českými titulky
Cena vstupenky: 120 Kč
Zakoupit vstupenky na film