Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Obchod s Tureckem


Turecko je lákavým cílem zahraničních investorů a exportérů z mnoha důvodů. Jedná se o perspektivní trh se 75 miliony potenciálními spotřebiteli, má strategickou polohu mezi Evropou, Asií a Blízkým Východem a také přístup ke třem mořím. Mezi další velké výhody patří velké množství mladé, relativně levné a kvalifikované pracovní síly. Více informací o tom, proč je dobré investovat v Turecku a jaké příležitosti vám Turecko nabízí se dozvíte zde:

Turecko patří mezi nejvýznamnější obchodní partnery České republiky

Turecká dynamicky se rozvíjející ekonomika poskytuje čím dál větší množství příležitostí i pro české vývozce a stejně tak český trh je stále zajímavějším teritoriem tureckého exportu. Turecko patří mezi 20 nejdůležitějších obchodních partnerů České republiky a české Ministerstvo průmyslu a obchodu zařadilo Turecko mezi prioritní země pro český export.

česko a turecko vlajka

Řada českých firem v Turecku již úspěšně působí a vzájemná spolupráce stále roste. Jednou z nejdůležitějších oblastí obchodní spolupráce je energetika, a to díky vysokým tureckým poptávkám po energetických dodávkách či po spolupráci na stavbách elektráren v návaznosti na prudký rozvoj turecké ekonomiky v posledních letech.

Dalšími významnými segmenty českého vývozu do Turecka jsou doprava, stavebnictví a samozřejmě strojírenství. Perspektiva pro investory do budoucna je přikládána také realitnímu trhu nebo těžkému průmysl. Důležitým odvětvím, které v současné době podléhá trendu modernizace a těší se značnému přílivu peněz, je v neposlední řadě zdravotnictví.

Kromě klasického dvoustranného obchodu však získává stále větší popularitu i česko-turecká spolupráce na třetích trzích, a to zejména v zemích Blízkého Východu.

Jak začít obchod s Tureckem? Obrattě se na ČeskoTurecko:

CeskoTurecko_CZ_Informace_1ČeskoTurecko nabízí českým firmám se zájmem o spolupráci s Tureckem odborné poradenské služby v široké řadě oblastí, ať už jde o pomoc při vývozu výrobků do Turecka či dovozu zboží z Turecka nebo o zpracování průzkumu trhu a sektorových analýz. Dokážeme vyhledat vhodné turecké distributory nebo prověřené dodavatele a obchodní partnery a svým klientům pomáháme mimo jiné zorganizovat obchodní cestu do Turecka.

Zajímavé články o obchodu s Tureckem: