Za zdravím do Turecka aneb zdravotní turistika Turecka


Turecko patří mezi nejvyhledávanější destinace letní dovolené strávené v hotelu na pláži. Také čeští turisté si velmi oblíbili dovolenou v letoviscích Turecké riviéry, zejména místa jako Alanya, Antalya, Side a Bodrum. V tureckém cestovním ruchu se však kromě prosluněných pláží a památek v Istanbulu stále více prosazuje také tzv. zdravotní turistika, v angličtině známá jako “medical tourism”. Jedná se o druh cestovního ruchu, kdy účelem návštěvy je péče o zdraví a zlepšení fyzické kondice.

Zdravotní turistika v Turecku

Zdravotní turistika představuje stále rostoucí část celkových tureckých příjmů z turistiky. Zatímco v roce 2010 přijelo do Turecka za zdravotní péčí 109 000 turistů, v roce 2013 to již bylo téměř dvakrát tolik a o rok později toto číslo dosáhlo dokonce hodnoty 583 000. V roce 2017 pak podle oficiálních statistik přijelo do Turecka více než 700 000 zdravotních turistů. V roce 2018 se pak tento počet zvýšil na necelých 850 000 zdravotních turistů.

Nejpočetnější klientela v rámci zdravotního cestovního ruchu do Turecka přijíždí ze západní Evropy, hlavně z Velké Británie, Německa nebo Nizozemí, a stále více turistů přijíždí také ze států Perského zálivu, zejména ze Saúdské Arábie. Pacienti, kteří jedou do Turecka za lékařskými zákroky přitom přinášejí do státního rozpočtu asi 10 x více než turisté jedoucí za letní plážovou dovolenou.

Zahraniční pacienti v Turecku vyhledávají hlavně estetickou chirurgii pro zvětšení, zmenšení a modelaci prsou, přičemž mezi nejčastější zákroky patří transplantace vlasů, laserové zlepšení zraku nebo liposukce. Z celkového počtu pacientů v Turecku absolvovalo transplantace vlasů asi 73 000 pacientů a 25 000 pacientů přijelo na laserové operace očí.

Lékařské zákroky v Turecku také pro české pacienty

ČeskoTurecko pro české pacienty zajišťuje v Turecku zejména transplantace vlasů a laserové operace oči s cílem odstranění dioptrií. Turecko je pro české pacienty lákavé zejména z důvodu přívětivé ceny a velkým zkušenostem tureckých lékařů. Podívejte se na některé reference našich pacientů:

Cena transplantace vlasů v Turecku začíná na 1800 EUR, což je asi 45 000 Kč. V této ceně je ubytování, doprava na hotel a do nemocnice. Více informací o transplantaci vlasů v Turecku najdete v našich jiných článcích na blogu.

200 transplantací vlasů za den

Lidé, kteří se rozhodnou podstoupit transplantace vlasů v Turecku tak mohou ušetřit 40 až 70 procent nákladů, které by za stejný zákrok vynaložili v západní Evropě. Pacienti mají navíc jedinečnou možnost si v Turecku vybrat termín své operace nebo zákroku. Turecko je také pro zahraniční pacienty lákavé svou dobrou reputací a vysokou úspěšností zákroků. Turecko patří mezi lídry v estetické medicíně a transplantacích vlasů. Denně je po celém Turecku provedeno v průměru 200 transplantací vlasů.

Transplantace vlasů Turecko

ČeskoTurecko jako expert na Turecko spolupracuje s těmi nejlepšími soukromími nemocnicemi v Turecku a zdarma pro české klienty zprostředkovává komunikaci. Například nemocnice Memorial, se kterou ČeskoTurecko přímo spolupracuje se může pyšnit titulem A+ nemocnicí a nově postavenou budovou nemocnice. Mezi další průkopníky tureckého zdravotního průmyslu pak patří síť nemocnic Medicana, se kterou také ČeskoTurecko přímo spolupracuje.

vlastní zkušenost transplantace vlasů Turecko

Pokud vás zajímá, jak probíhá a kolik stojí transplantace vlasů v Turecku, můžete se podívat na naše další články na blogu. Najdete tam také odpovědi na často kladené otázky.

Pokud Vás však zajímá cokoliv dalšího, nebo byste se chtěli rovnou na transplantaci vlasů, laserovou operaci zraku nebo další zdravotní zákrok v Turecku objednat, napište nám na email info@ceskoturecko.cz

Jestliže se do Turecka chystáte jen na letní dovolenou u moře, nezapomeňte si zřídit cestovní pojištění, neboť Česká republika nemá s Tureckem dohodu o bezplatném poskytnutí zdravotní péče. Cestovní pojištění vám rádi pomůžeme sjednat jednoduše online. Na našem webu si také můžete vybrat z bohaté letenek do celého světa. Pro studenty díky přímé spolupráci s Turkish Airlines také můžeme zajistit výhodné studentské letenky.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.