Významné výstavy a veletrhy v Turecku v roce 2018


Přestože se v dnešní online době dá mnoho věcí vyřídit telefonicky, emailem či telekonferencí, veletrhy stále zůstávají jedinečnou možností jak se potkat s potenciálními zákazníky, odběrateli a dalšími obchodními partnery.

Na veletrzích se snaží firmy představit své technologické novinky a také zde ukazují koncepty výrobků, na kterých pracují a uvedou je na trh třeba až v budoucnosti. Toto se zejména týká veletrhů zaměřených na automobily a motoristické fanoušky. Na veletrzích také firmy mohou získat cennou vazbu od potenciálních zákazníků na své výrobky a tuto odezvu brát v potaz v dalším vývoji výrobků.

Veletrhy v Turecku

Jen na veletrzích a po osobním setkání můžete s Turky navázat obchodní vazby, které přes email nikdy nevytvoříte

Jak je známo, v Turecku je osobní jednání velmi důležité a vytvářejí se tak pevné obchodní vazby. Veletrhy v Turecku jsou tedy skvělou příležitostí pro osobní setkání a navázání budoucí spolupráce s tureckými firmami. Česká firma si může například zaplatit stánek na jednom z mnoha veletrhů v Turecku a představit tak svou firmu a výrobky tureckým zákazníkům a potenciálním obchodním partnerům.

Objednání a zařízení stánku na veletrhu v “dalekém” Turecku může být pro mnohé české firmy složitá a nákladná investice, což je mnohdy zbytečně odrazuje. Stačí se jen obrátit na spolehlivého partnera, který turecký trh dobře zná a má zde své osobní kontakty a vazby.

ČeskoTurecko od roku 2013 pomáhá českým firmám obchodovat s Tureckem a v rámci svých profesionálních služeb nabízí také pomoc při účasti na veletrhu. ČeskoTurecko pro českou firmu zajistí nezbytnou komunikaci s organizátorem veletrhu a také obstará další služby, jako je například tlumočení během veletrhu, příprava tureckých tištěných propagačních materiálů, překlad webových stránek do turečtiny. ČeskoTurecko také dokáže zajistit ubytování v místě konání veletrhu, případné transfery a kulturní program.

výstavy a veletrhy v Turecku 2018

Pozvěte turecké obchodní partnery na svůj stánek nebo si s nimi domluvte setkání na veletrhu

Zajímavou službou, kterou ČeskoTurecko poskytuje českým firmám, je přímé oslovení tureckých kontaktů a pozvání je na osobní setkání přímo na stánku vystavující české firmy. ČeskoTurecko má s podobnými aktivitami bohaté zkušenosti a v minulosti jsme například sjednávali osobní schůzky tureckých vydavatelů na knižním veletrhu z Londýně a Bologně pro českou firmu Albatros Media.  Dále pro firmu SMT, vyrábějící elektrochirurgické a kryochirurgické přístroje, jsme domlouvali schůzky s tureckými potenciálními zákazníky na veletrhu v Dubai a Německu, kde česká firma vystavovala.

Pokud je pronájem stánku na výstavě či veletrhu pro českou firmu příliš nákladnou investicí nebo ještě nenadešel čas, mohou se zástupci české firmy na veletrh v Turecku vypravit jen jako návštěvníci, udělat si představu o místním trhu a také se osobně sejít s klíčovými tureckými obchodními partnery.

export do Turecka

Výstavy a veletrhy v Turecku v roce 2018

Pro české firmy, které se zajímají o veletrhy v Turecku, jsme níže připravili základní seznam veletrhů v Turecku v roce 2018. Jedná se opravdu jen o vybrané veletrhy zejména v Istanbulu, kde se tradičně koná velké množství veletrhů. V hlavním městě Ankaře se tolik veletrhů nekoná. Dalšími významnými veletržními městy jsou v Turecku zejména Izmir, Antalya, Bursa, či Adana. Veletrhy jsou obecně zaměřeny na zemědělské stroje, zemědělské produkty a automobilový průmysl, nábytek či dekoraci. Specifickou skupinou veletrhů jsou svatební výstavy a veletrhy. Ale významnými veletrhy v Turecku jsou také akce zaměřené na energetiku, udržitelné a obnovitelné zdroje, odpadové hospodářství, strojírenství, těžbu, stavebnictví a textil.

Seznamy vybraných výstav a veletrhů v Turecku pro rok 2018

výstavy veletrhy v Turecku

Pokud se chcete zařadit mezi úspěšné české firmy, které v Turecku působí, neváhejte kontaktovat ČeskoTurecko na emailu info@ceskoturecko.cz nebe telefonicky na čísle +420 736 177 368. Tým profesionálů, který Turecko velmi dobře zná, je vždy připraven vyhovět Vašim potřebám a pomoci Vám obchodovat s tureckými obchodními partnery. Velkou výhodou ČeskoTurecko je, že mají v Turecku prověřené osobní kontakty a umí se v tureckém kulturním a obchodním prostředí pohybovat.

Jedinečnou konkurenční výhodou, kterou nemá nikdo jiný je, že zároveň ČeskoTurecko tvoří největší česko-tureckou komunitu na Facebooku dalších sociálních sítích. Současně webové stránky ČeskoTurecko.cz v českém jazyce a ÇekTürk.com v tureckém jazyce jsou jedinečných zdrojem informací o obou zemích a jsou měsíčně navštěvovány tisíci unikátními návštěvníky.