Česko, Turecko a ČeskoTurecko / ÇekTürk slaví své narozeniny


Česko(slovensko) si na konci října 2018 připomíná sto let od svého vzniku, Turecká republika slaví devadesáté páté narozeniny a ČeskoTurecko / ÇekTürk slaví skromných pět let od svého vzniku.

Logo ČeskoTureckoČeskoTurecko / ÇekTürk, které od roku 2013 spojuje Česko a Turecko si právě v těchto dnech připomíná svou první pětiletku. To, co vzniklo před pěti lety jen jako „hobby“, do dnešních dnů vyrostlo do samostatného projektu, který se stále drží své původní filozofie tedy: spojovat Českou republiku a Turecko. A to nejen po obchodní stránce, ale také nejrůznějšími kulturními a společenskými událostmi.

Mezi hlavní pilíře aktivit ČeskoTurecko / ÇekTürk patří:

Naše aktivity nezahrnují jen komerční oblasti, ale také podporujeme neziskové, vzdělávací a kulturní projekty. Nejsme tedy jen obchodně orientovaná „obchodní komora“, ale navíc podporujeme také projekty, které mají také sociální či kulturní přesah.

V minulosti jsme byli například mediálním partnerem Světového dne Ebru v Praze anebo díky naší výzvě se podařilo najít hostitelské rodiny pro chlapce z Turecka v rámci programu AFS:

Také jsme například sledovali návštěvu slavné turecké spisovatelky Ayşe Kulin v Praze na Festivalu spisovatelů:

narozeniny ČeskoTureckoOd doby před pěti lety, kdy byl uveřejněn první příspěvek na česko-tureckém blogu, najdete v současné době na obou blozích více než 690 příspěvků. V českém jazyce příspěvky o Turecku: www.ceskoturecko.cz/blog a o zajímavosti o České republice v turečtině: www.cekturk.com/blog.

Mezi nejúspěšnější blogové příspěvky patřil článek věnovaný českým firmám v Turecku. Na Facebooku jej „lajkovali“ desítky lidí a na blogu si jen přečetli stovky čtenářů. V tomto článku jsme vyzpovídali takové matadory českého průmyslu, jako je třeba Škoda Auto nebo Budějovický Budvar, ale také progresivní a inovativní firmy, jako je třeba zlínský Cross.

Česko-turecký projekt ČeskoTurecko, který vznikl v hlavách hlavních představitelů paní Ece Ergüney Hnatek a Milana Hnátka dnes na Facebooku sleduje asi 2475 fanoušků a na Instagramu se blížíme k magické hranici 1000 sledujících. Pokud nás na Instagramu ještě nesledujete, hned tak učiňte, aby vám neunikly žádné informace ze „zákulisí“ našeho projektu.

V současné době tedy ČeskoTurecko / ÇekTürk tvoří největší česko-tureckou komunitu. Současně se oba představitelé ČeskoTurecko / ÇekTürk Ece Ergüney Hnatek a Milan Hnátek účastní oficiálních akcí pořádaných českou nebo tureckou stranou. Mezi ty nejvýznamnější rozhodně patří Den podnikatelů organizovaný Asociací malých a středních podniků a podnikatelů ČR, recepce tureckého velvyslanectví u příležitosti oslav vzniku Turecké republiky nebo EY Podnikatel roku oceňující nejúspěšnější podnikatele z České republiky.

Tým ČeskoTurecko

ČeskoTurecko / ÇekTürk spojuje nejen businessmany, ale také „obyčejné“ přátele a fanoušky obou zemí. K tomu, abychom se mohli stále zlepšovat a pro tyto lidi vytvářet přidanou hodnotu, potřebujeme také slyšet zpětnou vazbu od svých čtenářů a sledujících.

Proto nám napište na info@ceskoturecko.cz, co byste na našem česko-tureckém blogu chtěli více vidět, co vás zajímá ohledně Turecka a v čem bychom se jako ČeskoTurecko / ÇekTürk měli ještě zlepšit. Všechny naše aktivity děláme hlavně pro naše klienty, fanoušky a čtenáře, tak nám dejte vědět, jak se nám to daří či nedaří a co od nás očekáváte do dalších let.