Pozvánka: Zbojnická turecko-česká filmová noc


ČeskoTurecko zve všechny fanoušky turecké a české kinematografie na filmový večer pod názvem Zbojnická turecko-česká filmová noc, která se uskuteční v pátek 15. června 2018 od 16:00 hodin ve Skautském institutu na Staromáku v Praze.

Turecko-česká filmová noc Praha 2018Během filmové noci bude promítán slavný československý muzikál Balada pro banditu a oceňovaný turecký film Eşkıya (Zbojník). Film Balada pro banditu bude promítán s tureckými titulky, film Zbojník se bude promítat s titulky českými.

Na akci spolupracuje Visegrad-Turkish Culture Festival společně se Skautským institutem na Staromáku. Program filmové noci nebude jen promítání filmů, ale v úvodu si účastníci také mohou vyzkoušet zážitkovou lekci turečtiny a pro turecky hovořící také lekci češtiny. Filmová noc je také příležitostí setkat se s Turky žijícími v České republice a seznámit se sdalšími přáteli Turecka.

Přesný program Zbojnické turecko-české noci:

16:00 – Zážitková lekce turečtiny a češtiny
18:00 – Promítání filmu Balada pro banditu
19:30 – Promítání tureckého filmu Eşkıya (Zbojník)
22:00 – Jídlo, kytary a zpěv

Datum: pátek 15. června 2018
Místo: Skautský institut na Staromáku, Praha
Vstup zdarma

Turecko-česká filmová noc Program

Pokud se o Zbojnické turecko-české filmové noci chcete dozvědět více informací a přečíst si anotace jednotlivých promítaných filmů, můžete se povídat na facebookovou událost zde.

ČeskoTurecko nad rámec svých profesionálních služeb a podpory obchodu mezi Českou republikou a Tureckem také v minulosti organizovalo bezplatné filmové večery. Tyto pravidelné akce se staly vyhledávanou příležitostí česko-tureckého setkání. Na blogu ČeskoTurecko najdete příspěvky mapující tureckou kinematografii:

ČeskoTurecko v rámci svých služeb poskytuje zejména zprostředkování kontaktů na turecké firmy, překlady a tlumočení do turečtiny, zdravotní pojištění pro cizince či individuální lekce turečtiny. Přehled všech služeb ČeskoTurecko najdete zde.

ČeskoTurecko také tvoří největší facebookovou česko-tureckou komunitu, když stránku ČeskoTurecko / ÇekTürk sleduje více než 2300 fanoušku z Turecka a České republiky.